1 от 7 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна
Показани резултати 1 до 10 от 65

Тема: Недооценени игри

Спечелени турнири: 4

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    25
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

Gamertag: MachRider93 Steam ID: MachRider93 Wii Code: 8489 9689 7333 5455

По подразбиране Недооценени игри

Всяка конзола си има игри, които не са оценени подобаващо. Кои са те за вас? Да започнем с NES:

Felix the Cat - Чуден сайдскролър на Hudson Soft (хората зад Млекарчето aka Adventure Island), старохтна графика, не е нито прекалено труден, нито прекалено лесен, има много рядко пиратско продължение с отвратителни контроли и звук

Tom & Jerry - Поредния пренебрегнат сайдскролър. Също като Феликс е много забавен и има пиратско продължение.

Over Horizon - една от малкото ми оригинални дискети. Този шуутър съчетава чудесни контроли и графика с уникалната възможност да си настойваш ръчно всички оръжия, по какъв начин да стрелят, колко да са мощни и тн

Mach Rider - едно от първите заглавия за NES. Представете си Лудия Макс, но с мотор

Isolated Warrior - играл съм я веднъж, под пиратското име Contra 8. Overhead шутър, който ме забавлява с часове.

Batman: Revenge of the Joker - втората от трите игри за NES има едни от най-добрите графики на конзолата. Не е добра колкото първата, но все пак си струва да се играе

Contra Force - наистина не е като предните две Контри, но това определено не я прави лоша игра. Възможността да се сменяш с друг герой когато пожелаеш и интересните нива много ми допадат.

Ferrari Grand Prix Challenge - до ден днешен единствената racing игра, която винаги ми доставя удоволствие да играя. Има и страхотна музика.

Donkey Kong 3 - вярно, че го няма Марио, но все пак ми харесва повече от първите две игри.

Teenage Mutant Ninja Turtles III: The Manhattan Project - една от най-добрите игри за конзолата остава почти винаги пренебрегната, за сметка на това предшествениците й се радват на огромна слава.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Tournament Fighters - също както с предната игра, почти никой не помни NES версията, а само тези са Sega и SNES

И сега няколко Japanese Exclusives:
    Ninja Hattori Kun - игра, която въобще не мога да разбера, но още от малък обичам да играя

Choujin Sentai Jetman - игра базирана на 14-ти сезон на Super Sentai (по което се прави Пауър Рейнджърс). Графиката не е перфектна, но играта е много забавна с адски добри филмчета.

Kyoryu Sentai ZyuRanger - игра базирана на 15-тия сезон на Super Sentai, по-който е правен първият на Пауър Рейнджърс. Има доста добра графика, но е прекалено кратка и лесна, за разлика от предшественика си.

Binary Land - герои на играта са двата пингвина Gurin и Malon. Играчът управлява единия пингвин, като другия се движи огледално. Целта е и двата пингвина да се докарат до определено място в края на лабиринт.

Devil World - Управляваш зелено ангелче, което събира кръстове и топчета ала ПакМан. Уникалното на играта е, че злодеите могат да местят екрана в която посока искат с цел да те сплескат.
    Последна редакция от Mach Rider ; 13-03-2010 в 22:15

От
    Варна
    Години
    34
    Точки Опит
    22,927
    Level
    95
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

PSN ID: BULL_1985

По подразбиране

За друга конзола ще напишеш ли , или ние трябва да довършим . :shock:

Понеже заглавието е общо за игрите.

Аз искам да спомена какво имам отскоро отново на компа.

American McGee's Alice

Clive Barker's Undying

Tези са компютър , не знам дали сте ги играли но са доста добри.
    ▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬
    Flying guillotines here they come, bloody bastards Hard times and killer tactics, spitting words plus Semi-automatic slurs, peep the graphic.

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    25
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

По подразбиране

Алиса-та не ми харесва, но Undying съм я превъртал и беше хубава.
    Що се отнася до други недооценени игри:

GEN/MD

BattleTech - част от MechWarrior поредицата. Много добра графика и забанен геймплей. Става още по-добре ако играят двама човека - единия контролира краката на робота, другия пушките :)

The Lost Vikings - една от най-добрите игри на Blizzard. Трима викинги, всеки с различни способности биват отвлечени от злия извънземен Томатор. Целта на играта е да закараш всички герои живи и здрави до края на нивото.

