1 от 10 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна
Показани резултати 1 до 10 от 94

Тема: Super Nintendo

От
    София
    Години
    28
    Точки Опит
    6,923
    Level
    71

По подразбиране Super Nintendo

Здравейте,
    Реших да направя тази тема за да дискутираме всичко на тема Super Nintendo и да съберем всички фенове на тази велика конзола,макар и пренебрегната в родината ни.

Точки Опит
    11,467
    Level
    84
    Блог статии
    5

По подразбиране Отг: Super Nintendo

Super metroid, Final Fantasy III, Legend of Zelda a link to the past, цели 3 от най великите игри евър (според мен) седят на тая конзола. Да не говорим за масата още страхотни игри. Че и една от любимите ми поредици води началото си от тая конзола - Megaman X. Велика конзола наистина.

Спечелени турнири: 1

От
    Бахри мудун
    Години
    34
    Gamer IDs

Gamertag: Henshiro666 PSN ID: Hensh_BG Steam ID: Henshiro666 Wii Code: 0264 8038 3988 4844

Ами така формулирана темата е доста обща :)
    Супер Нинтендото като цяло, винаги ме е кефело повече от сега-та. За мене сегата си е дърво. Просто на Нинтендото има всички игра който играя. Поради факта, че тук нинтендото беше много скъпо, всички имахме Сега :)
    Имах познави във нинтендо и съм се радвал на Супер Марио Уърлд 1 адски много. Много съжалявам, че не съм имал възможност да имам тази конзола като малък и да мога още тогава да играя файнъл фентази, мегаман, зелда или другите японски рпг-та който бяха достъпни само за супер нинтендо.
    Но все пак.... нека темата да не е толкова обща :) моля авторът да се конкретизира... джойстици, игри, кабели... какво точно :)
    ....... and yes..... there will be Blood.......

От
    София
    Години
    28
    Точки Опит
    6,923
    Level
    71

Ами тъй като не намерих подобна тема,не мислех че има нужда от повече конкретизация.
    Относно джойстиците и кабелите :
    1.Джойстици най-добре в Ebay.
    2.Кабел за захранване също от Ebay,а този за телевизора може и в Техномаркет и подобните магазини,в които продават аксесоари за Gamecube и Wii,защото са съвместими и със Super Nintendo.

Като отхвърлим това остава дискусия за игрите,и спомените от света на Super Nintendо.
    Надявам се че съм бил достатъчно конкретен.
    А сега по темата..наистина конзолата беше по-скъпа от SEGA през 90те,но имах привилегията да я притежавам с 6-7 игри към нея.Ако не ме лъже паметта игрите бяха:
    Super Mario All Stars
    The Lion King
    Pinnoccio
    Super Aleste
    Bubsy
    Nigel Mansell F1
    Batman Forever
    Познавах още 2-3ма човека които също имаха SNES и от време на време разменяхме дискети.Така имах възможността да играя Donkey Kong Country и Super Mario World (за други не се сещам)
    за съжаление около началото на новия век нинтендото ми изчезна безследно,а с годините и дискетите ми... преди около 5-6 месеца най-накрая се реших да си намеря отново SNES. И сега 500лв по късно разполагам с 23 дискети и 2 джойстика,които ми доставят 100 пъти повече удоволствие от всяка нова игра за PC или конзола.Скоро възнамерявам да се сдобия с още заглавия и да направя една колекция от около 30-35 игри, които за мен са ТОП-а за конзолата.Доста скъпо удоволствие за нашите стандарти,но както се казва - "Кеф цена няма".
    Мерси за вниманието и ако има фенове от София дайте да направим една Super Nintendo вечер - Street Fighter,NBA JAM и какво ли още не. ;]]

От
    София
    Точки Опит
    6,484
    Level
    69
    Gamer IDs

PSN ID: YanniPS Steam ID: YanniBG

Преди около месец и половина запихме в нас с няколко авери петъчно след работа и след като пресушихме първата бутилка уиски решихме да спретнем един Street Fighter II Turbo въргал на SNES-a ми, който си стои "подвързан" към един стар телевизор именно за подобни случаи. :) И всъщност си стана егати якото, старите конзолки тип SNES, N64, GB, GBA и т.н. и игрите за тях лично за мен предлагат далеч повече удоволствие от съвременните. 8-)
    С бат' Хенш освен това мощно тачим и NGC-то! :wink:

За SNES-a какво мога да кажа по така общо зададената тема... Може би да споделя някой спомен? Първият ми "сблъсък" с конзолата е някъде от около 1996 г., когато един приятел от Хиподрума имаше една заедно с гениалната Super Mario World и най-добрият кеч, който някога съм играл - WWF Wrestlemania: The Arcade Game. Не е истина как сме цъкали по цели уикенди почти без прекъсване. Доооооста години след това и аз се сдобих със SNES, но просто вече не беше същото. Така или иначе си имам една конзола с два джойстика и около 10-12 игри и нямам никакво намерение да се разделям с нея. Напротив, опитвам се да попълвам колекцията от време на време. 8-)

