Покажи RSS Feed

Alexz's Blog

Преход №1 - bike's mania 2010

Гласувай за статията
Споделям .... че днес направих първия си междуградки преход с новия байк! (втори като опит, един и с предишния който имах от по-нисък клас)

Сутринта хапнах бананни и ядки за повече енергия под формата на въглехидрати, напълних и бидончето със сок и потеглих към Добрич. Незнам защо, но избрах доста странен маршрут: Виница, Рогачево, Оброчище, Църква и т.н. Терена беше меко казано труден, едни сукаци, едни кози пътечки, да не говорим за доста сериозните изкачвания! На отиване 4 часа каране(без почивките в тях), около 15 пъти спиране за почивка и изминати 67км. Когато пристигнах в Добрич се срещнах с Калин, или познат още като coojoe_213 във форума, за което му благодаря:wink:, малко подкрепа никога не е излишна. Хапнах 2 шоколадови вафли да се заредя, един сандвич, сокче ананас и бутилка вода 1.5L. На връщане ми обясни от къде да излезна по познатия ми път, равен, гладък и широк. През него не направих нито една почивка до Варна, като времето което ми бе нужно за връщането е 2 часа и 45км.

Грешки: Не се намазах с кремчета против изгаряне, дори и да нямате изпровизирайте с наличните. Седлото за градско каране в повечето случаи не ви прави впечатление, но за дълги преходи изберете нещо добре изпитано, аз лично бих заменил моето с продукт от каталога на Selle Royal. Нямам "рога" на кормилото, с което рискувате ръцете в по-голямата част от прехода да са изтръпнали, понеже заемат не типична за тях стойка/поза. Облеклото да е задължително еластично, каска и очила(подобно облекло и каска все още нямам). Ако не разполагате с шосеен байк, за предпочитане предната ви вилка да е със заключване, е моята не е, но не ми се дават поне за сега още 300лв.

Съвети: Запасете се поне с 2 литра сок, избягвайте водата по възможност и яденето на плодове по време на каране. Очила задължително, предна и задна светлина дори и в светлата част на деня(в мигащ режим). Не карайте кливоличейки. Имайте впредвид и страничния вятър, всеки един малко по-силен порив ви измества около 15-20см в една или друга посока на пътното платно, дръжте нещата под контрол във всеки един момент. Няма нищо по-страшно от това да си втълпявате разни неща, като например че ето този голям камион който чувате да наближава може да ви помете понеже не ви я забелязал. По-опасни са колите в случея.

Малко статистика от прехода:

Изразходвана енергия: 1800ккал+
Време в/у байка, каране: 6:20 часа
Средна скорост: 18км/ч
Максимална: 54км/ч
Измината обща дистанция: 116км (включително градското):shake:
За 2 дена от както съм с велокомпютър и си засичам изминатото разтоянието съм направил: 180км, а за 1 месец от както съм притежател на тази придобивка предполагам средно около 600км

Благодаря за вниманието :bow:
Преход №2
Преход №3 и 4
Преход №5

Запиши си "Преход №1 - bike's mania 2010" в Digg Запиши си "Преход №1 - bike's mania 2010" в del.icio.us Запиши си "Преход №1 - bike's mania 2010" в StumbleUpon Запиши си "Преход №1 - bike's mania 2010" в Google

Обновени 24-09-2010 на 00:25 от [ARG:5 UNDEFINED]

Ключови думи: байк, bike, преход
Категории
България

Коментари

Trackbacks