1 от 7 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна
Показани резултати 1 до 10 от 64

Тема: SEGA Genesis / Mega Drive - 16 Bits of Glory!

Спечелени турнири: 4

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    25
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

Gamertag: MachRider93 Steam ID: MachRider93 Wii Code: 8489 9689 7333 5455

По подразбиране SEGA Genesis / Mega Drive - 16 Bits of Glory!

Eдва ли са много ретро-геймърите, които да не са имали досег с 16-битовата конзола на SEGA, било то под името "Genesis" или "Mega Drive". Обсъждайте всичко - от самата конзола, джойстици и аксесоари до самите игри, вашите спомени и колекции :)
    Преходът към 16-бита беше значителна стъпка напред за крехкото ми детско съзнание... Няма как да забравя момента, в който разопаковахме първите подаръци, които чичо ми беше изпратил от Щатите в средата на 90-те, и от своята кутия братовчед ми извади бляскавият черен звяр с големите надписи "Sega GENESIS" и "16-bit" на корпуса си.
    С конзолата дойдоха някои от най-добрите игри за нея - "Sonic the Hedgehog 2", "Еcco the Dolphin", "Castle of Illussion: Starring Mickey Mouse" и много други.
    Първият път, когато ми позволиха да поиграя Соник 2... нямах думи просто :swoon:
    С годините братовчед ми понатрупа още игри и в крайна сметка, преди да замине да живее в чужбина ми повери конзолата и колекцията игри към нея. Години по-късно все още не ми е омръзнала, откривам все нови и нови невероятни игри за нея и забавлението винаги ми е гарантирано :)

Двете ми най-любими игри за конзолата са "Ecco the Dolphin" и "Ecco II: The Tides of Time", любимият ми Соник е "Sonic the Hedgehog 2".

За колекцията си съм отделил старо шкафче за обувки, в което държа дискетите с кутии, подредени на два рафта, а до тях - кутиите с джойстици и конзолата. За дискетите без кутии използвам чекмеджета за аудио-касети и горещо ги препоръчвам - много са удобни за съхранение (стават и за Famicom дискети).

Моята колекция от Genesis/MD игри:
    Batman (оригинална, с кутия)
    Batman Returns (оригинална, с кутия, книжка и плакат за GameGear версията)
    Batman: Revenge of the Joker
    The Adventures of Batman & Robin (с кутия)
    Superman (с кутия)
    X-Men (оригинална, с кутия, книжка и плакат)
    X-Men 2: Clone Wars
    Teenage Mutant Ninja Turtles: The Hyperstone Heist (с кутия)
    Judge Dredd (с кутия)
    Chakan: The Forever Man (оригинална)
    Comix Zone (с кутия)
    RoboCop vs The Terminator (с кутия)
    Mighty Morphin' Power Rangers: The Movie (с кутия)
    Mighty Morphin' Power Rangers: The Fighting Edition (пиратски порт на едноименния SNES Exclusive)
    The Pirates of Dark Water (с кутия)
    The Lost World: Jurassic Park (с кутия)
    True Lies (с кутия)
    SEGA Soccer (оригинална)
    Columns (оригинална)
    Super Monaco GP (оригинална)
    The Revenge of Shinobi // The Super Shinobi (оригинална)
    Shinobi III: Return of the Ninja Master
    Shadow Dancer: The Secret of Shinobi (за жалост, не работи)
    Streets of Rage // Bare Knuckle (оригинална)
    Bare Knuckle III
    Sonic the Hedgehog (оригинална, с кутия)
    Sonic the Hedgehog 2 (оригинална, с кутия, книжка и плакат)
    Sonic the Hedgehog 3 (с кутия)
    Sonic & Knuckles (x2 - една оригинална, с кутия и книжка и една пиратска, с кутия)
    Sonic 3D Blast
    Ecco the Dolphin (оригинална, с кутия и книжка)
    Ecco II: The Tides of Time (оригинална, с кутия, черно-бяла обложка)
    Castle of Illusion: Starring Mickey Mouse (оригинална, с кутия и книжка)
    World of Illusion: Starring Mickey Mouse & Donald Duck
    The Lion King (с кутия)
    Aladdin
    Pocahontas
    Toy Story (оригинална)
    The Jungle Book
    TaleSpin
    Super Battletank: War in the Gulf
    Evander Holyfield's Real Deal Boxing
    Earthworm Jim 2 (с кутия)
    Spider-Man vs Kingpin (с кутия)
    Tiny Toon Adventures: Buster's Hidden Treasure (с кутия)
    Tom & Jerry: Frantic Antics
    Michael Jackson's Moonwalker
    Caesar's Palace
    World Cup Soccer
    Shove It!
    Ms. Pacman
    The Duel: Test Drive 2 (оригинална, с кутия, книжка и рекламни картички на други игри)
    The Immortal (с кутия)
    Battletech: A Game of Armored Combat (с кутия)
    Puggsy (с кутия, без обложка)
    FIFA Soccer '95
    WWF: Royal Rumble
    Terminator (Light-Gun Game, с кутия)
    Shooting Star (Light-Gun Game, с кутия)
    Mischevious Gopher (Light-Gun Game, с кутия)
    The Lost Vikings (с кутия)
    Vectorman (с кутия и оригинална книжка)
    Battletoads (с кутия, , обложка на Battletoads & Double Dragon: The Ultimate Team)
    Asterix and the Great Rescue (оригинална)
    Ristar (с кутия)
    Zero Wing (оригинална, с кутия и книжка)

И като за финал, голямата ми гордост - M.U.S.H.A. - Metallic Uniframe Super Hybrid Armor (оригинална, с кутия и книжка).

Да попитам, за хората, които са ползвали и трите модела на конзолата - кой ви допада най-много? Аз имам модели 1 и 2 и да си призная, първият ми харесва много повече. От него получавам по-добра картина и звук, дори когато ползвам едни и същи кабели и за двете, входът за слушалки е приятно допълнение, защото не-рядко ми се налага да го ползвам, а и цялостният дизайн на корпуса ми допада повече. Eдинственият му недостатък е, че без преходник, не влизат японски дискети.
    Що се отнася до контролерите - 3-бутонните са ми доста по-удобни от тези с по 6 бутона, но пък е лудост, да се опитва човек да играе Street Fighter II само с 3 бутона :lol:
    Последна редакция от Mach Rider ; 26-02-2013 в 13:07
    "In the year 2112, Earth has been invaded by Evil Forces. Journey to neighbouring sectors, searching for survivors. You are Mach Rider!!"
    Контрол на управлението включен! Първа фаза на двубоя!

Точки Опит
    11,467
    Level
    84
    Блог статии
    5

По подразбиране Отг: SEGA Genesis / Mega Drive - 16 Bits of G

Преди години потроших бая време и нерви да си намеря ОРИГИНАЛН сега и накрая се сдобих с мегадрайв 1. Приятел имаше 2 и 3 така че имах база за сравнение и 1 ми харесваше повече като дизайн. Дойде с 2 3бутонни пада, според мен много керлив пад като цяло. Още на следващия ден с обзаведох с 2 много добри като за ментета 5 бутонни за цели 5 лева и се родих. Бая време потроших с battle toads, umk3, sonic 1, 2 батмана дето не им помня имената и голдън аксовете. И на мен жака за слушалки ми беше доста полезеен.
    Проблемът ми обаче беше че конзолвата не беше с ав (композитни) кабели а такъв като за антена и в резултат картината често отиваше на боклука. Накрая ми писна и я продадох заедно със всичко и използвах ексбокса си за емулация със страхотна картина. Сега като се замисля ме е яд защото дори я бях модифицирал малко - сложих радиаторче на процесора :lol: , а реално погледнато все щях да се науча как сам да си направя такъв кабел или да намеря.

От
    София
    Години
    28
    Точки Опит
    5,877
    Level
    66

Добрата стара SEGA...средата на 90те малко след като получих SNES,няколко коледи по-късно се сдобих и с Mega Drive 2.А не след дълго един съсед ми подари и GENESIS-а си със доста стабилна колекция от дискети.Невероятна конзола със адски много и забавни игри.Жалко че и 2те ми сеги изчезнаха с годините,заедно с игрите..До последно имах Adventures of Batman & Robin,която се търкаляше из шкафовете,но и тя се затри с годините.Скоро може би пак ще си взема 1 SEGA,но винаги съм предпочитал Genesis-а,а из родината ни не виждам много обяви,за това ще изчакам.Една от любимите ми игри беше Decap Attack.Ако не се лъжа героя се казваше Chuck и имаше един череп който изстрелваше по гадовете.Много забавно заглавие.С интерес ще следя темата.

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    25
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

Цитат Написано от ZaG Виж мнението
    Проблемът ми обаче беше че конзолвата не беше с ав (композитни) кабели а такъв като за антена и в резултат картината често отиваше на боклука.
    Тази, която аз имам не е с RF букса за антената, а с такава като за старите телевизори - тип "Велико Търново" и имам кабел, който от едната страна е такъв, а после се разделя на два нормални A/V чинча. Незнам обаче дали братчеда не я е модвал...
    "In the year 2112, Earth has been invaded by Evil Forces. Journey to neighbouring sectors, searching for survivors. You are Mach Rider!!"

Спечелени турнири: 1

От
    Бахри мудун
    Години
    34
    Gamer IDs

Gamertag: Henshiro666 PSN ID: Hensh_BG Steam ID: Henshiro666 Wii Code: 0264 8038 3988 4844

По ибей се продават РГБ кабели за сегата. защо не се възползвате ? разликата ще е от тук до небето. Във магазините на Пулсар видях, че има сга колекшън: http://pulsar.bg/search.php?keyword=mega%20drive
    Този ултимейт колекшън е много як. Пък и може да се гласят филтрите за графиката.

Сега за сега-та. Никога не съм имал първият модел, но като визия ми харесва повече. Не, че вторият модел беше зле да :)
    Джойстиците със 3 бутона са ми много по-удобни от тези със 6, но за някой игри със 3 бутона е просто невъзможно ( даде се пример със стрийт файтър. Мога да добавя и МК3 ). Бяха доста здрави :wink:
    Имал съм доста ментета и всички се чупеха много лесно. В един хубав слънчев ден си купих от Пулсар джойстик със 6 бутона за 36 000 лева :lol:
    Все едно 36 лева сега, но тогава а един фарфалак си беше цяло богатство.
    Направо се родих.... вече можех да играя без да се притеснявам, че джойстика ще се счупи. Спомням си, че едно време със съседа много играехме на Пит Фал - Майан Адвенчър. Знаехме всичко на изуст и даже събирахме едни скрити буквички за алтернативен ендинг.
    На Стрийтс ор рейдж 2 се съсипвахме. Като излезе тройката бяхме във някакъв възторг. Ех времена :) ех безгрижно детство. Спомням си, че и много играехме на Етернал чемпионс.
    Още една интересна случка:
    Бях взел от Слави/Нинджата кастълвания и фентъзи стар за сега-та. Отидох да му ги върна и там се запознах с Ангел ( сега работи в Пулсар ). Казах им, че въобще не разбирам фентази стар и Ангел ми показа как да си слагам оръжия и тн. Разбира се касетката нямаше батерия и не си бях гасил конзолата към 3 дена :lol: смятайте колко интересно ми е станало след като съм разбрал как действа " екуип " опцията :wink:
    Има много игри за конзолата който си заслужават, но ще говорим за тях по-натам в темата :wink:
    Blades of Vengance FTW:

Когато още Electronic Arts не бяха боклуци
    ....... and yes..... there will be Blood.......

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    25
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

Eхееееее, много скъп бил тоя джойстик :shock:
    Братовчеда за 29 000 лв си взе Light-Gun с дискета с 3 игри към него...
    Като каза EA се сетих за "The Immortal" - най-скъпата игра за конзолата, която съм купувал от България (беше му на братчеда за рожденния ден), но си струваше всяка стотинка...

Че си играл Castlevania-та на конзолата, а не с емулатор благородно ти завиждам!! Така и не съм я докопал още. Същото важи и за Hard Corps.

А за SEGA колекцията - купих я преди време на един приятел за PSP - събрани са голяма част от най-добрите игри за конзолата, но ви съветвам да НЕ купувате европейската версия. Незнам дали е така само при PSP версията, но в Европейската версия липсва "Shadow Dancer: The Secret of Shinobi", а в US версиите я има. Много ме хвана яд, не само защото така не е цялата поредица, ами и защото липсваше баш тази, която му беше любимата от серията...
    Иначе колекцията има приятни бонуси. Освен факта, че могат да се правят сейвове, има и галерия на обложките на игрите от всички региони, за някои и само арта, както и разни интервюта.

От
    The dark side of Acheron
    Години
    28
    Точки Опит
    6,426
    Level
    69
    Gamer IDs

PSN ID: Hicks_N7 Steam ID: maxrockatansky

Моята SEGA още си я пазя. Нямам адаптер обаче, пък и ми е по удобно да играя игрите с емулатор на компютъра, с пада на бокса.

