2 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Показани резултати 11 до 20 от 38

Тема: Трикове и съвети за старите конзоли

От
    София
    Точки Опит
    8,111
    Level
    74

По подразбиране Отг: Трикове и съвети за старите конзоли

А, да - видях го и втория вид. Доста кофтажен =)

Точки Опит
    11,467
    Level
    84
    Блог статии
    5

И за него и за един друг характерен за нинтендовските неща.
    Прикачени изображения Прикачени изображения Натиснете изображението за увеличение

Име:	Screw.JPG
Прегледа:	9.7 Килобайти
Размер:	86
ID:	13606  

Спечелени турнири: 4

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    26
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

Gamertag: MachRider93 Steam ID: MachRider93 Wii Code: 8489 9689 7333 5455

Това с химикалката съм го пробвал, макар, че не беше с конзола и върши много добра работа. Пастата за зъби също съм я пробвал на X-Box диск и при мен се получиха нещата :)

Това, че GBA дискетите се самозареждат не го знаех :)

За проблемни дискове можете да пробвате следното - разрязвате един банан и по същия начин както с пастата за зъби натърквате диска. След това, без много да натискате, избърсвате с вътрешната част на кората и изплаквате.

А да питам, някой пробвал ли е дали Game Genie за Genesis/Mega Drive може да се ползва като регионален преобразувател (за избягване на регионалната защита, не заради разликите във формата на японските касетки).
    "In the year 2112, Earth has been invaded by Evil Forces. Journey to neighbouring sectors, searching for survivors. You are Mach Rider!!"
    Контрол на управлението включен! Първа фаза на двубоя!

Спечелени турнири: 1

От
    Бахри мудун
    Години
    34
    Gamer IDs

Gamertag: Henshiro666 PSN ID: Hensh_BG Steam ID: Henshiro666 Wii Code: 0264 8038 3988 4844

Гейм Джини дефакто е подписано хоумбрю. От сега мога да ти кажа, че може. Реално сега-та е същата със тази разлика на едни крачета на самият "Cartridge slot" на конзолата.
    Тъй като е нужно само касетката да "влезне" за да я играеш значи и гейм джини ще ти свърши работа понеже действа като 32Х (топ лоадер).
    Но... има и едно НО :)
    Зависи каква ти е сегата. Ако е менте, то тя може да има един суич чрез който можеш да преобразуваш сигнала от ПАЛ към НТСЦ. От там може да има несъвместимост.
    Как да познаем оригинална Сега ?

Ами освен по качествената изработка... Сега мега драйв 2 може да се познае когато се погледне отдолу и се махне капачето на пластмасата. Платката трябва да бъде кафява.
    ....... and yes..... there will be Blood.......

Спечелени турнири: 4

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    26
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

Gamertag: MachRider93 Steam ID: MachRider93 Wii Code: 8489 9689 7333 5455

Сегата ми със сигурност е оригинална - NTSC Genesis Model 1. Работата е там, че имам игри, които са PAL и ми изписват съобщение, че тръгват съответно само на PAL конзоли.
    Имам и една японска MD2-ка, на която съответно пък не ми тръгва и X-Men, защото на нея изписва съобщение, че е само за NTSC конзоли.
    Просто ми трябва нещо за bypass на тия защити, та да си купувам игрите от Англия спокойно, а не да ги мисля дали ще ми тръгнат или не...
    "In the year 2112, Earth has been invaded by Evil Forces. Journey to neighbouring sectors, searching for survivors. You are Mach Rider!!"
    Контрол на управлението включен! Първа фаза на двубоя!

От
    Бахри мудун
    Години
    34
    Gamer IDs

Gamertag: Henshiro666 PSN ID: Hensh_BG Steam ID: Henshiro666 Wii Code: 0264 8038 3988 4844

Ти пък кой модел точно имаш :lol: баш този на който не може да му се прави нищо.
    Ами значи взимаш гейм джини и си решаваш проблема.
    Имаш и опция да отвориш сегата и да отрежеш едното краче ( ще те излъжа кое точно беше ) за да махнеш регионалната защита. Аз съм го правил на моят НЕС и върши работа.

Точки Опит
    11,467
    Level
    84
    Блог статии
    5

Трябва да добавя че напълно подкрепям мнението на Henshiro за безжичния Logitech за пс2. Пада е просто страхотен, аналозите са по стегнати от тези на дуалшока, бутоните са малко по изпъкнали което прави натиска им по приятен и удобен, раменните бутони искат малко свикване заради по различната форма но също са чудесни. Пада държи супер много с един чифт батерии, много повече от дс3 да кажем. Единствената слабост е кръстачката която става много разхлабена с времето.

От
    Бахри мудун
    Години
    34
    Gamer IDs

Кръстачката поне за мен е доста по-добра от тази на пада който идва с конзолата.
    Има едно специфично "штрак" като на новите клавиатури на Рейзър :)
    Лично за мен това е джойстика за тези който търсят безжичност и качество без лаг. За жалост този вид пад е малко скъпичък в Амазон. За други места не знам как е.

Моля някой от собствениците на ПС2 конзола да сподели качествен начин за чистене на оптика.
    Аз правя това със клечка за уши и кислородна вода която е доста по-добра от "ракия" :twisted: която само "убива" оптиката.
    Ако обаче това не помогне то потърсете помощ от сервиз или познат човек който разбира от тези неща и специялно от ПС2. Това което трябва да се направи е калибрация на оптиката която не съветвам да правите сами освен ако не разбирате от такъв род дейности :)

Също така моля някой да сподели качествен начин за чистене или оправяне на Gamecube дискове.
    Извинявам се, но сърце не ми дава на един МГС туин снейкс да го минавам със банани :lol:
    Може и да действа де.... но не ми се струва логично :)

Точки Опит
    11,467
    Level
    84
    Блог статии
    5

Чистене на оптиката аз в никакъв случай не бих ползвал клечка за уши, още повече такава която е натопена в нещо. Да ти кажа в момента не мога да се сетя добър начин за почистване освен с въздух под налягане (спрейовете са по 5-6лв). Дисковте които се водят почистващи не съм пробвал, а и не бих пробвал на добре работеща конзола. Пък и скакво толкова се мърси окото че трябва да се докосва и търка с някакъв разтвор. Моята конзола е 4 годишна и бая игри са минали през нея и чете от раз. Но пък много избирателно слагам дискове в нея, надран диск не въртя, дори да го чете без проблем, прашни също.

Ако диска не ти се чисти с паста за зъби или банани, пулсар в София имат машина за полиране на дискове до колкото знам, другата голяма фирма за игри също.

От
    Бахри мудун
    Години
    34
    Gamer IDs

Имат, но тя не може да чисти мини двд-та :)
    попитах и това беше отговора за жалост

2 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 3
    Последно: 24-11-2011, 13:27
  2. Отговори: 37
    Последно: 02-04-2011, 00:43
  3. NCsoft дава трикове и бонуси този Halloween
    От Nightwish в раздел Новини
    Отговори: 0
    Последно: 20-10-2009, 18:28
  4. Съвети към новите участници
    От MyCTaKaP в раздел Коментари за конкурса
    Отговори: 8