Спечелени турнири: 4

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    25
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

Gamertag: MachRider93 Steam ID: MachRider93 Wii Code: 8489 9689 7333 5455

Като малък не познавах никой със Super Nintendo, а конзолата на живо бях виждал само в един магазин. По онова време обаче аз бях на 5-6 години и нямах никаква конзола (в последствие едно FamiClone-че за 6-тия ми рожден ден).
    Братовчед ми имаше Genesis и се изумявах колко качествени игри има за него. Беше направо като нещо извънземно за мен.
    Със SNES първият ми досег беше чрез емулатори и бях впечатлен - звукът, цветовете... :swoon:

В последствие, когато по-сериозно започнах да събирам стари игри, от самото начало знаех, че искам SNES. Както каза yoteca по-горе, начинанието може да е скъпичко, но успях да докопам преди около месец една конзолка с всичко необходимо и Super Mario All-Stars срещу скромните 25 лева и нямаше как да подмина предложението.
    Засега имам само 2 игри - гореспоменатия Марио и Super Star Wars и у едни роднини в Англия ме очаква Batman Returns.

Но самото усещане да играя на реалната конзола... не мога да го опиша. Първият път, когато я пуснах си казах "Господи, колко е удобен контролерът. Колко различно е усещането от това да играеш на емулатора...". Именно заради това усещане гледам да си купувам старите игрички, не да ги играя на емулатори. Чувството е незаменимо.

Нямам нито една от най-съвременните конзоли, но на колкото от тях съм играл, никоя не може да ми достави такова удоволствие като от шарените цветове и 8 и 16-битови звуци...

SNES определено се класира на едно от по-горните места в списъка ми с любими конзоли.

Един приятел се оказа, че има SNES от детските си години и още си го пази, та ми е обещал някой път да ми заеме Indiana Jones' Greatest Adventures, Super Return of the Jedi и Spider-Man & Venom: Maximum Carnage.
    "In the year 2112, Earth has been invaded by Evil Forces. Journey to neighbouring sectors, searching for survivors. You are Mach Rider!!"
    Контрол на управлението включен! Първа фаза на двубоя!

От
    Бахри мудун
    Години
    34
    Gamer IDs

Gamertag: Henshiro666 PSN ID: Hensh_BG Steam ID: Henshiro666 Wii Code: 0264 8038 3988 4844

За тази вечер съм мноооооого навит ;) Евала за идеята. Аз е опитвах преди да направя такова нещо, но много хора се направиха на заети 8-)
    Мога да предложа Super Castlevania IV и Killer Instinct още по-известна като единствената черна дискета за конзолата.
    Някъде из нас се подмяташе и един джойстик.
    Една такава хубава носталгия ме обвзе :oops:

От
    София
    Точки Опит
    6,484
    Level
    69
    Gamer IDs

PSN ID: YanniPS Steam ID: YanniBG

Цитат Написано от Henshiro Виж мнението
    ...Killer Instinct още по-известна като единствената черна дискета за конзолата.
    ...
    Успокои ме - мислех си, че мойта е някаква измислена пиратка... :shake:
    Всъщност има ли изобщо фалшиви игри за SNES и N64? Аз поне не съм чувал... :|

Спечелени турнири: 4

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    25
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

Gamertag: MachRider93 Steam ID: MachRider93 Wii Code: 8489 9689 7333 5455

За SNES има Pirate Originals - Super Noah's Ark 3D и някакъв Соник също съм играл...
    "In the year 2112, Earth has been invaded by Evil Forces. Journey to neighbouring sectors, searching for survivors. You are Mach Rider!!"
    Контрол на управлението включен! Първа фаза на двубоя!

От
    Бахри мудун
    Години
    34
    Gamer IDs

Е те тия не са баш пиратки. Просто са маааалко по-изчанчени. Тия са ОК... за мене пиратка си е тия жълтите НЕС дискети по пазарите дето се продаваха едно време.
    Иначе.... хм.... бе дайте да направим едно ретро парти. Това и със Яни го бяхме говорили ама не стана.

1 от 10 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. <Продавам> Super Nintendo
    От norush в раздел Архив
    Отговори: 0
    Последно: 25-07-2011, 11:20
  2. <Купувам> Super Nintendo (SNES)
    От zeto в раздел Архив
    Отговори: 0
    Последно: 10-07-2011, 16:41
  3. <Купувам> Super Nintendo
    От norush в раздел Архив
    Отговори: 1