Покажи RSS Feed

Игрите които вероятно не сте играли, а трябва

Siren: Blood Curse

Гласувай за статията
Дали истинските хоръри отстъпиха мястото си на игри като Resident Evil 5? Не и според Сони. В това поколение доста рядко се сещам за игра която ми е повдигнала адреналина, но това определено е от тези заглавия.

Когато започвате нова игра в повечето случаи има половин час разяснения, туториали, слаби противници и невероятно лесно първо ниво. Тук производителя обаче е решил да покаже, че не се шегува. Героя в началото е тинейджър, а срещу него има полицай зомби. НО ГЕРОЯ НЯМА ПИСТОЛЕТ!!!! О НЕ, ПОЛИЦАЯ ИЗПОЛЗВА НЕГОВИЯ ПИСТОЛЕТ!!! Искам да кажа, че още на първия екран от играта ще отнесете поне един удар за да се научите да уважавате сирената.
Играта е разделена на епизоди което вече е малко изтъркано, но за разлика от игри като Alone in the dark тук има идея в епизодите. Във всеки епизод се контролира различен герой. Освен това ако се телги от PSN могат да се купуват един по един и да се изиграе като сериал. Както винаги за историята няма да говоря за да я изживеете сами.

Геймплея е изпълнен с разнообразие. Ще започна с това, че контролите са малко счупени, но с тях се свиква страшно бързо и едва ли ще развалят удоволствието от играта. Интересното при това заглавие е, че всеки герой намира различен начин да се справя със ситуациите. Най-интересния герой(поне според мен) е малкото момиченце което няма абсолютно нищо с което да се защити.
С нея цялата игра е промъкване, вдигане на шум за да прилъжеш противник и да се промъкнеш, криене по шкафове (един от първите приятели в Сайрен е именно шкафа).

Като всеки хорър и тук е наблегнато много на атмосферата защото ако атмосферата на такова заглавие не е на ниво, няма как и заглавието да бъде. Има страшно много незначителни на пръв поглед детайли които са ключа към подобряването на цялостното усещане. И макар и графиката да е доста назад от тази на големите заглавия това поколение, тя има заслугите си в сенките, мъглите и светлините които допринасят за мрачното изживяване.
Това е игра за хората от старата школа. Има много пъзели, сложни решения и дори когато си присвоите оръжие то има едва един пълнител в него и трябва да се пести. Една истинска класика.

Запиши си "Siren: Blood Curse" в Digg Запиши си "Siren: Blood Curse" в del.icio.us Запиши си "Siren: Blood Curse" в StumbleUpon Запиши си "Siren: Blood Curse" в Google

Ключови думи: horror, playstation 3, siren
Категории
Игри , Игри

Коментари

1. Аватара на Dune
    Мерси за статията. Надъха ме ;) Дано пъзелите наистина са на ниво, че отдавна ми се играе нещо заплетено и трудничко.
  2. Аватара на Grebeny
    Пъзелите са доста оригинални. В повечето случаи са сложна механика с която да отвлечеш вниманието на зомби и да се промъкнеш или да го накараш да отиде в удобна за теб позиция:wink:
  3. Аватара на coojoe_213
    Цитат Написано от Dune
    Мерси за статията. Надъха ме ;) Дано пъзелите наистина са на ниво, че отдавна ми се играе нещо заплетено и трудничко.
    Да си кажа и мнението азе.

Превъртих играта 4-ри пъти преди около година и нещо. Първо когато я купих, много съжалявах, защото нямаше трофеи /много държах на тях/ и я захвърлих в шкафа. Мина време и нямаше какво да правя и я започнах. Това е може би единствената игра, която е направена прелестно по-рода си за момента. Достатъчно дълга, особено ако не ползваш интернет. Не мисля че играта има пъзели, т.е думата не е пъзел точно, ами трудности по-скоро. Пъзели има SAW, Castlevania и др. Купете си я и мисля че ше ви повдигне...
  4. Аватара на coojoe_213
    Незнам защо никой не е коментирал този блог от 1 месец..., направо се чудя на хората какви помии играят, а съм почти сигурен, че от 10 геймъра, 9 и половина не са играли тази игра, която с Sillent Hill си остават номер 1 игри.

Е вярно не е поредната малоумна пуцаница, която почти всеки очаква да играе, но ако си падате по игри със смисъл, история /но не каква да е/ и буквално пренасяне в играта, отивайте и си я купете.:scarey:

Trackbacks