8. По подразбиране Отг: SEGA Genesis / Mega Drive - 16 Bits of G

Доста ... доста по-късно се сдобих със Сега и Снес (последните 2 години) Не знам защо,но така и във Враца (дето гарга не каца :( ) никога не съм виждал Сега или Снес конзола,камоли игри за тях,само един приятел я имаше Сегата,а аз винаги със Famicom съм се задоволявал (без шега,но не знаех,че дори съществува SNES & Genesis докато не видях Сегата през 2002 в един приятел и си представяте на фона на моето нинтендо как ми се е струвало това ?) Винаги обаче съм си бил доволен от нинтендо-колекцията ми,над 100 игри.SNES си намерих последната половин година (да ... no comment) а Сега преди две години иии ... Нямам колекцията на Mach Rider-а,НО ... Това което имам няма нито едно слабо заглавие,уверете се сами :arrow:

Contra: The Hard Corps [с кутията]
    TMNT: The Hyperstone Heist [с кутията]
    TMNT: Tournament Fighters [с кутията]
    Batman
    Street Fighter II Turbo [с кутията]
    The Pirates of Dark Water [с кутията]
    Super Pitfall: The Mayhem Adventure [с кутията]
    Michael Jackson's Moonwalker [с кутията]
    Captian America & The Avengers [с кутията]
    Aladdin [с кутията]
    Golden Axe
    Golden Axe 3
    Streets of Rage
    Streets of Rage 3
    The Revenge of Shinobi
    Sonic the Hedghoge
    Sonic Spinball
    X-Men
    X-Men: The Clone Wars [с кутията]
    Indiana Jones and the Last Crusade
    Demolition Man [с кутията]
    Art of Fighting [с кутията]
    Power Rangers: The Movie [с кутията]
    Power Rangers: The Fighting Edition [да ... SNES версията,но пиратска,то за Сега original няма]
    WWF: The Arcade Game [с кутията]
    WWF: Royal Rumble [с кутията]
    The Punisher [с кутията]
    Battle Tank
    Battletoads [с кутията]
    Samurai Shadown [с кутията]
    Spider-Man: The Animated Series
    Spider-Man & Venom: Maximum Carnage [с кутията] :bravo:
    The Adams Family [с кутията]

и разбира се най-голямата ми гордост в Сега-колекцията:

1. Mortal Kombat (единствната без кутия :s)
    2. Mortal Kombat II [с кутията] ДВА ПЪТИ
    3. mortal Kombat III [с кутията]
    4. Mortal Kombat III Ultimate [с кутията] ДВА ПЪТИ
    Последна редакция от slashhh ; 23-04-2012 в 01:00

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    25
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

Човечеееееееееее.... страхотна колекция!! Contra: Hard Corps, TMNT: Tournament Fighters и Maximum Carnage са три от игрите, които най-много искам да добавя в колекцията си. На Maximum Carnage предпочитам SNES варианта, но и на тази версия ще съм доволен!!

Pirates of Dark Water много време я търсих, тъй като съм голям почитател на сериала и преди известно време ми я размениха срещу Cutthroat Island. Останах повече от приятно изненадан! Много ми хареса играта!!

Наистина изключителен подбор от игри!! :)
    Само лека поправка - Batman: The Animated Series за SEGA няма. Единствено GameBoy версията носи това име, всички други игри по анимационния сериал носят името The Adventures of Batman & Robin, като по-късните сезони :)

10. По подразбиране Отг: SEGA Genesis / Mega Drive - 16 Bits of G

ООО съжелявам,мислел съм си за Spider-Man: The Animated Series и съм написал Batman вместо Spider-Man,моя грешка ;D Колкото до Maximum Carnage,за мен и 2та варианта са си като две капки вода,с 1та разлика,че интро-звука им е доста по-различен,през останалото време като играеш нито графика,нито sound se различават (а би трябвало,нали ?) Така,че и Sega-версията да докопаш няма лошо,все едно и SNES версията имаш ... И благодаря за похвалата за колекцията :oops:

1 от 7 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. <Продавам> Игри за SEGA GameGear и Genesis / Mega Drive
    От Mach Rider в раздел Игри
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-2012, 10:45
  2. <Продавам> Sega mega drive 2
    От toshcoto в раздел Архив
    Отговори: 2
    Последно: 26-03-2012, 18:22
  3. <Продавам> SEGA MEGA DRIVE 2
    От t.stoilov в раздел Архив
    Отговори: 6