The Immortal - портвана за много платформи, но аз я имам за Sega. Трудна, но и много интересна игра, в която се иска абстрактно мислене. Тези, които са имали късмета да имат Американското издание са се сдобивали и с дневник на един от героите пълен с улики и допълващ значително историята на играта. Препоръчвам я!! В зависимост от това какви решения взимата играта може да се развие по няколко различни начина.

The Lost World: Jurassic Park - Дълга игра, с възможност за двама играчи едновременно. Ако не ви стигат обширните нива и многото оръжия и превозни средства, които могат да се карат има и няколко vehicle нива, които показват невероятна графика, особено Ти-Рекс гонитбата и карането на мотор от първо лице. При превъртане на играта се отключват допълнителен режим "Арена".

Очаквайте скоро още, както и някои SNES заглавия.

От
    Варна
    Години
    34
    Точки Опит
    22,927
    Level
    95
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

По подразбиране

Immortal баща ми я донесе навремето от вънка , тук я нямаше !

За SEGA почти всичко ми е много любимо , не знам дали дооценени или недолюбени ... ама аз много си ги харесвам и си играя още на някой от тях на ПеЦе с емулатора Gens.

Има една SKELETON CREW ... подобна е камерата на Иммортала , знаеш ли я , пак за СЕЕЕГА !!!
    ▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬
    Flying guillotines here they come, bloody bastards Hard times and killer tactics, spitting words plus Semi-automatic slurs, peep the graphic.

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    25
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

По подразбиране

Не съм я играл. Аз Immortal оттук съм я взимал за 18 лева преди много години.

От
    Варна
    Години
    34
    Точки Опит
    22,927
    Level
    95
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

По подразбиране

Тук във Варна , когато играех на СЕГА играта струваше 36 000 лева ( стари пари ) ... и само си ги сменяхме в "Спортна Зала" а.к.а. "Дворец на културата и спорта" ебаси соц. именцето , имаше и картонче с точки и на 10 точки безплатна смяна.:lol:

По-нататък минах Panasanonic 3DO ... ей там да видиш недооценени игри:

1."Over Drivi'n"

2."Captain Quazer"

3."D"

После PSX , PS2 , PS3 имах и все още имам .... а в началото естествено беше черното АТАРИ след него НИНТЕНДО ... ама по-късно ще напиша за някоя и друга игра , че сега нямам време.
    ▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    25
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

По подразбиране

Та ето още няколко игри за списъка:

SNES

Batman Returns - доста добър beat ém up, с доста възможни удари, интересни нива и музика и destructible environment. Има и едно ниво с Батмобила.

Castlevania: Dracula X - играта е засенчена от Super Castlevania IV и от оригинала си - Rondo of Blood. Връща се към класическия Castlevania геймплей като маха ъпгрейдите направени за 4. Има страхотна музика както и 3 различни възможни края. Разочаровах се, че не беше включена в Dracula X Chronicles, защото макар изградени от елементи от Rondo of Blood, играта е различна.

Biker Mice from Mars - състезателна игра, която не се възползва от Mode 7 графиките на СНЕС, но въпреки това е страхотна, както и филмчето, на което е базирана. Има и много готина музика.

Outlander - честно да си призная, никога не съм виждал да споменават тази игра в който и да е Gaming сайт. Играта е нещо като tribute на Лудия Макс. Героят дори изглежда по същия начин, носи рязана пушка и се движи в същата пост-апокалиптична обстановка. Играта има два режима. В единия си с кола и се мъчиш да оцелееш по пътищата докато не достигнеш селище. Там вече излизаш в търсене на храна, вода, амуниции и тн. Следете си обаче гайгеровия брояч да не вземете нещо отровно.

Phantom 2040 - портната и за СЕГА, играта е базирана на анимационния сериал със същото име. Вероятно изглежда първоначално като типичен sidescroller, но има много различни начини по които да се изиграе, в зависимост какви решения се взимат и колко бързо и в каква посока се движите. Струва си да се играе.

Shaq Fu - Шегувам се, бе! :-P

Ето и още две заглавия за NES:

Widget - адски безизвестна игра по едноименното адски безизвестно филмче. Играете с лилав извънземен, който може да приема различни форми (в играта 6) като мишка, оръдие, птица и тн. В зависимост по какъв ред играете нивата и с какви сили сте се сдобили можете да намерите алтернативни начини да минете нивото. Играта има продължение за Super NES

James Bond JR. - МНОГО, ама МНОГО по-добра от едноименната игра за SNES. Нивата са в реално време и на всяко трябва да се изпълни определена мисия преди то да е изтекло. На първо ниво например целта е да се обезвредят 5 ракети. Има много различни оръжия и приспособления, които трябва да се открият, за да се преборите с трудната задача. Нивата са огромни, но всяко е различно от предното и се изисква нещо различно от играча, което прави играта много интересна. Единственото лошо, което мога да кажа срещу нея е, че за да видите истинското превъртане трябва да я превъртите 2 пъти, като на второто превъртане ви дава различни passwords, та да разбере кое превъртане ви е.

