1 от 10 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна
Показани резултати 1 до 10 от 92

Тема: Светът на компютърните и конзолни игри. Отворен дебат

От
    София
    Точки Опит
    10,361
    Level
    81

По подразбиране Светът на компютърните и конзолни игри. Отворен дебат

Създавам тази тема с цел отворен дебат по мнението Ви за компютърните и конзолни игри; за изтока срещу запада; за 2D срещу 3D графиката; за MMORPG срещу RPG; за кървищата в игрите срещу игри без такива ефекти; за стратегиите в конзолния свят и всичко свързано.

ВАЖНО:
    1) Нежелая в тази тема под никаква форма и начин да има ОБИДИ, всеки има право на свое лично мнение независимо ако някои се изкаже по остро, не се нахвърляйте върху хората.
    2) Нежелая никакви коментари в насока на Guild Wars срещу World of Warcraft (ако има такива то ще се свържа с някои модератор те да бъдат изтривани без предупреждение).
    3) Темата е отворена за всеки който може да изгради своето лично мнение или на база на отворен коментар, моля да няма мнение от типа "да съгласн съм" е тем подобни (ако има такива то ще се свържа с някои модератор те да бъдат изтривани без предупреждение).

P.S. Надявам се да стане интересен и оживен дебат в тази тема, ако някои иска да предложи нещо да включа в първия пост на темата да ми напише едно ЛС.

От
    София
    Точки Опит
    10,361
    Level
    81

По подразбиране

Цитат Написано от Ghostrider
    Японската гейминг индустрия е основно насочена към конзолните заглавия. Докато корейците например се занимават по силно в pc gaming development и по точно MMORPG-та. Lineage поредицата е правена от корейци , както и доколкото си мисля Archlord е била оригинално заглавие само разпространено в корея (може и да се бъркам за това).
    Това че според теб "американските" са "най-добри" звучи единствено смешно, като толкова видимо ти си се разграничил от всичко друго , поради детински причини :roll: .
    Цитат Написано от Ghostrider
    Звучи "смешно" защото за да можеш да кажеш коя индустрия е по ефектна ти трябва да имаш трезва преценка. Както и да си запознат със съответните им заглавия.
    Същото "смешно" ми става когато една голяма група от PC геймърите тук веднагически започват да се напъват колко по добро е pc-то от конзолата.
    Пълни глупостти и то не защото едното е по-добро от другото, а защото всички забравят най-важното. Игрите не се правят за да може да се сравнява кое е по-добро и кое е по-лошо. Игрите се правят за да бъдат развлекателни. Била тя "американска" , японска или българска ако една игра притежава качествата които търся , то тогава ще я играя без да изпитвам каквито и да е комплекси.
    Цитат Написано от Stilgar
    Of course there are titles from Japan that are pure crap and titles from the USA that are pure crap... guess what Europe is not an exception. However we should not forget that the best MMORPG game is NOT Lineage. It comes from the USA (be it WoW or Guild Wars both of them come from the USA). The best shooter games come from the USA that's for sure (well Counter Strike originally comes from France if you consider it the best shooter game still it did not come from Asia). The best RTS comes from USA (be it StarCraft, WarCraft, Age of Empires or Company of Heroes)

We can argue about the best figher game even if Tekken comes from Japan, Mortal Combat comes from the USA (I'm not sure about Street Fighter). There are also some good Jump'n'run games that come from Asia but I can argue that Prince of Persia and Lost Vikings beat them all.

How about the best RPG? Many people like Final Fantasy (I really do not understand them especially if they are taller than 1.50 and don't have yellow color skin) but many more like the western RPG games like Baldur's Gate, Planescape Torment, Might and Magic and if you ask me NOTHING beats Fallout.

There is no point to talk about sport games (except for Sumo simulation if there is one?).

So can you tell me just one genre where the Asians made the best game and nobody can argue about it?

Don't get me wrong I have lot's of respect for the yellow people (Koreans mainly I don't really respect Japanese) and I always buy Samsung when it is an option because they sponsor the WCG. However when it comes to making games I say "no thanks".

3. По подразбиране

About the violence in computer games here's my satiric opinion:

Тук

be sure to check my article about the Big Heads too.

P.S. These two(and many more if you dig in dreal) articles prove that I CAN actually write cyrillic and I do it fairly well (compared to some of the users on this forum) but it is my decision not to. So there is no point in writing warnings IN MY OWN posts so I reply to myself in a thread. Ban me from the forum if you will. You'll neither be the first to ban me from a forum nor will I get angry. I won't stop buying games either. Just don't waste your keyboard and time to edit my posts. If you are interested in my opinion about the cyrillic alphabet you can send me a P.M. or start a thread about it.

От
    София
    Точки Опит
    10,361
    Level
    81

По подразбиране

До Ghostrider - Истина е че игрите се правят за да са развлекателни, но и винаги ще я има борбата коя игра в една или друга степен е по-добра в жанра си.

До Stigar - Мнение ми е че японците се справят много добре в светът на RPG и Fighting заглавията. Преди две години играх Riviera за GBA (жанр - RPG) дело на тия с дръпнатите очи :P И ми се завърна желанието за игра. За мен жанра RPG е мъртав за PC от 2001 година насам, от тогава не е излезнала 1 игра от този жанр, която за мен да е смислена, защото аз неиграя нищо друго освен 2D игри. За мен най-доброто и непобедимо RPG e не друго а Betrayal at Krondor (1993 - Dynamix) дело на американците наистина. Просто за мен японците са единствените които прават RPG заглавия за моя вкус за съжеление само за poket consoles.

Да разпалим темата за старата борба - Consoles Vs. PC:
    За мен (и както сочат статистиките) е че конзолите властват на пазара с повече от 5 към 1 над стария си съперник PC-то (Аз непритежавам каквато и да е конзола). Защо е така ? Първа причина - Все още (Но това ще се промени с PS3 и XBox 360) е че конзолите нямат подръжка от тази гледна точка че потребителя просто слага играта и играе на нея без да инсталирва, без да се съобразява със системни изисквания и без да се съобразява с този ДЕФЕКТ наречен Windows на Microsoft. :D Друга причина е че в конзолния свят борбата за господство я има, Nintendo и Sony са стари съперници и преди доста време се включи и Microsoft и фирмите там показват видими и реални подобрения по тяхните продукти. При PC светът такова нещо почти несъществува, има единствен стремеж това как да бъдеш "обран" за подобрение на конфигурацията си. Няма реална борба всяка игра на пазара е 99% в бъгове и е неизползваема преди първата си кръпка, а понякога и след още няколко последователни.

За кървищата в игрите съм силно против. Защо ? Има много коментари в тази насока но създаването на такива елементи в игра се цели подсъзнателно да се стимулира мозъка и да има увеличено желание в потребителя за насилие. Вече стана практика да има случеи в малолетните общества за убиства подтикнати след продължително отделено време на игри от този жанр. Както и за смъртни случеи след 80-90-100 часа игра без почивки. Много е важно най-много на 2 часа да се спира и почива поне 15-20 минути.

5. По подразбиране

С цялото това мнение (на Стилгар) ми е трудно да се съглася с дори едно нещо казано. Всичко е въпрос на преценка на човека, не можеш да кажеш коя игра е задължително номер 1 , защото винаги ще има различия , било то в продажби , оценка на критици и потребители и т.н.

За какво ми е да сравнявам кой е по добър по жанр и за какво ми е да редя заглавията които ми харесват като всичко накрая си допира до личното мнение.

How about the best RPG? Many people like Final Fantasy (I really do not understand them especially if they are taller than 1.50 and don't have yellow color skin) but many more like the western RPG games like Baldur's Gate, Planescape Torment, Might and Magic and if you ask me NOTHING beats Fallout.
    Ето в този пасаж специално , изразяваш изцяло личното си мнение. Това че ТИ мислиш не означава че всички мислят същото като теб. И аз харесвам нормалните CRPG-та пред повечето конзолни (освен Star Ocean 2 която ми една от любимите конзолни) , но в крайна сметка трябва да приемеш факта че има много хора които харесват източният тип RPG-та . Ако толкова не вярваш само виж всичките Final Fantasy филми и сериали които се извъдиха или погледни някои от стотиците фен сайтове. Има хляб в тази индустрия и постоянните появи на нови игри от този жанр го доказва. В сравнение с това истинските компютърни RPG-та бавно по бавно измират започват да стават все по малко. А някои компании които преди това се бяха посветили на такива игри започват да адаптират заглавията си все повече и повече за конзоли.

There is no point to talk about sport games (except for Sumo simulation if there is one?).
    Жанр който изобщо не ме интересува. Но дори и така пак мога да ти кажа , че не си се подготвил като хората. Моля те хвърли едно око на някои от заглавията на Nintendo и Konami преди да правиш такива безпочвени изказвания.

