Покажи RSS Feed

vrajdeber

THE WALKING DEAD GAME - First Impressions.

Гласувай за статията
Здравейте, приятели.

Днес ще напиша едно кратко ревю на първият епизод от играта на Telltale - The Walking Dead.

Незнам колко от вас са запознати с комикса или сериала. Аз лично почетох малко комикси преди да излезе пилотният епизод, точно на Хелоуин 2010г. Няма да разказвам историята на комикса и сериала, ще кажа само че, както може би се досещате от заглавието, става въпрос за зомбита.

История:

В играта поемате Lee Everett, учител в университет, обвинен в убийството. Докато органите на реда, в частност един възрастен полицай, го кара към затвора, колата блъска зомби, преобръща се и от там започва оцеляването на главният герой. Няма да издавам повече за самата история, само ще кажа че героят от комиските и сериала, Рик не се появява никъде. Поне за сега.

Геймплей/Контрол:

Telltale имат и други игри които са с подобен геймплей но аз лично не съм играл нито една затова ще дам пример с Heavy Rain. С левият аналогов стик мърдате курсора, а с десния оправлявате Lee. Местата на които можете да направите нещо, се появавя бяла точка и в момента в който преместите курсора там, излизат различните вариаци и бутоните с които да извършите дадената дейност. Не очаквайте да грабнете пушката да пръскате разложени глави на зомбите. Играта малко или много следва стила на сериала и показва какво трябва да прави или да не прави човек при такъв армагедон. Диалози, леки пъзели и някой друго размазване на мъртвец са нещата които ще срещнете. Главна роля заемат диалозите. Играта ви дава шанс да сте честен, потаен или дори лъжец. Вие сам си избирате. Другите герой запомнят когато сте почтенни или лоялни към тях, и това има ефект по-нататък в играта (поне според Telltale). Също така ще се случва да избирате на кого да помогнете и кого да оставите в ръцете на мъртъвците. Не можете просто да спасите всички, този армагедон си взема жертвите. За курсора и бялата точка можете да погледните снимката:

Графика:

Точно като рисуван комикс. Не очаквайте изпипана графика като Heavy Rain, Uncharted и други. Някой мъртъвци са си направо еднакви, други са по-детайлни, особено тези на които ще ви се наложи да пръснете черепа, като тази "млада" дама:

За мен графиката е на добро ниво. Дори и нарисувана, тя придава точно тази атмосфера която можете да срещнете в комикса.

Заключителен коментар:

The Walking Dead дава нещо ново на геймърите. Нещо което хората които гледат сериали познават. Ще дам пример със себе си, човек който с нетърпение чака 21:05ч. всеки понеделник за да гледа Game of Thrones по HBO. И преди как чаках 22:00ч., пак всеки понеделник, да гледам Живите Мъртви по FOXCrime. Точно по този начин чакам Telltale да пуснат вторият епизод на тази игра. С такова закачане, ако мога да го нарека. Досега не ми се е налагало. Винаги когато е излизало някое заглавие което ме интересува, не съм го вадил от конзолата преди да го свърша. А сега единственото което мога да направя е да изиграя епизода няколко пъти. Не отнема повече от два часа. Пробвайте и вие, да видим дали ще се почуствате така.

Играта е достъпна за X360/PS3 и PC. Season Pass-a който включва и 5те епизода е 15 паунда в UK стора.

До нови срещи.

Vraj.

Запиши си "THE WALKING DEAD GAME - First Impressions." в Digg Запиши си "THE WALKING DEAD GAME - First Impressions." в del.icio.us Запиши си "THE WALKING DEAD GAME - First Impressions." в StumbleUpon Запиши си "THE WALKING DEAD GAME - First Impressions." в Google

Обновени 19-05-2012 на 10:48 от [ARG:5 UNDEFINED]

Ключови думи: psn, telltale, thewalkingdead, xbox live
Категории
Игри

Коментари

1. Аватара на vankoterziev
    Ще вземеш да ме надъхаш да я купя тази игра.Щом толкова много си се зарибил , значи има защо :)
  2. Аватара на vrajdeber
    Цитат Написано от vankoterziev
    Ще вземеш да ме надъхаш да я купя тази игра.Щом толкова много си се зарибил , значи има защо :)
    Ами лично на мен много ми хареса и чакам с нетърпение вторият епизод.
  3. Аватара на Yanni
    Решено е, взимам я от Steam! 8-)
    Поздравления за труда, който полагаш.
  4. Аватара на wingman13
    Цитат Написано от vankoterziev
    Взимай я веднага. Тва са най--добрите 4 паунда които съм дал за игра ;d.
  5. Аватара на dogon
    И мен ме зариби да я купя, тъкмо имах и повод да пробвам българския стор.
    Още не съм я врътнал че ми се събраха много игри, но определено ще си взема всички епизоди.

Trackbacks