Като фен на конзолните игри (които има не малко дискове по моя преценка) много пъти мои приятели са ми се чудели защо си копувам оригинални игри.По тяхно мнение не са си стрували като ментатата били същите.За това много мога да поспоря.Никога едно менте не може да е същото.Като се започне от външния вид-обложка,китийка,книжки,сам ят диск....и като се стигне до това че самата игра в много случай прави проблеми.Феновете на Playstation са запознати с това че не могат да играят неоригинални игри без един ***.Преди години когато излезе Playstation 2 а аз бях с Playstation 1,а игри за него не се намираха почти никакви направих грешка да си сложа този ***.Мога да кажа че много съжалявам за това:оптиката ми се скапа-започна да се затруднява да чете и оригиналните игри,а ментетата заради който си сложих този *** бяха нецели игри който засичаха постоянно.Найстина не всеки може да си позволи оригинални игри,това е съвсем друг въпрос.Винаги съм си задавал въпроса:Ако оригиналните игри бяха на по-приемливи цени за всички с колко ли щеше да намалее пиратсвото?дали нямаше и почти да изчезне спрямо игрите поне?но все пак за правенето на една игра се изискват много усилия и коства определени средства затова няма как да и се сложи по ниска цена.в момента имам Playstation 2 и не искам да чувам за неоригинални игри пък и има съвсем легални начини да се намират оригинални игри на добри цени(интернет сайтова за продажби и търгова няма да давам примери за да не нарушавам правилата).не си стува да си съсипя конзолата за да спестя от игри на който качеството не си заслужава.има една поговорка която мисля,че важи с пълна сила и тук:"Човек получава точно това за което е платил".Предпочитам да платя повече но да съм сигурен в качеството и ако нещо не наред да мога да си потърся правата.това е моето мнение:)