Показани резултати 1 до 9 от 9

Тема: Nintendo Entertaiment System

1. Nintendo Entertaiment System

Има много теми,но за най-важната (според мен) конзола няма :?: Крайно време да направим една.Nintendo (NES) всъщност се появява за първи път на 15.07.1983 в Япония под името Famicom (Family Computer) и до края на '84-та вече е хит там,което разбира се привлича вниманието на американски пазар и правят своя ам. версия,напълно различен дизайн на игрите и конзолата - така познатото в света днес Nintendo Entertaiment System (NES) което помага да се възстановят от гейм-краша през '83-та и да поставят стандарта за последващите ги конзоли на своето поколение,все пак преди NES имало ли е "D-Pad" ? След NES почти всяка конзола задължително не минава без "D-Pad" бихме ли могли да си представим да играем с друго иначе ? (забравете Wii ;d) Това е иновация,за която Nintendo печели много награди в последвалите я години в гейм-индустрията. В Европа конзолата излиза на следващата '86-та година и в Австралия '87-ма.До ден днешен продадени единици надминават 61 000 000,а през 2009-та от IGN NES бе наречена най-успешната гейм-конзола на всички времена от други 25 избора :!:

Достатъчно за информацията,а сега споделете впечатленията си от конзолата,кой кога я е зърнал за първи път (без значение NES или Famicom) коя е първата игра която сте играли,коя е играта която по-натам Ви е направила най-голямо впечатление и оставила отпечатък в съзнанието Ви (както на мен TMNT III и Super C)
    Лично аз първата която зърнах беше тази разбира се (с ограничените пазарни възможности на БГ и по-конкретно Враца не беше на NES,а черният "Терминатор")
    Последна редакция от slashhh ; 08-12-2012 в 13:53

От
    Big village
    Години
    36
    Gamer IDs

PSN ID: IvanSlavkov

По подразбиране Отг: Nintendo Entertaiment System

Аз се сдобих с тази жива легенда, през лятото на 1991 година докато бях на гости в Швеция при леля ми. Конзолата вървеше с два джойстика и Super Mario Bros. 3. От там си закупих и първата и втората част от поредицата. До ден днешен 3ката е фаворит.

[B][CENTER]Xbox One is down!!! I repeat Xbox One is down!!! Quick someone call an ambulance Wii U Wii U Wii U Wii U[/CENTER][/B]

3. По подразбиране Отг: Nintendo Entertaiment System

Цитат Написано от IvanSlavkov Виж мнението
    Аз се сдобих с тази жива легенда, през лятото на 1991 година докато бях на гости в Швеция при леля ми. Конзолата вървеше с два джойстика и Super Mario Bros. 3. От там си закупих и първата и втората част от поредицата. До ден днешен 3ката е фаворит.

О да,великан е 3чицата,много по-късно разбрах,че тя и 2ката изобщо съществуват,само първия Марио си имахме във вградения черен Терминатор,заедно със танкчетата,лека атлетика,патиците,летящите чинии и Wild Gunman.Оригинален NES поне в моя град не знаехме,че съществува,не знаехме,че имаме просто едно копие на времето,камо ли да сме знаели за съществуването на SNES,но виж,за Sega в края на 90-те научихме,хаха ;d Беше манна небесна за нас,имайки предвид колко се кефехме едва на Терминатора (Famicom) това е една от първите дискети които си взех на времето,беше с невероятно ярък-зелен цвят дискетата,рядко срещана имайки предвид,че всеки 2ри имаше или оранжева или жълта,тази игра ми остави такъв отпечатък,че ще я обичам докато съм жив,ще накарам и моите деца да я заобичат :lol:

Спечелени турнири: 4

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    25
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

Gamertag: MachRider93 Steam ID: MachRider93 Wii Code: 8489 9689 7333 5455

Не мисля, че има нормален човек, който да не харесва TMNT III :wink:
    "In the year 2112, Earth has been invaded by Evil Forces. Journey to neighbouring sectors, searching for survivors. You are Mach Rider!!"
    Контрол на управлението включен! Първа фаза на двубоя!

5. По подразбиране Отг: Nintendo Entertaiment System

Е така е,само че за мен не беше просто игра която харесвах,а беше играТА,имал съм нощи в които докато я нямах,а само я играех в 1 приятел и я сънувах :swoon: Мечтаех си да бъде моя :) и Коледата на '99-та така и стана,на седмото небе бях.
    Последна редакция от slashhh ; 09-11-2012 в 11:26

От
    София
    Години
    32
    Точки Опит
    4,809
    Level
    61

Дааа костенурките III беше невероятна! Сцепвахме се със съседчето да пукаме и тоагава си спомням,че я обявихме за най-добре изглеждащата игра за Нинтедо евЪр.Спомени...спомени :)

Йети 4 - Чайки Champion!Спечелени турнири: 35

От
    Пловдив
    Години
    27
    Точки Опит
    37,976
    Level
    99
    Блог статии
    11
    Gamer IDs

PSN ID: puchera XFIRE ID: dragoncovenant Steam ID: pathofthedragons

Отг: Nintendo Entertaiment System

Е па и аз съм ги играл и въртял тея костенурки нинджи :D.Велики са !

А мариото адски мноо напомня на лоони тоонс ...
    R.H.C.P.

8. По подразбиране Отг: Nintendo Entertaiment System

Цитат Написано от PUCHER Виж мнението
    Е па и аз съм ги играл и въртял тея костенурки нинджи :D.Велики са !

А мариото адски мноо напомня на лоони тоонс ...
    Е не,то по-скоро Looney Toons напомня за Mario 3,то геймплея черпи вдъхновение от там.Макар че като по-малък Looney Toons за Нинтендо ('91) не я свързвах изобщо с Марио,много ми беше интересна,подценена класика в NES е.

А тази спомняте ли си я ? Една от най-интересните които съм играл,толкова съм се мъчил да намирам всичките останали членове от семейството и предметите,леле кво лутане беше и толкова зарибяване имаше ;d

От
    Варна
    Години
    29
    Точки Опит
    7,201
    Level
    71
    Gamer IDs

PSN ID: LordSashev35 Steam ID: lordsashev

ох Нес-а ми е болна тема на мене, толкова конзоли и адаптери гръмнали от нон стоп игра или падове развалени. Марио,костенурките и Батман ми бяха фаворитите. И толкова много, имам емулатор на компа но скоро мисля да се сдобия с оригинала на тази конзола !

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. PS3 3.56 System Update
    От Nikolakz в раздел PlayStation
    Отговори: 20
    Последно: 12-09-2012, 22:25
  2. <Продавам> Nintendo Entertainment System - NES
    От toshcoto в раздел Архив
    Отговори: 2
    Последно: 01-03-2012, 11:28
  3. PS3 System update 3.55 ?!?!
    От silvio в раздел PlayStation
    Отговори: 45