Заключена тема
1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Показани резултати 1 до 10 от 11

Тема: Как да прехвърля файлове от PC на PS3?

1. По подразбиране Как да прехвърля файлове от PC на PS3?

Здравейте, някой може ли да ми помогне с малко по-подробни обяснения какво трябва да направя за да прехвърля файлове от компютъра на PS3-ката.
    По принцип имам wi fi модем и нета си работи... но не знам как да направя връзка с компютъра.
    Благодаря предварително!

По подразбиране

http://code.google.com/p/ps3mediaserver/

Това ти трябва, посредством тази програма, може да трансферираш всякакви файлове, и да стартираш тези, които се подържат от PS3.

3. По подразбиране

Благодаря, сега ще я разуча.
    Само да питам и още нещо... за да не търся други теми. Има ли начин външни субтитри на divx файлове да се зареждат или трябва да ги вграждам?

И още нещо... сложих една мемъри карта (micro sd) да пробвам дали ще я вижда PS3, засича я, но нито на music нито на video намира файлове в нея... а на нея имам клипчета и mp3-ки... playstation-а потдържа ли mp3 и каква може да е причината да не ги вижда?
    Пробвах и една друга карта, но нея изобщо не я засече.. има ли значение как е форматирана картата?

Години
    20
    Точки Опит
    3,850
    Level
    54

По подразбиране

Да има значение как е форматирана.Трябва да е във формат FAT32.

По подразбиране

Освен че трябва да е във формат FAT32, както отбеляза x7team, трябва да създадеш съответните папки на картата/usb-то - VIDEO, MUSIC, PHOTO и слагаш файловете според вида им в съответните папки и като ги търсиш ги търсиш в PS3 менюто пак според вида им, задължително трябва да натиснеш "триъгълник" и да избереш see all - това се отнася за флашката. Когато изпозваш PS3mediaserver-а пак по същия начин търсиш (според вида на файловете), но без "триъгълник-а".

Да. Чете mp3-ки. Ако не ги чете по подразбиране отиваш на music settings/ 1-вата опция и там можеш да избираш между AAC, MP3 и ATRAC

Що се отнася до субтитрите или трябва да са с едно и също име като видео файла (99% ще ти насича) или трябва да изпозваш някоя програмка и да ги вградиш във видео файла.

Години
    20
    Точки Опит
    3,850
    Level
    54

По подразбиране

Няма значение дали е в папки.Аз нямам папки и си работи идеално само трябва да се даде see all и тва е.За филми според мен е най-добре да се качват на флашка.Защото иначе лаги.Използва се програмката aviaddsubs.Много просто се работи с нея.Линк за свалянеВсичко е настроено само субовете трябва да са с едно и също име както и самия файл на филма.Ако имаш някакви други въпроси пиши.

Трябва да се направи една тема FAQ само за такива въпроси.

7. По подразбиране

Благодаря много за отговорите!
    А с PS3mediaserver-а папките които споделям на PC-то трябва ли пак да са с такива имена - MUSIC, VIDEO и т.н. или няма значение?
    За субтитрите може ли някой да ми препоръча някоя добра програма с която да не се губи качеството на видеото когато се вградят субтитрите.... и има ли добра такава, която да конвертива mkv в формат, подходящ за PS3 и да запазва HD качеството?

x7team докато писах в темата ти си ме изпреварил с отговора на част от въпросите ми. Мерси пак!

Години
    20
    Точки Опит
    3,850
    Level
    54

По подразбиране

За да не губиш качестовото използвай програмата която съм дал.Тя променя само формата и вкарва субовете.После се пускат от PS3-то.Има едно правоъгълниче ли квадратче ли беше с точки вътре.Цъкаш там и те се пускат.

По подразбиране

Момчетата казах горе, че с PS3 Media Server "99%" ще ти насича, това не е вярно.Зависи от комютъра, на който ще е Media Server-a.За вграждане на субтитри използвай AVIAddXSubs(програмата работи само за .avi файловете, за .mkv няма да ти свърши работи).След като си вградил субтитрите като пуснеш филма ще трябва да цъкнеш и от там "Show Subtitles".Не е нужно да правиш различни папки на мемори картата/флашката за да ти показва файловете. > "Display All"

По подразбиране

Имах предвид за mkv файловете (720p и 1080p), че ще насичат, ако субтитрите са отделно при стрийма. За avi-тата няма проблем. Да, важен е процесора в случая (Intel Core2Duo E8500@3.16Ghz @Mariel ако може да ми обясниш защо ми насича) и съм съгласен с x7tea, че лаги за mkv файлове говоря, но те няма как да се подкарат на пс3-то трябва да се стриймват или да се конвертират.

Заключена тема
1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. Плейване на mkv файлове на ПС3
    От matsan в раздел PlayStation
    Отговори: 36
    Последно: 10-01-2010, 17:41
  2. Save файлове за PlayStation 3/EU
    От drvdr в раздел PlayStation
    Отговори: 0
    Последно: 13-06-2008, 18:15

Bookmarks

Права

• Не можете да пускате нови теми