1 от 4 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Показани резултати 1 до 10 от 40

Тема: Геймърски слушалки - въпроси и мнения.

От
    Варна
    Години
    37
    Точки Опит
    11,767
    Level
    84
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

Gamertag: terziev81 PSN ID: vanko_terziev

Геймърски слушалки - въпроси и мнения.

Нека в тази тема да споделяме мнения и опит за гейминг хедсетите във всичките им вариации, марки и модели.

С оглед на това, че на българския пазар се предлагат малко модели слушалки, смятам, че много често потребителите които искат да си закупят определени модели слушалки/хедсети, няма къде да тестват и да се уверят сами дали си струват и до колко са качествени.

Надявам се темата да е полезна на всички, които се двоумят какви слушалки да си изберат:)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Отдавна си точа лигите за някакви Wirelless слушалки. Спрял съм се на RAZER Chimaera 5.1 Парите никак не са малко , но така и така съм се надъхал да си сменям хедсета, та си викам : Щом ще е гарга нека да е рошава....
    Гледах няколко ревюта на въпросните слушалки и всичко изглежда много добре, но не ми стана ясно едно нещо:
    Как се свързва към техниката с оптичния кабел? Пояснявам - бокса ми е слим и е свързан към телевизора през HDMI. Държа да използвам оптичния кабел за връзка с конзолата, но не знам дали ще има звук ако го сложа директно в нея. Т.Е. може ли схемата да е следната:
    - Конзола през HDMI към TV и слушалки през оптика към конзола
    или трябва да е така:
    - Конзола през HDMI към TV и слушалките през оптика към ТВ.

Имам и още един въпрос. В това ревю http://www.youtube.com/watch?v=ti1VbCPPHgM , пича обяснява че микрофона е прекалено чувствителен.Някой дали е тествал 5,1 и/или 2,1 версията , и ако да изкажете впечатления.

Ако някой има наблюдение за други слушалки , нека да казва - принципно тази химера съм я намерил за 350 лева и повече от тези пари няма да дам за безжичен хедсет.

Забравих да добавя , че телевизора ми не поддържа оптичен кабел, което е и основния проблем!
    Последна редакция от vankoterziev ; 04-12-2013 в 01:41

По подразбиране Отг: Въпрос за безжични слушалки

Ако сложиш оптичния кабел в конзолата не би трябвало да има никакъв проблем (всъщност точно така трябва да бъде), но ако пъхнеш кабела в ТВ-то, не съм сигурен - и мен ме тормози този въпрос от доста време...
    ПП. Има и по евтини wireless surround sound хедсетове от тези на Razer...
    I REJECT YOUR REALITY AND SUBSTITUTE MY OWN ...

От
    Варна
    Години
    37
    Точки Опит
    11,767
    Level
    84
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

Цитат Написано от varwor Виж мнението
    Ако сложиш оптичния кабел в конзолата не би трябвало да има никакъв проблем (всъщност точно така трябва да бъде), но ако пъхнеш кабела в ТВ-то, не съм сигурен - и мен ме тормози този въпрос от доста време...
    ПП. Има и по евтини wireless surround sound хедсетове от тези на Razer...
    Тук http://www.youtube.com/watch?v=Zf_sa...feature=relmfu е показано точно това, което теб те тормози :-P

А за евтиното , знам че има и по евтини , но държа да е нещо качествено.Искам основно за гейминг и Live chat да използвам слушалките.За музика също понякога... Отворен съм на предложения , но нека да са обосновани моля :)

От
    Варна
    Години
    37
    Точки Опит
    11,767
    Level
    84
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

Така , за момента разбрах каквото ми трябва.Всичко ми изглежда много добре.
    Единствено притеснителен ми се вижда факта , че микрофона е прекалено чувствителен.

Някой има ли наблюдения върху тeзи или други хедсети на Razer? Наистина ли е толкова много чувствителен мик-а?

Хайде , знам че има хора дето най малкото са тествали продукта :) . Пишете

А ако свържа PС-то с монитора (чрез RGB кабел), които е конектнат със скушалките чрез оптичния кабел, дали ше получавам 5.1 surround sound:?:

От
    Варна
    Години
    37
    Точки Опит
    11,767
    Level
    84
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

Не ми се вярва , все пак RCA - тата изкарват само по един канал , така че логично е звука да се преобразува в стерео.

От
    Петрич
    Точки Опит
    11,958
    Level
    85
    Gamer IDs

PSN ID: Spewni

Има звукови кати които се пъхат в USB-то на PC-то и така получавате желания от вас качествен сигнал, има 5.1, 7.1, както и такива които поддържат 3D. Може да ги намерите във всеки голям онлайн магазин, цените за около 10-20 лева. Дано да съм помогнал.

От
    Варна
    Години
    37
    Точки Опит
    11,767
    Level
    84
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

Такааа. Днес си извиках едни такива слушалки за тест.
    УЖАСНИ СА. Никога, ама по никакъв начин и под никакъв предлог не си и помисляйте дори да си купувате такива слушалки !!!
    И 50 лева да струват , пак не си заслужават! Ето ги и моите доводи:
    - звучат мега гадно.Гъгнат супер яко на каквато и да е музика.Няма флак,млак, или там какъвто и да е формат - супер смотано звучене. На чист 5.1 канален нещата са същите:!:
    - чува се периодично пращене и постоянен супер силен страничен фонов шум.
    - в лайф - половин час не мога да разбера как да си пусна звука през бокса.После пък не си чувам партито!!! Натискам някакви копчета , чета книжките и не мога да се оправя - а не се имам за проС , хах:lol: .
    - микрофона е супер чувствителен.И най малкия шум около мен се чуваше , според партито ми адски неприятно.

До игра така и не стигнах.Отказах се своевременно и опаковах слушалките обратно!

П.С. Не мога да не отбележа все пак , че дизайна е наистина много добър , но заради един дизайн никога няма да дам 350+ лева:swoon:

От
    София
    Точки Опит
    8,111
    Level
    74

За Химерата ли става въпрос?
    Trans penis mihi est. It is wonderful that you can be repeatedly impregnated by fiber filled foods and then give daily births to turd quintuplets, but I am no longer impressed by your ability to eject large amount of feces. So please, take your outrageous defecations somewhere else!

То по принцип с бязжичните слушалки си има един досаден пръщящ шум. Ако искаш съраунд саунд по-добре ди вземи някои други слушалки (не безжични). Например някои на Tritton. Познавам хора, който казват, че вадят много добър звук.:wink:

1 от 4 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. <Продавам> 2 безжични контролера за Nintendo Wii
    От ogiyogi в раздел Архив
    Отговори: 0
    Последно: 05-12-2010, 13:54
  2. Отговори: 1
    Последно: 26-11-2010, 08:40
  3. <Продавам> За триене
    От minerva в раздел Архив
    Отговори: 4
    Последно: 01-09-2010, 18:00

Bookmarks