Покажи RSS Feed

PUCHER

Metal Gear Rising / REVENGEANCE

Гласувай за статията
Написах едно коментарче и като го препрочитах реших, че си заслужава да драсна и едно Блогче ...

Блогчето както пише в заглавието е посветено на [COLOR="rgb(0, 255, 255)"]Metal Gear Rising Revengeance[/COLOR]

Ще започна с очакванията за играта.

Когато обявиха играта лично на мен снимките и по късно трейлъра аз не можех да ги приема.Нямаше как играта която представят да се нарича MGS Revengeance...И честно казано бях стъннат ...

После вече когато стана ясно, че играта ще бъде напълно иновативна разбрах идеята...Играта отговаря на главния персонаж Raiden the lighting bolt.

Бла бла бла, чакахме да излезе, чакахме специални издания и всичко вървеше беше в сянка.3 месеца мисля преди излизането на играта се появиха специалните издания на играта които наистина бяха просто брутални ....Фигура,Игра,Метална кутия и ДЛЦ...Всичко което може да иска един фен.

Доволен съм и че всичко си остана почти така до излизането на играта.

Колекционерското издание за Европа е Умопомрачително! Фигурата е просто божествена ...Едва ли има човек който да не я харесва...

Сега малко за играта ...Преди да дойде играта играхме демо.Демото вървеше брутално и хайпна доста.Единствения недостатък беше, че беше ''пусто''...Аз поне така го почувствах.
Следващия етап бяха трйлърите които бяха на макс зарибителни. На финалната права преди идването на играта четохме оценки които бха ДООооста Ниски и с доста солидни критики.

Накрая играта дойде.

Е нямаше такъв кеф...Както каза батето аз си бях едно щастливо дете от всякъде...

Играта върви брутално (честно аз така изглеждаща игра не съм играл).
Като геймплей мен играта много ми хареса.Може да се играе с помпене на едно копче но иначе си е доста хардкор. Причината да го казвам е проста, играта няма БЛОК а се парира.И доста често се оказваш в ситуация между 3 киборга и 1 Геко ...
Зендатсу лично на мен много ми пасна ...И мотото "Cut at Will" напълно се оправдава.

Едно от интересните неща в играта е развитието на Райдън

''от коментара в темата''

Той е на мисия но не точно. Изпълнява мисия но не точно и работенето ''по правилата'' изобщо не е в неговия образ.Имаме много голямо развитие на Райдън като видим объркания незнаещ къде се намира и какво прави в МГС2 до осъзнатия тръгнал по философски път та до МГР където вече си е Мастър оф Дизастър ...(и си е Снейк фенбой http://www.youtube.com/watch?v=04CCTmZFtkM ).

Както казва и в видеото (което който иска да го гледа) Снейк го спаси, плесна му 2 шамара и му каза 5 изречения които го изградиха като персонаж и го направи това което е в момента ...Признавам си Райдън си се превърна в БАД АСС и аз съм му 100 % Фенбой !

Ингейм развитието също не е за подценяване

''Пак от коментара''
Отключих голям процент от ИД-тата, 4 от 5-те МБ и почти всички дата карти. Рисунките в Дата дискетите са много яки, даже ме вдъхновиха за мой проект 8-) .

Спомням си, че при даването на оценките имаше слаба оценка за това, че героя нямал развитие.Пълна лъжа !!!

При изиграване на ВР мисиите и събиране на ИД-тата се отключват (в момента имам 2) цветове на косата един от които просто според мен те прави брутална машина ...(няма да спойлвам каква е и какво дава който пожелае може да провери или да си я отключи :twisted: )

Развитията на мечовете също да доста брутални...За момента играя с меча на Сам но май меча на Фокс е най брутален...Има ъп за 100 000 който дава умение да режеш и бронираните киборги ...

За кибер тялото на райдън също има доста интересни ъпове ...Аз за момента си играя с бялото защото ме кефи като скин но използвах и Синьо което последно отключих :) и също изглежда брутално като цяло всички цветове са много яки ...Не знам още колко има но и тези които имам са мноооооОо яки ...Това с Сомбрерото е просто един път ...

Босовете или главните врагове на Райдън също заслужават да бъдат отбелязани!

На първо място изглеждат перфектно!
Образите са изградени доста интересно и удърно се зблъскват с Райдън.(За битките кво да ги коментирам ...Брутални са като всичко останало в играта...Много разноoбразни и изненадващи.Трудни при първа среща и всеки си има нужда от изграждане на стратегия ...
Светкавично впечатление прави Сам който е просто брутален Кибер Самурай и доста наказва на първа среща.
Другите персони Мистрал (секси и доста зле натроена към нашия човек(не е прецедент).Monsoon(раздробяващ се кибер психо философ)и накрая Sundowner (отвратително противен)Има и още нещо което за мен в играта беше неочаквано и няма да го казвам тук ;).

Другата изненада която представя играта е и компанията на Райдън. Роботът Wolf (BladeWolf)

Като цяло не са много емоционално обвързани но прехвърчат искри между тях.Като цяло той помага доста.

И айде още нещо интересно да споделя (Срещата с Съни)...Съни е преминала през доста интересно развитие.Няма да го казвам за да си го преживеете с играта но наистина ще ви хареса заигравката на Коджима .Ако я поразпитате ще ви каже интересни неща за Отакон.(няма да спести и симпатийте си към Wolf)

Та като цяло да обобщя играта ме забавлява много и си я играя с голям кеф.Макар и кратка досега съм и направил 5 преигравания и все още не съм взел всичко а уж на макс експлорвам о.О...Гледам и за ръцете да взимам и пак ми липсва една (18-Тата)..

И накрая типично в стил Метал Геар информативните диалози които не са задължителни но са препоръчителни . Доста информация за играта за всичко случващо се, готини шеги, неловки моменти и още доста се крие в тях.Задължителни са !

За кът сцените мисля, че съм споменал и по горе...Не са много но са брутални...

Такаа спирам да пиша, че забравих вече как почнах и ще взема да се повтарям.

Играйте ИГРАТА !Брутална е !

Запиши си "Metal Gear Rising / REVENGEANCE" в Digg Запиши си "Metal Gear Rising / REVENGEANCE" в del.icio.us Запиши си "Metal Gear Rising / REVENGEANCE" в StumbleUpon Запиши си "Metal Gear Rising / REVENGEANCE" в Google

Ключови думи: metalgearrising
Категории
Без категория

Коментари

1. Аватара на NeoRage-X
    Страхотно е ! Браво Пъчи
  2. Аватара на Squall_1st
    Последния бос, който не се връзва с нищо беше абсурден.

TRY THE UNIVERSITY IN TEXAS...

Но мгс-то често повдига разни политически проблеми, така че има някакво основание да е там, но беше мега чийзи да му слушам глупостите. Иначе разнообразието в геймплея не е особено голямо. Алтернативни оръжия с по 2-3-5 удара и early-block - late-parry механика, която не работи, когато те удрят едновременно от няколко посоки, плюс много кофти дизайн решение за shake out of stun помпащо-чупене на аналози.
  3. Аватара на PUCHER
    Момчета има ли няква прилика между последната реплика на Армстронг и последната реплика на Шамана от МГС 1?

Малко е оувър да топ последния бос но пасва, пасва...Сега на нормал взех трофея Сърпрайс Атак и го убих без да ми вземе кръв (Единственото място което е притеснително е когато си безпомощен върху разрошения му танк...

Трябва да я пробвам на ревендж....

Trackbacks