1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Показани резултати 1 до 10 от 19

Тема: Contra

1. Contra

Има ли нужда от описание ? И все пак - това е може би най-добрия ретро run n' gun style който сме играли някога,със сигурност с порта си за NES през 1988-ма променя тотално света на игрите,най-вече заради избора на двойна игра с приятел,дотогава такова красиво нещо не е имало :shock: Аз не знаех,че играта произлиза оригинално от аркейдна версия през 1987-ма,но добре,че е интернет :lol: А какво значи за мен тази игра щом цяла тема правя за нея,сами може да разберете :) Не само първата Contra,напротив следващите две особено: Super C (aka Contra 2) и Contra Force (Contra 6 hack) са може би най-играните от мен в детството (че и тийнейджърството) БЕЗБРОЙ пъти съм превъртал първата трилогия за NES/FAMICOM и до ден днешен остава любимия ми franchise,рамо до рамо с Костенурките.Нека всеки разкаже какъв спомен има от КОЯТО и да е част на играта,аз лично най-много съм превъртал Super C (aka Contra 2) и Contra Force.Със Hard Corps и Alien Wars мнооого години по-късно разбрах,че изобщо съществуват (имам ги,но още не съм ги превъртял стотици пъти определено както NES/Famicom-версиите) Имало е дни в които по 2-3 пъти на ден съм превъртал Contra Force,все още всяка стъпка от NES-трилогията знам 8-) И винаги съм харесвал Ланс Бийн повече от Бил Рейзар (да,просто заради цвета,червеното е по-яко,хаха)

И така,да започнем с аркейдната версия,оригиналната Contra,началото на началото ! 1987

Story: Двама военни командоси с име Бил Рейзар (кодово име: Лудо Куче) и Ланс Бийн (кодово име: Скорпион) са изпратени на мисия да неутрализират терористична група,наречена "Червеният Фалкон" които планират да превземат Земята (ех тези превземания с тази Земя,а ?) В японското издание на играта през 1987-ма за Famicom действието се развива през 2633-та близо до Нова Зеландия,докато в американското издание действието се развива в днешно време (1987-ма) на безименен Южноамерикански остров.Американската версия също променя и самоличността на "терористичната група" Червеният Фалкон от терористична на извънземна такава (go figure that ?)

И нека да завърша със NES-версията ('88) която промени света на гейминга завинаги с Co-op mode.

Simply the best / enjoy my friends

От
    Zombieland
    Години
    27
    Точки Опит
    25,884
    Level
    96
    Gamer IDs

Gamertag: GanjaMassiveBG PSN ID: Need4Weed2 Steam ID: DieselB

По подразбиране Отг: Contra

Ако падовете ми бяха живи с удоволствие бих си я пуснал пак. :)
    We are all a little twisted

От
    Провинцията
    Години
    33
    Точки Опит
    15,631
    Level
    91
    Gamer IDs

PSN ID: Boyancku

Лелеее.. :shock: Това тук ме върна в детството, когато бях много малко момченце. Какви спомени, какво нещо. :shock:

4. По подразбиране Отг: Contra

Радвам се,че Ви връща приятни спомени тая тема,това е и една от целите на нея :-P
    Сега да върнем още малко спомени с втората част,продължението на епичната битка от първата игра.Издадена е през 1988-ма за аркадните игри и през 1990-та за NES/Famicom.

Story: Година след събитията в първата Contra ('87 Arcade / '88 NES,Famicom) Бил Рейзар и Ланс Бийн,командосите от предишната игра са пратени на втора мисия.Този път извънземните сили от предишната игра са превзели съюзническа военна база,притежавайки повечето от войниците й. Бил и Ланс трябва не само да се бият срещу бившите си бойни другари,но също и срещу нова мутирала форма от същите извънземни същества с които се биха в предишната им мисия.

Да започнем отново с аркейдната версия :)

И да завършим с NES/Famicom версията (тази която съм превъртал буквално стотици пъти !)

