155 от 155 ПърваПърва ... 55 105 145 151 152 153 154 155
Показани резултати 1,541 до 1,545 от 1545

Тема: Кой филм гледахте последно?

От
    Асеновград
    Точки Опит
    29
    Level
    1

По подразбиране Отг: Кой филм гледахте последно?

Absolutely Anything (2015)

Филмчето определено беше супер разтоварващо но и поучително. 10/10 много ми хареса,препоръчвам.

Спечелени турнири: 1

От
    Po Chi Lam
    Години
    38
    Точки Опит
    25,688
    Level
    96
    Блог статии
    11
    Gamer IDs

PSN ID: JuiBluRayKuen

Star Wars: Rogue One

Вчера след киното излязох от залата с една такава замечтана усмивка от видяното - като първа (втора, ако броим мозъчната смърт в лицето на Star Wars Holiday Special или нещо такова) самостоятелна история от света на Звездните Войни ме впечатли изключително много и дори ми хареса повече от Епизод 7, заради сбирщината герои да едно място, заради екшън напомпаното движение на историята (при все, че започна малко бавно), която събра бунтовници, Империята, един много лош Вейдър, който гази като валяк, заради брутално точния робот, без излишни засукани брътвежи за Силата (ако изключим мантрата на Дони Йен), за чистото удоволствие от битките - наземни или в космоса, за дори повече от сполучливото CGI на губернатора Таркин и принцеса Лея, за това че допълнителните месеци заснети сцени не са провалили филма като цяло, колкото и да се опасяваха мнозина.

Едно приключение в една далечна галактика, което беше направено с много стил, с много вкус и много бластери, X-wing, Tie fighters, Разрушители, Монкаламарски фрегати, братовчеда на Адмирал Акбар, изобщо бяха нацелили всички онези пропуснати неща от Епизод 7.

Главните герои бяха една амалгама от характери, кой с тъмни подбуди, кой с жажда за отмъщение, кой със сляпа вяра в Силата, кой с братска привързаност, кой с малко страх, но правещ правилното нещо за общата, мащабна кауза.

От другата страна на барикадата бяха хората на Империята, властваща и господстваща над всички системи с новото унищожително оръжие на своята сила, с един решителен командир оплетен в собствените си амбиции, терзания и страхове, внушителната фигура на Дарт Вейдър (озвучен отново от Джеймс Ърл Джоунс) всяваща ужас сред редиците на бунтовниците, който действаше ефикасно и без да се спре пред нищо, за да достигне своята цел.

Едно голямо браво за всички постарали се този филм да бъде и да се усеща като нещо различно, от една толкова позната вселена и свят...

Спечелени турнири: 4

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    23
    Точки Опит
    22,538
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

Gamertag: MachRider93 Steam ID: MachRider93 Wii Code: 8489 9689 7333 5455

Rogue One , за разлика от Епизод 7, е филмът, който Star Wars феновете заслужаваха. Изключително удоволствие, ангажиращо и пленително приключение, без да разчита само на носталгия (макар и от това да си има известна доза) или да засенчва или омаловажава събитията от другите филми. До известна степен беше като пълнометражен, игрален епизод на "Star Wars Rebels".

След издишащата Годзила, Гарет Едуардс определено се реваншира и направо отнесе разочароващия опит на Ейбрамс. Едно голямо "БРАВО!" за този филм!
    "In the year 2112, Earth has been invaded by Evil Forces. Journey to neighbouring sectors, searching for survivors. You are Mach Rider!!"
    Контрол на управлението включен! Първа фаза на двубоя!

От
    Po Chi Lam
    Години
    38
    Точки Опит
    25,688
    Level
    96
    Блог статии
    11
    Gamer IDs

От тая пуста конзола не ми оставаше време за филми, но през уикенда успях да изгледам няколко и ето я равносметката:

Gone Girl - Розамунд Пайк е ебаси кучката! По-ледена от Ледената Кралица, лукава, манипулативна и пресметлива, тя беше абсолютния изрод, тъпчейки всички около нея със завидна лекота, за малко да си намери майсторите, но се измъкна и започна да трови отново. Приспособяваше се към почти всяка ситуация и умело използваше всякакви номера да вкара в подчинение мъжете край себе си. И без грим беше красива, но с онази студена и далечна красота на северно сияние над заскрежени гори.

Бен Афлек заслужи част от унижението си по време на филма, но от друга страна го съжалявам, че се обвърза с онова хлъзгаво същество в пола и стегнати гърди, която безмилостно го мачкаше при всеки удобен случай - напомни ми малко за една двойка сред моите приятели, където женската половина беше нещо подобно, а аверчето беше мачкан и тъпкан по един доста елегантен начин, но добре че се разделиха навреме, преди да стигнат до сватба...

The Visit - покрай последния филм на Шямамлянлянлян Split се натъкнах на информация за този филм (дори и тук мисля че имаше информация) и реших да дам шанс на мургавия последовател на учението Махаяна тъй като последния филм който гледах с негово участие като режисьор беше After Earth и после като че ли изпадна под радара ми (всъщност преди това след Селото почти забравих за него), но онзи ден изгледах The Visit и не беше хич зле.

Хареса ми, че аз упорито поддържах своя теория, която накрая не се оказа вярна и се получи нещо съвсем различно - добре беше подхода към историята, макар и ужасно обикновена - две деца отиват на гости при баба и дядо, които не са виждали изобщо, като още в първата вечер им се поставя правилото да не излизат от стаята си след 21:30. Странно условие, но съспенса е на високо ниво през целия филм и още на ниво трейлър като бабата подканяше едното внуче да влезе по-навътре във фурната за да я изчисти по-добре си помислих, че ще има по-съвременен прочит на приказката за Хензел и Гретел :)

Допадна ми това, че индиеца се завръща в познати територии маркирани в първите му филми и ще изгледам и На парчета за да видя дали е прогресирал или е завил обратно към Последния повелител на въздуха.

Довърших и Suicide Squad, че го бях започнал преди няколко седмици и все не оставаше време да го приключа (damn you Resident Evil Revelations 2 & Sleeping Dogs), но хем гледах удължената версия, само че нещо ми беше един такъв равен май това е точната дума да го опиша - имаше ефекти, имаше един куп герои с различни умения, но нещо не съдържаше в себе си wow ефект, а си вървеше едно такова плавно и умерено.

Някои герои стояха като кръпки с прекалено малко екранно време, други изземваха фокуса изцяло за дълги интервали от време, трети се лутаха в нескопосани опити за генериране на смях, а четвърти просто се мръщеха с вежди и планираха изтреблението на човешката раса (за кой ли път).

А пък новия образ на Жокера ми беше доста meh, че изобщо забравих за него като някаква част от филма, колкото и да беше свързан със сюжета, Джаред Лето в усилието си да направи нов и запомнящ се образ е прекалил и от засилката се е приземил не в пясъка, а ми някъде при публиката в трибуните. В духа на Марвел имаше сцена след надписите, която загатваше за бъдещото развитие на вселената, но като че ли повече харесах Batman vs Superman ultimate edition отколкото този.

Нестандартната идея да се съберат толкова много анти герои на едно място се опита да внесе нещо по-интересно (напомни ми малко на Мръсната дузина), но беше разпиляна и на места се нуждаеше от литри грес, за да не се чува скърцането на дислокираните стави, които цял филм се нагаждаха и докато успеят да се наместят филма взе, че свърши. Ами само се надявам следващия опит в DC вселената да бъде по-успешен от този.

John Wick Chapter 2 - продължи успешната формула от първия филм, който хич не е за пренебрегване по качество, тук видях една идея по-добре изпипани бойни сцени (с и без оръжие), да не говорим за самите стрелби в частност, които ме караха да се хиля като идиот на всеки контролен headshot.

Батко Кеану добре е потренирал да изглежда адекватно в борбите и макар да е на 52 години се мята със завидна сръчност по стълби, каменни коридори, омазани с двигателно масло гаражи, като гарнира уменията си с точен прицел, все едно е вземал уроци от Dead Shot или както там беше името на героя на Уил Смит от отряд Самоубийци.

Сцената между Джон и Лорънс Фишбърн ми беше доста забавна, особено като си размениха ролите и Джон изръси: You have a choice... и после пак го обърна на дроб сарма, като прилежно елиминираше всички противници сякаш беше на стрелбище по панаирите, а онези срещу него стояха като фигурки от ламарина и чинно падаха в стил "отронен лист през есента", някои с изненада в очите от неочаквания изстрел.

Това за мен беше 2 часа 3rd person shooter без никакви спирачки - сюжетно нямаше философски трактати от Кант, Юнг и Фройд, но не беше и необходимо - сглобените и добре смазани екшън сцени бяха ядрото на филма и двигателя се казваше Джон Уик.

Очаквам продължението с известно количество надежда, но и с не малка доза притеснения, все пак кино историята е дала доста обилни материали за провали в лицето на именно третите части при дадени продукции и поредици...

Ами толкова от мен, дано следващия път да има по-интересни заглавия за описване, че още ме чакат The Hateful Eight, The Arrival, Train to Busan, The Wailing и още няколко.

От
    Po Chi Lam
    Години
    38
    Точки Опит
    25,688
    Level
    96
    Блог статии
    11
    Gamer IDs

Logan - останах много доволен от видяното, по-различния комиксов филм, където нямаше стълпотворение от герои, доказващи уменията си, нямаше визуални CGI фойерверки - пред мен се разкри един по-обран откъм персонажи филм, но с достойна история, с развитие наситено с доста емоции и пътуване към една цел, ефимерна и въпреки това пулсираща някъде далеч над хоризонта.

Наред с отрязаните глави, разпилени частици мозък и кости имаше и частица надежда подправена с малко смях, за онова което ни очаква след няколко крачки в бъдещето, което освен обречеността и безсилието, съдържаше и стремеж за нещо по-добро, макар и с цената на почти всичко скъпо.

И Хю Джакман и Патрик Стюърт направиха страхотни роли в своите превъплъщения на екрана, доста по-различни в много отношения от досега представяните в поредицата - сурови и безкомпромисни дни се нижеха заедно с тяхното търсене на прошката, изкуплението и вярата в едно по-светло бъдеще за всички. Малкото момиченце (Дафне Кийн) също ме порази с изразителното си усещане за предаване на различни емоции само с мълчание, с поглед и понякога с известно ръмжене, стоеше много добре до възрастните герои в сюжета и беше важна брънка от трансформацията на Върколака.

Имаше ярост, имаше смирение, имаше радост, имаше прегрешение, имаше топлота и дори нотка на рицарска доблест и чест. Екшън сцените не бяха самоцелни да покажат бруталността в определени моменти, а работеха заедно със случващото се на екрана, като бяха разпръснати равномерно и на точните места, като между тях имаше не по-малко стойностни диалози между участниците, което още повече допълваше цялостната картина на филма и го правеха да изглежда пълнокръвен и зрял в доста отношения.

Евалата на създателите му за топките да направят такъв прочит на Върколака, който буди у мен само възхищение.

155 от 155 ПърваПърва ... 55 105 145 151 152 153 154 155

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. Най-добрият филм правен по игра?
    От Tool в раздел Киномания
    Отговори: 150
    Последно: 17-11-2016, 12:30
  2. Игра и филм за Playstation 3
    От Stoqn в раздел Архив
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-2008, 10:26
  3. Много съм се смял на това филмче...
    От ivo в раздел Веселба
    Отговори: 6