Споделям, че малко ми се удължи междусрочната ваканция, понеже бях два дни в болнични. Беше ме налегнало някакво краткотрайно заболяване с главоболия и температури, но се пооправих. Утре в 7.30 пак на работа :)
Учениците от 5-ти клас (4 паралелки, на 2 от които преподавам аз) са завършили със среден успех по английски малко над 5.50, тъй че се надявам, че това означава, че съм си свършил добре работата. Второкласниците повечето също се справят, но ми е малко трудно да намеря ефикасен начин да работя с тези, които изостават с материала - на консултации след часовете не идват (макар, че съм ги викал не веднъж), а в часа не мога да отделям време само на тях... Поне са единични случаи де. Не мога да си дам много-много самооценка за работата си, но засега няма оплаквания от колеги, родители и шефове, би трябвало това да е добър знак.

Първият срок всъщност мина доста неусетно, надявам се и вторият да мине така. Има вероятност да мога да взема от догодина позиция в математическата гимназия, където съм завършил. По-хубаво училище е като цяло и ще работя с по-големи ученици, което мисля, че ще ме улесни... но пък от друга страна заплатата вероятно ще е същата, а самото училище е на другия край на града, докато настоящото ми работно място ми е на не повече от 15 минути пеша. Това ще има да си го мисля още известно време...

В университета решиха да ми дадат повече часове през новия семестър, който започва на 20-ти. Продължавам да водя на същите групи, но ми дадоха още един предмет, което е хубаво, защото хем е нещо, което ми е на сърце, хем ще идват и оттам малко по-стабилни доходи.

Като стана въпрос за университет - магистратурата върви добре засега. Малко е странно през седмицата да си на колегиални отношения с някой, а през уикенда да ти преподава. 3 предмета вече са отметнати, и още два са почти приключени. На 18-ти ще представям курсова по единия. По "Техника и жанрова специфика на превода" подготвих курсова работа за комиксовия превод, която се хареса на преподавателя ми и смятам да я развия за дипломна работа, дай боже този път поне да ми се размине ходене на държавен изпит. Имам много идеи и материали под ръка, тъй че писането на такова нещо не би трябвало да ме затрудни особено.

Малко нанагорно ми идва на моменти всеки ден да има по нещо, но се смогва засега. Снощи реших малко да реанимирам и отидох на кино да гледам "The Lego Batman Movie". Изкарах адския късмет и бях сам в цялата зала, тъй че кефът беше на макс :)