От
    Варна
    Години
    34
    Точки Опит
    22,927
    Level
    95
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

По подразбиране Captain QUAZAR ( 3DO )

http://www.youtube.com/watch?v=DTbaTW9eOK4

Ето малко инфо !

За двама е много забавно , но няма подходящо клипче ...

От
    Нинджа селище "Надежда"
    Години
    30
    Точки Опит
    17,415
    Level
    92
    Блог статии
    2
    Gamer IDs

Gamertag: NINJAinTIGHTS1 PSN ID: SpaceNinja117 Steam ID: ninjaintights1

По подразбиране

Айде и аз да се включа с няколко по-нови заглавия(макар и че преди това трябва да подкрепя мнението за Lost World: JP играта ми беше една от любимите занимавки като малка недорасла нинджа):

1.Panzer Dragoon Orta(Xbox):Най-добрия по мое скромно мнение on-rail шутър и едно същинско бижу на дигиталното изкуство. Феноменална визия(технически и като дизайн), прекрасна музика, зарибяващ геимплей и един ТИР пълен с екстри.(Оригиналния Panzer Dragoon беше брилянтно попълнение).

2.Otogi игрите(Xbox): Пропити с толкова японска атмосфера че карат Onimusha да се зачерви:oops:. Пореден пример за интерактивно изкуство в игрите.

3.Warhawk(Playstation 3): Играта която успя самолично да ми развали до голяма степен кефа от тези игри: Killzone 2, CoD4, Modern Warfare 2, Resistance 2. По мое скромно мнение най-добрата онлайн игра на това поколение. Игра която напук липсата на какъвто и да е бил хайп 3 години по късно все още се играе. Чакам обявяването на продължението на играта на тазгодишното Е3 с нетърпение(Сони да имат късмета да не я обявят най-после:twisted:)

4. Lost Planet(Xbox360, Playstation 3, PC): Една от първите ми игри за Кашон360 и все още я смятам за една от най-добрите в каталога му. Да играта е дърво, да сторите е B-movie материал откъдето и да го погледнеш(за мен това беше плюс всъщност) но играта беше чисто и просто FUN. Дума която много разработчици днес май са позабравили и смятат за по важно изкарването на все по лъскави енджини и все по кухи безинтересни заглавия.

Това са игрите дето ми идват наум в момента но съм сигурен че мога да се сетя за много други които съм играл. Също така преди два дни си купих Wipeout HD от PSN и май и тя заслужава да е тук.
    Wolfenstein: The New Order ist ein unglaubliches spiel

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    25
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

По подразбиране

Batman: Vengeance - не съм чувал да се говори много за този шедьовър на гейминга. Играл съм PC версията, за която се твърди, че е най-слаба, но въпреки това останах впечатлен. Графиката е перфектна за времето си и е базирана стриктно на дизайните на The New Batman Adventures, като събира и актьорския състав от сериала. Филмчетата са още по-впечатляващи. Играта комбинира много елементи - бой, stealth, каране на превозни средства (Бат-мобила и Бат-самолета), разгадаване на пъзели и дори first-person елементи. Всичко поднесено в запленяваща история. Горещо я препоръчвам.
    Играта има продължение - Batman: Rise of Sin Tzu, което за мое съжаление го няма за PC.

Power Rangers Zeo vs The Machine Empire - изключително безизвестна и рядка PC игра от 96-та, базирана на четвъртия сезон на Пауър Рейнджърс. Играта комбинира 3D с Motion Capture и игрални сцени взети директно от сериала. Не е нищо особено, но е забавна, но може и да реагирам така само защото я търсех с години.

Sonic Racers - играх я за X-Box и не мога да разбера защо е толкова оплювана. Вярно, не е точно това, което се очаква от Соник франчайза (но то напоследък все е така), но въпреки това е доста забавна игра, особено ако я играят много хора едновременно.

1 от 7 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Bookmarks

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •