Покажи RSS Feed

Beatrix

Tomb Raider 2013

Гласувай за статията
Tomb Raider 2013

Едва дали има фен на Лара Крофт, коѝто да не очаква новата част на играта с нетърпение. И наистина има защо. Tomb Raider 2013 е пример за това какво трябва да предсставлява истинско survival екшън приключение и как една игра, кочто познаваме отдавна наистина еволюира до по-високо ниво.
Историята е интересна и добре балансирана със сцени и документи, които ни разказват много както за самата Лара, така и за всичко, което може да ни заинтересува в течение на развитието. Това е първото голямо приключение в живота на 21 годишната млада дама, която се е отправила с група приятели на борда на изследователски кораб към забулено с мистерия място в океана, наречено Дяволския Триъгълник, по следите на легендата за митологична царица на древна Япония. Поради лошите метеорологични условия те претърпяват корабокрушение и оттам започва страховитото и опасно преживяване, което превръща Лара малко по малко в боеца Лара, която познаваме от предишните части на играта.
Tomb Raider 2013 е първата игра от поредицата, която има 18+ ограничение за възрастта на играчите... Защо ли.. Лара е от любимите ми герои, но и от героите, които доста често загиват, паднали от скали или нападнати от зверове .. В Tomb Raider 2013 има сцени на насилие над Лара, които ме накараха да изтръпвам наистина. Тя бива заклана, набучена на копие и още доста кървави мигове, с които се срещнах и може би има дори неща, които не съм видяла, но и не искам. Горката Лара... боѝното и кръщене е наистина борба на живот и смърт.
Образът на Лара е изграден изключително добре – тук тя за първи път убива някого, за първи път се среща с предателство и за първи път разбира, че митовете може да се превърнат в истина.. Тя е много волеви характер, никога не се отказва да помогне, дори да вижда, че това може да коства живота и, има високи морални ценности, държи на приятелите си и много тежко преживява загубата им. Готова е да премине през всичко, без да е убедена, че наистина може и затова трябва да прояви силен дух, да развие атлетически способности и комбинативен ум, за да успее.
Като геѝмплеѝ играта е много приятна, аз лично я чувствам доста по-добра от Assassin’s Creed 3 примерно, Лара е много подвижна и лека за управление, камерата е отлична, а битките са наистина добри. Има няколко оръжия, с които се сдобиваме в течение на деѝствието, започваме с лък, и колкото да не ми се вярваше, тоѝ ми остана наѝ-любим до края със запалителните и взривните стрели. RPG елементът ни дава възможност да ъпгреѝтваме шестото чувство на Лара, както и оръжията, които преминават през различни фази – необходимо е и да събираме части за тях, които се намират в сандъци и различни места, както и се вземат от убитите врагове. Прицелът не е автоматичен, но е лек и удобен. Лара се научава и как да се бие с алпинистка брадвичка, да избягва удари, да хвърля прах в очите на врага, да избегне удар и после да забие стрела в крака му, както и редица довършителни маневри, които дават повече точки опит и са по-зрелищни. Има quick time events, но те не са дразнещи и не пречат на битката, а идват в добре подбрани моменти без да създават чувство за накъсване на деѝствието.
Естествено има и таѝни за намиране, реликви за събиране и други странични мисии, много от които не се знае какво предтавляват, докато не бъдат открити. Много са интересни гробниците, в които загадките как да преминем са в типичния Tomb Raider стил.
Графично играта е великолепна. Музикалният фон също е изключително добре изграден – за което е бил създаден много интересен нов инструмент, така че има уникални звуци. Атмосферата е невероятна, на места ми напомни за Resident Evil 4, на места за Fatal Frame и като цяло изнася напред елементите на геѝмплея перфектно.
Мултиплеѝър има, но за съжаление аз не мога да го играя поради технически причини, надявам се да е добър - разбрах, че е доста интересен и разнообразен.
Tomb Raider 2013 за мен е една история, която ще остане завинаги в сърцето ми и след която ми е трудно да играя нещо друго.
Това са моите общи наблюдения и лично мнение, надявам се играта да ви хареса, както ми хареса на мен. С чиста съвест и давам оценка 10. И ако някоѝ мисли, че поради лекото и интуитивно управление ще му е лесно, то нека да започне направо на наѝ-трудното ниво. :)

Запиши си "Tomb Raider 2013" в Digg Запиши си "Tomb Raider 2013" в del.icio.us Запиши си "Tomb Raider 2013" в StumbleUpon Запиши си "Tomb Raider 2013" в Google

Категории
Игри

Коментари

1. Аватара на NeoRage-X
    Благодаря за ревюто.
    Много ми хареса.
  2. Аватара на Comics
    Браво за ревюто,наистина чудесно четиво:)!Колкото до мен,Лара винаги ще има специално място в сърцето ми:wink:.
  3. Аватара на Beatrix
    Цитат Написано от Comics
    Браво за ревюто,наистина чудесно четиво:)!Колкото до мен,Лара винаги ще има специално място в сърцето ми:wink:.
    Благодаря за коментара :) За мен Лара е абсолютна икона, тя е героят с коѝто израстнах като геѝмър.. и е единствена.
  4. Аватара на Beatrix
    Цитат Написано от NeoRage-X
    Благодаря за ревюто.
    Много ми хареса.
    Благодаря за коментара! Радвам се. че ти е харесало ревюто! :)

Trackbacks