Показани резултати 1 до 9 от 9

Тема: SHMUPS

Точки Опит
    11,467
    Level
    84
    Блог статии
    5

По подразбиране SHMUPS

Shoot `em up е най-любимия ми жанр при старите конзолки и сигурно 3тия най-любим като цяло. Като малък (и все още макар че жанра е поиздъхал) направо се размазвах от кеф и въображението ми беше все стимулирано и обогатявано от разнообразните дизайни на космическите корабчета или самолетчета както многобройните гадове и босове които трябваше да бъдат размляни. Това беше жанра и на най първата игра която играх въобще в някаква аркадна зала.

Та нека в тази тема споделяме заглавия + видеота/скрийнове + платформа на SHMUP-та които ни кефят

CrisisForce (famicom)
    Една от най любимите ми игри на нес. Направо като видях графиката си помислих че играя на друга конзола. Тия дни може да я превъртя нанова и да напиша едно ревю.

Biohazzard Battle (sega genesis)
    Случайно попаднах на тая игра, впечатли ме с ужасяващо гнусния си монстър дизайн.

Aero Fighters, aka Sonic Wings (snes)
    Много фън, класически самолетчета с малко футуристични оръжия и гадовете са доста яки на вид. Има и продължения които съм виждал сама на аркадни машини.

Gradius III (snes)
    Тая игра ще ви кара да молите за милост и да упите контролери.
    Последна редакция от ZaG ; 29-04-2012 в 17:02

От
    София
    Години
    28
    Точки Опит
    6,979
    Level
    71

По подразбиране Отг: SHMUPS

Моят любим SHMUP :
    Super Aleste ( Space Megaforce) SNES

Музиката е невероятна,оръжейната система е една от най-добрите които съм виждал,текстурите и ефектите са красиви,използва mode 7 по доста креативен начин,изобщо всичко в тази игра ме впечатлява още от детските години когато я имах.Скоро мисля пак да се сдобия с едно копие.

От
    The dark side of Acheron
    Години
    28
    Точки Опит
    6,426
    Level
    69
    Gamer IDs

PSN ID: Hicks_N7 Steam ID: maxrockatansky

Търся една игра със самолети. Играх я на MAME, в началото като се показва логото се показваше един косач (Grim Reaper). Играта е по времето на WW2. Ако някой се сеща да казва :)

Спечелени турнири: 4

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    25
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

Gamertag: MachRider93 Steam ID: MachRider93 Wii Code: 8489 9689 7333 5455

Моят най-любим SHMUP:

Over Horizon (NES/Famicom)

Ъпгрейдващи се оръжия, Нагласяне на настройките на всяко едно от оръжията по избор на играча, позициониране на допълнителните оръдия по избор на играча...
    Да не говорим за суперските нива и музика.
    Имаше някакъв трик, ако си ресет-неш конзолата много пъти, пуска алтернативна версия на играта, в която се играе с летящ самурай, който стреля канджита, допълнителните оръдия стават кончета и голяма част от гадовете също се променят.

От аркадите - там са прекалено много, но много харесвам Area 88 (UN Squadron).
    "In the year 2112, Earth has been invaded by Evil Forces. Journey to neighbouring sectors, searching for survivors. You are Mach Rider!!"
    Контрол на управлението включен! Първа фаза на двубоя!

От
    София
    Години
    28
    Точки Опит
    6,979
    Level
    71

Prequel-а на Super Aleste (Space Megaforce)

уникален shmup,най-добрия за NES поне в моята класация.

Точки Опит
    11,467
    Level
    84
    Блог статии
    5

Време е тая тема да бъде посъживена малко. Изминалия weekend бях на shmups вълна. Пробвах много ретро игричи и тези ми направиха най силно впечатление.

