• SONY обяви: PlayStation 4 идва в края на годината

Слухът вече е факт! В края на 2013 година Sony Computer Entertainment ще ни дадат нова конзола. Playstation 4 беше представена официално снощи в Ню Йорк, по време на PlayStation Meeting 2013. Нашите приятели от RERO.BG стриймнаха цялата презентация и проследиха подробностите около новото технологично чудо на Sony. Ето и подробностите през техния поглед:

Цената на PlayStation 4 още не е ясна, а самата конзола се очаква на пазара в празничния сезон на тази година. Всички игри, които бяха обявени на събитието може да видите на посветената ни за него страница.

Едно от най-интересните неща от срещата, беше липсата на самата конзола. За сметка на това беше представен новият DualShock 4. Контролерът запазва част от чертите на предшествениците си, но в него има няколко ключови промени. Най-голямата е тъчпада разположен по средата на устройството, бутоните Start и Select са обединени в ново Options копче в горната дясна част, а в ляво е новата функция Share. Новият контролер разполага и с високоговорител и светлиненен панел, който променя цветовете си спрямо различни фактори по време на игра.

За PlayStation 4 беше обявена и нова Eye камера. Тя ще комбинира две високочувствителни камери, които могат да разпознават дълбочината на дадено пространство. Новият Eye има четири микрофона, а всеки потребител ще може да влиза в профила си, като бъде разпознат по лицето си. Камерата засича и светлинния панел на DualShock 4, като това ще помага за правилното разпределение на повече от един играч на екрана. PS Move също ще бъде поддържан.

Бутонът Share е една от най-големите иновации свързани не само с новия DualShock, но и със самата конзола. Чрез него всеки ще може да сподели записан клип или снимка взета по време на игра във Facebook и дори да стриймва на живо в сайтове, като Ustream.

На сцената излезе и David Perry, изпълнителен директор на Gaikai. Той каза, че е впечатлен от хардуера на PS4 и разясни какво прави компанията му за развитието на “Cloud” гейминга за системата на Sony. Една от идеите им е да комбинират PlayStation Network, Twitch, Facebook и други социални мрежи в една нова гейминг такава. Той даде пример, че при наличието на нещо подобно, ако някой има проблем в дадена игра, решението може да бъде намерено по-лесно в такава сфера. Perry разказа и за това как PlayStation 4 ще бъде достъпен от най-различни устройства, като таблети и смартфони, но добави, че PlayStation Vita ще бъде най-добрия вариант. Развитието на “Cloud” системата ще се проточи в няколко постепенни стъпки.

Целият хардуер на конзолата беше пуснат от Sony малко по-късно. Всички части, с които ще разполага един PlayStation 4, може да видите отдолу.
    Main Processor
    CPU : x86-64 AMD “Jaguar”, 8 cores
    GPU : 1.84 TFLOPS, AMD next-generation Radeon™ based
    graphics engine

Memory
    GDDR5 8GB
    Hard Disk Drive
    Built-in
    Optical Drive
    (read only)
    BD 6xCAV
    DVD 8xCAV
    I/O
    Super-Speed USB (USB 3.0) 、AUX
    Communication
    Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)
    IEEE 802.11 b/g/n
    Bluetooth® 2.1 (EDR)
    AV output
    HDMI
    Analog-AV out
    Digital Output (optical)

Коментари 20 Коментари
    1. Аватара на GanjaMassive
      GanjaMassive -
      Само да покажат и конзолата, иначе за сега :love::love::love:
    1. Аватара на KeeperOfUnreal
      KeeperOfUnreal -
      Браво,браво наистина.Още е много рано за конкретни мнения и решения но определено са се постарали хората,струва ми се че контролера е малко по тумбест в ръкохватките:)
    1. Аватара на olfilthy
      olfilthy -
      И в БГ като му сложим една цена от 1000 лв. и набързо ще ни замине ентусиазма. :lol: Иначе от игрите, които показаха наистина графично доста неща ще са подобрени и като физика разбира се, но за мен един добро ПЦ си остава по-добрия вариант. :wink:
    1. Аватара на NooBSaiboT
      NooBSaiboT -
      Цитат Написано от olfilthy Виж мнението
      И в БГ като му сложим една цена от 1000 лв. и набързо ще ни замине ентусиазма. :lol: Иначе от игрите, които показаха наистина графично доста неща ще са подобрени и като физика разбира се, но за мен един добро ПЦ си остава по-добрия вариант. :wink:
      Дори и да струва толкова или повече какво от това?
      GanjaMassive -
      Добре, че беше ти, да ми го обесниш.Как не са те взели за водещ от сони, не знам :lol: и е DriveClub !
    1. Аватара на olfilthy
      olfilthy -
      Цитат Написано от NooBSaiboT Виж мнението
      Дори и да струва толкова или повече какво от това?
      Ами ние понеже не живеем в САЩ или Западна Европа, за нас цените в България са от по-голямо значение, защото не всеки може да си позволи такова нещо, а много хора сигурно искат. Така, че да за нас цената е от значение.
    1. Аватара на Мозъка
      Мозъка -
      Цитат Написано от olfilthy Виж мнението
      Колега,не ми дреме колко му е цената на PS4,ако искат да сложат 1500 лв,пак ще си я взема.Това е съвсем нова технология и е нормално да е висока(надута) цената.
    1. Аватара на xGm
      xGm -
      Паралии ей... при средна работна заплата 500лв... оня не го бърка да си вземе конзола за 3 заплати ...nice :lol:
    1. Аватара на b0yt0y
      b0yt0y -
      Смятам да си взема от САЩ за 400 $ много по добре е от колко в България според мен ще е над 1000 лв а в САЩ 590 лв ........:)
    1. Аватара на drebenk
      drebenk -
      С транспорта и доставката точно на 590 лв. ще ти стъпи.
    1. Аватара на Nightwish
      Nightwish -
      Не избързвайте с цените, за момента слуховете са, че конзолата ще струва около 350 евро. Хайде да изчакаме поне докато го обявят официално, преди да си заформим дискусия по темата. :flower:
    1. Аватара на cataclysm
      cataclysm -
      Цитат Написано от xGm Виж мнението
      Паралии ей... при средна работна заплата 500лв... оня не го бърка да си вземе конзола за 3 заплати ...nice :lol:
      Такива хора пък тебе много нелогично разсъждавате! Какво значение има какво си купуваш, ако ще и 300 лв заплата да изкарваш? Аз лично познавам хора, които работят за 400 лв, отделно от някакво хоби си изкарват още толкова кинти и си купуват iPhone 5-ци по 2000 лв и какво? Егати, като че ли човек задължително трябва да е богат за да може си купува нещо по-скъпо от 500 лв?! Да ви имам и логическите обяснения! :sostupid:
    1. Аватара на xGm
      xGm -
      Цитат Написано от cataclysm Виж мнението
      Такива хора пък тебе много нелогично разсъждавате! Какво значение има какво си купуваш, ако ще и 300 лв заплата да изкарваш? Аз лично познавам хора, които работят за 400 лв, отделно от някакво хоби си изкарват още толкова кинти и си купуват iPhone 5-ци по 2000 лв и какво? Егати, като че ли човек задължително трябва да е богат за да може си купува нещо по-скъпо от 500 лв?! Да ви имам и логическите обяснения! :sostupid:
      И защото не разсъждавам като теб и като твоите познати,значи не разсъждавам логично? Това си е мое мнение и не го натрапвам както наскоро спорих в 1 тема! Ако някой е склонен да вземе iphone5 за 2000лв и взима 400лв заплата то аз не съм и заради това мисля нелогично? Явно имам повече разходи по храна,сметки,гориво,дрехи и тн.(което за мен е по важно от 1 телефон или 1 конзола - whatever...) Всички ли трябва да мислим еднакво не разбрах? Хората май сме различни...ама на Вас това ви е непонятно явно.
    1. Аватара на b0yt0y
      b0yt0y -
      Цитат Написано от drebenk Виж мнението
      С транспорта и доставката точно на 590 лв. ще ти стъпи.
      Ще ми стъпи толкова да стига конзолата да е 400 $ имам приятел който живее в USA и си купувам игри и много други работи за моя PS3 :-P
    1. Аватара на PUCHER
      PUCHER -
      Конзолата я видях аз 399 паунда ...В долари може да е малко повече.
    1. Аватара на adolf86
      adolf86 -
      Конзолата ще струва 950.00лв без 2-ри джойстик:)
    1. Аватара на adolf86
      adolf86 -
      Но много е важно да знаете че ще я пуснат Японците с 3 различни процесора

• Single-**** custom processor
      • CPU: low power x86-64 AMD “Jaguar”, 8 cores
      • GPU: 1.84 TFLOPS, AMD Radeon™ Graphics Core Next engine

Memory GDDR5 8GB
      Hard Disk Drive Built-in
      Optical Drive (Read only)
      • BD 6xCAV
      • DVD 8xCAV

I/O Super-Speed USB (USB 3.0), AUX
      Communication
      • Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)
      • IEEE 802.11 b/g/n
      • Bluetooth® 2.1 (EDR)

AV output
      • HDMI
      • Digital Output (optical) това е 1-вия вариант
    1. Аватара на adolf86
      adolf86 -
      Ето ги всичките варианти на процесорите
      Ps4 processor 1.84 TFLOPS = around 6GHZ?

Options

on ‎12-03-2013 07:05 PM
      Frequency Voltage Power Aggregate Bandwidth Performance3.16 GHz0.95 V62W1.62 Terabits/s1.01 Teraflops5.1 GHz1.2 V175W2.61 Terabits/s1.63 Teraflops5.7 GHz1.35 V265W2.92 Terabits/s1.81 Teraflops
      :)
      GanjaMassive -
      Малко ти е закъсняло инфото и конзола ще струва 800лв. :)