Покажи RSS Feed

vrajdeber

Resident Evil: Revelatios Review

Гласувай за статията
Resident Evil: Revelations Review.

Привет приятели.
Ще използвам този блог и ще направя първия си опит да напиша ревю на дадена игра. Както се досещате от заглавието, става въпрос за Resident Evil: Revelations, издадена екслузивно за Nintendo 3DS.

Феновете на поредицата знаят че първите три части на играта, издадени за PSOne бяха точно това което беше определено като survival horror. Решаваш пъзели, пазиш си патроните, и общо взето се мъчиш да оцелееш. Движението и развитието в тези игри ставаше бавно, защото винаги ти трябва някой ключ или част от някой пъзел които да ти помогнат да стигнеш до следващата точка в играта, било то да стартираш влак, да пуснеш асансьор или просто да отключиш врата. Камерата на играта беше фиксирана в дадена точка и така местата през които играчът минава, се виждаха само от един аспект.

Resident Evil 4, за PS2, даде друга насока на играчите. Там камерата вече следваше играчът и мерникът му, имаше повече екшън и сложните пъзели бяха заменени с други, по-простички. Играта беше добра, беше вкарала нов аспект относно геймплея но и загуби чара на Resident Evil-а който познавахме до тогава. Години по-късно, когато излезе Resident Evil 5 за PS3/X360 формулата от RE4 отново беше на преден план, просто с една по-добра графика предложена от настоящите конзоли.

Споменавам тези игри поради една много проста причина. Revelations има повечето качества и на двата типа игри от серията. Комбинирана с камерата и играч от трето лице, преминавайки в първо лице в момента в който играчът иска да се прицели, играта не е толкова екшън насочена, а има точно това бавно темпо на геймплей от първите три игри на поредицата.

Историята:

Revelations се разказва преди случките от Resident Evil 1. Замисълът е добър, но самата история не е в най-силното присъствие. Подобно на RE2, където преплитате два сценария, тук се преплитат доста повече, макар и по за кратко. Главното действие се развива на пасажерски кораб, зарязан по средата на океана. Без да разказвам много, искам да ви предупредя че за някой от вас, диалозите на моменти могат да ви звучат наистина плоско. Създанията срещу които ще се изправите също не са най-убедителните, но и това не разваля дотолкова тази част от поредицата.

Геймплей:

Както вече споменах, най-лесно е да кажа RE4 с по-бавно темпо тип RE1-RE3. Патроните на моменти са дефицит, ще намирате предмети които ще ви трябват много и такива които може и да не използвате. Genesis Scanner е уред който намира всякакви предмети в помещенията стига да имате време да обходите с него. Аз лично ви съветвам да го правите. Ще улесни играта ви. Стрелянето се извършва от първо лице, а за някой от пъзелите ползвате писалката на 3DS-a. Феновете на поредицата могат да усетят носталгия докато се разхождат в кораба, и винаги има едно притеснение какво ще срещнеш в следващата стая. Точно както едно време.

Графика:

Най-добре изпипаната игра за тази портативна конзола до този момент. Дори и без да е пуснат стереоскопа.

Заключение:

За мен Revelations е точно това което трябваше да се случи с поредицата. По някакъв начин да върнат стария чар на играта, този който ни направи фенове преди толкова много години. Искренно се надявам че RE6 ще бъде на същия този принцип, но още по-добре изпипана, със силна история и както вече е потвърдено, ЗОМБИТА. Препоръчвам я на всеки собственика на Nintendo.

Мисля че приключих, надявам се че го изчетохте с удовоствие и сте добили генерална представа за играта.

До нови срещи.

Vraj.

Запиши си "Resident Evil: Revelatios Review" в Digg Запиши си "Resident Evil: Revelatios Review" в del.icio.us Запиши си "Resident Evil: Revelatios Review" в StumbleUpon Запиши си "Resident Evil: Revelatios Review" в Google

Ключови думи: 3ds, capcom, nintendo, resident evil, revelations
Категории
Без категория

Коментари

1. Аватара на Марто
    Браво :bravo:На мен първият ти блог ми хареса , ако и да не съм играл нито една част от тази поредица , поне го прочетох и ми беше интересен . Ако не се лъжа има и босове в тази игра - можеше и за тях да споменеш нещо :wink: Надявам се скоро да видя и други твои блогове :) Успех :flower:
  2. Аватара на Yanni
    Браво! Много добре като за първо ревю, бих се радвал да прочета още неща от теб. :)

Аз за сега нямам RE: Revelations, но изиграх демото, което е в Nintendo e-Shop и впечатленията ми от него се припокриват с твоите.
    Успех! 8-)
  3. Аватара на Tool
    Браво, интересно четиво :)
    Давай все така!
  4. Аватара на Delegat
    Не е лошо все пак да се пише за коя конзола първо излезе RЕ4, а именно Геймкюб. А RЕ5 излезе и за РС :)
  5. Аватара на vankoterziev
    Ето , че ревюто ти отново става актуално. Днес по случайност попаднах на него и като го прочетох си казах: "Ех ,защо е излязлa само за Nintendo 3DS :("
    И ето преди малко гледам играта е потвърдена и за останалите платформи :)
  6. Аватара на vrajdeber
    Цитат Написано от vankoterziev
    Ето , че ревюто ти отново става актуално. Днес по случайност попаднах на него и като го прочетох си казах: "Ех ,защо е излязлa само за Nintendo 3DS :("
    И ето преди малко гледам играта е потвърдена и за останалите платформи :)
    Да четох и аз за това. Най-вероятно ще я взема за Wii U.

Trackbacks