Някой забавни спомени от нея ? Моите са не само такива,но и наистина скъпи за тая игра :)
    Последна редакция от slashhh ; 10-07-2012 в 10:16 Причина: линк

От
    Big village
    Години
    36
    Gamer IDs

PSN ID: IvanSlavkov

Hard Corps за сегата беше лудница, не знам колко различни края имаше тази игра ?!? Аз, по спомен видях някъде към 4-5, докато дискетата беше в мене ! Много безсънни нощи и не съжалявам за нито една. :)
    [B][CENTER]Xbox One is down!!! I repeat Xbox One is down!!! Quick someone call an ambulance Wii U Wii U Wii U Wii U[/CENTER][/B]

6. По подразбиране Отг: Contra

И така,ред е на последната част от трилогията за NES

Story: Действието се развива в Нео Сити през 1992-ра (когато е и самата игра) за военна група от специалните сили водени от човек на име Бърнс,които са наети със задачата да неутрализират криминална огранизация на име D.N.M.E. / Бърнс получава телефонно обаждане от Фокс,информатор който го информира,че ръководителят на разузнаването в страната е заплашван.Бърнс урежда среща с информатора си,за да разбере повече за ситуацията.Обаче когато Бърнс пристига при доковете на Нео Сити,за да се срещне с Фокс,вижда че е убит и внезапно атакуван от D.N.M.E. Сега всичко зависи от Бърнс и неговият взвод да изчистят Нео Сити от терористите.

Спечелени турнири: 4

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    26
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

Gamertag: MachRider93 Steam ID: MachRider93 Wii Code: 8489 9689 7333 5455

Издирете си пиратската версия на Contra Force - Super Contra 6 :) Заменя sprite-овете на главните герои с тези на Контра пичовете, както и имената и портретите на героите. Къде-къде по-яко е, когато героите ти се казват Rambo, Bill, Ryu и Guile :)
    "In the year 2112, Earth has been invaded by Evil Forces. Journey to neighbouring sectors, searching for survivors. You are Mach Rider!!"
    Контрол на управлението включен! Първа фаза на двубоя!

8. По подразбиране Отг: Contra

Цитат Написано от Mach Rider Виж мнението
    Издирете си пиратската версия на Contra Force - Super Contra 6 :) Заменя sprite-овете на главните герои с тези на Контра пичовете, както и имената и портретите на героите. Къде-къде по-яко е, когато героите ти се казват Rambo, Bill, Ryu и Guile :)
    Да знам,аз първо като разбрах за тая игра,имах Super Contra 6 версията,хакната,но супер наистина,започваш с 8 живота вместо с 3 8-)

Точки Опит
    16,824
    Level
    92

Помня я тази Супер Контра с Рабмо. С братовчед ми даже открихме глич. В началото на второ ниво, започваш на една малка платформа, от която можеш да паднеш във водата, губейки един живот. Един ден започнахме да се мятаме за да умрем, и след като свършиха осемте живота, брояча се глична на някакви букви и на практика ставаш безсмъртен с над 50 живота. Поне мойта версия така работеше и по този начин доста се улесни превъртането на играта.

Спечелени турнири: 13

От
    София
    Години
    36
    Точки Опит
    36,865
    Level
    99
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

PSN ID: Pijo55555

Най ме кефи частта, където можеш да играеш с малкото роботче - любимата ми е, даже още си я имам на емулаторче. :) Честно да си призная другите части никога не са ми били особено интересни, освен когато съм бил съвсем малък, но след това предпочитах съвсем други игри. :):oops:
    „Времето е наркотик, много от него убива.“
    „Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“

1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. <Продавам> Nintendo MT-999DX (Super Mario, Contra и др.)
    От Mishef в раздел Архив
    Отговори: 0
    Последно: 20-03-2012, 12:25
  2. Contra Shattered Soldier
    От PeterKISS в раздел Имате ли в наличност?
    Отговори: 2
    Последно: 19-04-2008, 01:09

Ключови думи за темата

Bookmarks

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •