Здравейте,драги съфорумници.След като видях че се престрашиха няколко човека да очастват в конкурса,реших и аз да се опитам.А и не губя нищо.

Защо играя оригинални игри.
Винаги ми е било трудно да започна съчинение или някакъв текс.Няма смисал да пиша вече толква баналните причини за купуването на оригинални игри.

Преди няколко години,когато за 1 път ми зеха мощен(за онова време) компютър,купуването на игри ми се стори пълна безмислица.Смятах че хората който се занимават с това са някакви кожухари и бях на принципа защо да давам пари след като може и безплатно.Но по-късно се осъзнах че просто не съм прав.Спомням си че 1 игра която си купиш беше counter strike:source(както много хора на тази възпраст всички бяхме хлътнали по нея).Не бях 1 в квартала който беше започнал да я ирае,но бях 1 който си я купи оригинална.Отидох до магазина и си я купих.Ходих гордо из улиците с плика на Пулсар,като си мислех че съм нещо повече от другите геймъри :lol: .Прибрах се и махнах целуфанчето.Тогава ме изпълни някакво приятно чувство.В ръцете си държах нещо което по онова време беше като реликва за мене.Приятно е да държиш кутийката с диска и книжката вътре.А нима може да изпиташ същото чувство теглейки я от някой от торент сайтовете.Много хора ме порицаха за това което съм направил.Не говоря за родители,ами за приятели.За тях това беше просто една загуба на пари.Но естесвено това което им казах е че това са мойте пари и аз си определях как да ги изхарча.

По късно си купих още няколко pc игри,които отново доставиха чувството на щастие и негативи от страна на приятели.

Преди повече от година реших да си зеха може би вече поострялата конзола ps2.Не бях изиграл някои от хитовите заглавия за тази платформа и смятах че щеше да е грях да ги пропусна.Естествено отново реакцията на някой хора беше ясна каква ще е.Казваха ми да си слагам мод *** и да не се занимавам с купуването на игри.И много пъти съм си мислел да го направя.Понякога трудно намирам игрите,които ми трябватв и после евентуално и трудно ги продавах. А не съм кой знае какъв паралия, за да си купувам всяка игра чисто нова.Успявам от време на време да си зема някоя нова игрица.Това което успея да спестя го харча почти само за техника и игри(другите неща за момента родителите ми ги осигуряват).

И нека като за край си зададем въпроса дали игрите нямаше да са по евтини ако всеки или почти всеки си ги купуваше оригинални.Така потърпевши излизат хората който се кланят над труда на другите хора

Еми това е което искам да кажа не смятам че може да се сравнява с другите но поне тук може да си изкажа мнението по този наболял въпрос.

Поздрави от мен Sparky