Това е тема, по която може да се спори дълго и да не се стигне до окончателен отговор. Мои приятели все ме питат: защо ги купувал тези оригиналки, та само парите си прахосваш? Аз пък всеки път им отговарям: вие въобще поставяте ли се на мястотo на създателите и издателите на игри? Представете си, че създавате игра с огромна преспектива, но изведнъж я виждате в определен торент тракер после в още един и още един... Как ще се почувствате? Осъзнавате ли, че по този начин пиратството найстина ограбва, краде вашите пари, с които да създадете продължение на играта си, а вече имате фенове и те искат нов продукт? Тогава какво правим? Или фалираме, или намираме начин да се измъкнем. Пък и тръпката при отваряне на играта и доволно разкъсване на целуфана не е сравнима с тръпката при отваряне на поредния iso файл!
Когато си взех Guitar Hero 3 всички се събрахме вкъщи и играхме до 11 часа вечерта, а пък един приятел казва: ей, тая игра направо е адска! Аз се засмях доволно и казах: ами дръпния от интернет заедно с китарата. Сигорно се досещате за реакцията: е как, то по кабела неможе!
Моя избор е този и не съжалявам че съм го направил! Предпочетох да знам, че парите ми отиват в сигурни ръце и, че ще спомогнат за направата на друга, също толкова добра игра!
А ти направили своя избор???