Dragon Spirit (tg16)

Най слабата от всички които играх и ще спомена, но все пак ми хареса. Семпла е игричката, графиката не е нищо специално музиката също. Но пък е интересно че играеш с дракон, той се развива с паър ъпите и също имаш 2 стрелби - една за срещу въздушни гадове и една за срещу земни. Щеше да е значително по добра ако спрайта на дракона беше по малък.

Lords of Thunder (tg16)

Първо преди да спомена нещо друго искам да чуете тоя саундтрак. Не знам има ли смисъл въобще да говоря нещо за играта след това. Но все пак ще - кефи ме че се играе с някакъв рицар и се избира броня, доста яко е че подобно на мегаман игрите си избираш и ниво което да играеш. Между нивата и след като измреш - магазин в който купуваш power ups. Също ако приближиш някой гад спираш да го стреляш и почваш да го налагаш с меча си :twisted: Графиката на играта също е доста куул.

R-Type (tg16)

R-type - има супер яката механика. Повечето игри които имаш 100000000 "опшъна" които следват корабчето ти ала Gradius не ме радват особено. За щастие тук има само 1 "опшън", (в ртайп май се казваха "битс" нещицата) който можеш да изстрелваш не само да стреля гадовете но и да ги блъска. От там нататък левел дизайна много ме радва, леко ми напомня на Biohazard battle за genesis, но по малко гнусна.

От
    София
    Години
    33
    Точки Опит
    267
    Level
    10

На Mega Drive (Sega) съм се забавлявал с horizontal и vertical. Horizontal Harder Co.
    Aero Blasters / Air Buster: Trouble Specialty Raid Unit.
    V-V / Grind Stormer. Още Vi Faibu, V-Five и Vee Five.
    Raiden Trad. Стува ми се доста над - и в небето - Raiden за joystick.
    Популярната Contra / Onira обединява двете жанрчета, като и ги опростява. Иде реч за Contra: The Hard Corps.
    Според мен 1-2 беше истинското превъртане в Czeha-czega. Началото на Aero Blasters доста напомня лятото от 90-те на миналия век, както беше тук за децата!

От
    София
    Години
    33
    Точки Опит
    267
    Level
    10

Сега се досещам, че Mercs / Senjou no Ookami II разделя, вместо да обединява жанрчетата vertical и horizontal. С тропически мотиви се явява нелош залез. Две превъртания, както WeaponLord. Съответно arcade и story.
    1991 г., Mercs / Senjou no Ookami II (& Wolf of the Battlefield: MERCS).
    Нормална трудност, рядко се среща. Изключая Contra: The Hard Corps (Contra / Onira).
    Изобщо може да се завърши от ентусиаста, обръщащ внимание и на други дискети.
    Тая игра
    ще ви кара да молите за милост и да упите контролери.
    Т'ва се случи при мен един-единствен път, всред десетки дискети - и изхвърлих съответно носителя. Цветните миазми, плазмата ми завъртя главата. Все пак са различни помежду си!
    Като че ли е по-важно.
    най първата игра която играх въобще в някаква аркадна зала.
    Сега явно не може да бъде повече това, не би могло. Като компенсация са осигурени всички дискети, а те се приближават или дори равняват.

От
    София
    Години
    33
    Точки Опит
    267
    Level
    10

Biohazzard Battle (sega genesis)
    Случайно попаднах на тая игра, впечатли ме с ужасяващо гнусния си монстър дизайн.
    До третото нивце бива, после затруднява и се повтаря. Предпочетох Air Buster / Aero Blasters. За разлика от второто STG, все пак могат да се менкат самолетчетата, което се явява предимство в ограничен обем от часове.

Aero Fighters, aka Sonic Wings (snes)
    Много фън, класически самолетчета с малко футуристични оръжия и гадовете са доста яки на вид. Има и продължения които съм виждал сама на аркадни машини.
    Легендарната двойка - гадовете още по-яки на вид. За съжаление ми остана Raiden Trad / Raiden Densetsu, поне измества площта встрани.

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Bookmarks

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •