Показани резултати 1 до 1 от 1

Тема: Защо играя оригинални игри?

1. Защо играя оригинални игри?

Защо играя оригинални игри
    След като следя конкурса още от самото му начало, най после и аз се престраших да участвам в него.Не съм много добър в писането на есета,но за мен участието е по важно от победата така че ще ви разкажа историята на моето ''осъзнаване'' .
    От доста време съм ''геймър''.Помня първата игра която играх- Timon and Pumba.Бях едва на четири години и баща ми беше донесъл вкъщи обещания ми за рожденният ден компютър.Възможностите му есетествено бяха скромни все пак компютрите преди 10 години не бяха нещо особено,но още помня тази игра-Timon and Pumba.Тя ме вманиачи към гейминга и още 2 години по късно превъртях Warcraft 2 и Starcraft.Тогава играех пиратски игри.Първо си ги купувах от Славейков,но по късно си прекарах Интернет и станах пират.Разцъквах всяка нова игра и всичко беше страхотно.Чувствах се щастлив.Тогава не осъзнавах, че моето щастие е изградено на кражби.Кражби на интелектуален труд.Логиката ми беше следната: ''Защо трябва да дам 100лв за една пластамасова кутиика,една книжка и един диск? ''
    Е в един момент преди около 6 месеца настъпи моето ''осъзнаване'' .
    Случи се по Коледа.Родителите ми решиха да ме изненадат с най-новата конзола на Sony- Playstation 3.С нея имаше и 2 игри-Motor Storm и Resistance: Fall of The Man.Когато пуснах тези игри на чисто новата ми конзола усетих нещо ново,нещо различно.Бях изиграл стотици заглавия къде къде по качествени от Motor Storm и RFoM, но досега не бях изпитвал такова удоволствие от гейминга.Тогава се замислих сериозно.Логиката ми се промени- ''Защо да може да давам пари за ДВД филми, а игрите да ги тегля?Нали някой се е трудил за да създаде тази игра?Не трябва ли трудът му да бъде възнаграден?''От този момент нататък спрях с ''кражбите'' на интелектуален труд.Просто усетих,че е по-приятно да дадеш пари за мечтаното заглавие отколкото просто да цъкнеш върху торент файла и да си го свалиш.Вече не тегля игри на комютъра си.Тъй като още съм едва на 14 нямам възможност да си купувам много игри, но съм си поставил за цел-всеки месец да си купувам поне по една ОРИГИНАЛНА игра.И засега успявам да следвам целта си.Колекцията ми не наброява много заглавия, но за сметка на това знам, че всяко от тях е закупено с много мъки и гейминга вече ми носи много по-голямо удоволствие.Нали знаете ,все пак храната е най-вкусна,когато си я сготвиш сам.
    Искам да благодаря на екипа на ПУЛСАР за този форум,защото чрез него успявам да си набавя някои от заглавията.Освен това искам и да ги поздравя за идеята за конкурса.
    Прикачени изображения Прикачени изображения Натиснете изображението за увеличение

Име:	970725_orig.jpg
Прегледа:	120.0 Килобайти
Размер:	1892
ID:	67  
    Последна редакция от MyCTaKaP ; 25-05-2008 в 22:08 Причина: Добавена снимка

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. Защо играя оригинални игри?
    От sky_knight в раздел Конкурс с награди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-2008, 12:22
  2. Защо играя оригинални игри?
    От FIXER в раздел Конкурс с награди
    Последно: 08-05-2008, 16:20
  3. Защо и АЗ играя оригинални игри!
    От DonNikos в раздел Конкурс с награди