We can argue about the best figher game even if Tekken comes from Japan, Mortal Combat comes from the USA (I'm not sure about Street Fighter). There are also some good Jump'n'run games that come from Asia but I can argue that Prince of Persia and Lost Vikings beat them all.
    Отново приемаш че твоето мнение е вярно и всички мислят така. А Street Fighter е игра на Capcom. Интересно че споменаваш Prince Of Persia защото новите заглавия от поредицата са толкова видимо визуално вдъхновени от ICO че дори и създателите от Ubi Soft си признават че са искали да присъздадът визията на тази игра.

So can you tell me just one genre where the Asians made the best game and nobody can argue about it?
    Ако искаш цифри или някакви такива статистики. Моля те влез в който и да е сайт ала Gamespot , Ign , Gamerankings и виж кои игри са на първо място по потребителски рейтинг. Друг начин не виждам.

Относно насилието в игрите. Не съм против доколкото до толкова то да се използва в контекста на идеята за дадена игра, а не да се добавя просто ей тъй за кеф. В този ред на мисли всичките тези приказки че игрите довеждат до насилие в истинския свят това са чисти глупостти. Хора причиняват болка на други хора , не игри. Защото ако се хвърлите върху тях трябва да се хвърлите върху всяка друга развлекателна медия в която присъстват същите елементи като тези в дадена игра.

Ако може тази разтегленост на темата да се оправи.

6. По подразбиране

Реално светът се е ориентирал към MMO игрите. Адкси много пари се въртят в този бранш, падат границите между хората, има богат арсенал от идеи какъв да бъде следващия MMO свят за да събере играчи. Всеки залага на различна политика спрямо играенето и плащанет, целящо да привлече определен тип хора.
    Относно конзоли и РС-та - и едното и другото си имат хубави страни. Конзолите са уникални с това че каквато игра да си купиш, няма да имаш притеснения от системните изисквания и знаеш че винаги ще ти върви добре. Конзола е по-добрия избор за хора които искат да играят без да се занимават с друго (програмиране, дизайн, аудио-видео обработка и др.). И тук идва мястото на персоналния компютър - всяка програма иска определени системни изисквания за да върви добре и пак няма гаранция за това, тъй като в света няма 2 еднакви компа. Винаги има разлика било на хардуерно или софтуерно ниво. Но на персоналния компютър човек може да играе, слуша музика, гледа филми, програмира, да се занимава с какъвто и да е дизайн и още куп работи. Също така присъства фактора с пиратския софтуер, което прави компютъра евтина инвестиция. Лично за мене в момента компютъра е по-полезен заради софтуерите с които работя и заради това че играя предимно MMO игри (още едно неще което според мене трябва да се добави в конзолите, макар че не ми е много ясно как ще стане с тези постоянни кръпки, адони за някои ММО и т.н.).

Насилието в игрите :

Живеем в един свят подчинен на дигиталните удоволствия, който изкривява съзнанието по всякакъв начин - чрез телевизия, видео, аудио, игри. Според мене не трябва да се премахва насилието от игрите, но трябва да се въведат строги възрастови ограничения относно ползването на игри с насилие. Реално отговорност къде попада игра с насилие би трябало да се носи както от потребителя , така и от разпространителите и производителя. Потребителя трябва винаги да се интересува дали има насилие в дадена игра и в какво количество е , ако ще отстъпва същата на непълнолетен. Производителя трябва да бъде принуден да опише детайлно има ли насилие и сексуални сцени в даден продукт и какви са те, докато разпространителя продавайки играта трябва да преведе тези предупреждения на съответния език и да се поинтересува на каква възраст ще бъде бъдещия играч и да предупреди клиента ако играта не е подходяща. Реално обаче производителя слага маркер с готов текс, който сме виждали по видеокасетите и филмите по тв с препоръчителна възраст, разпространителя продава без преведени текстове и без обяснение за насилието (разбираемо е от търговска гледна точка - клиента може да се откаже пък и превеждане на текстовете си е пари), а клиента взима, дава на дете Postal II и после се чуди що 6 годишния Иванчо ходи и оринира по хората ...
    Както Ghostrider казва - Хората причиняват болка на други хора, не игрите. Това е като прослувутата реплика от един филм - Weapons didn't kill people - people kill people. Да игрите може да имат определено влияние, но като цяло влиянието се оказва от изнервеното общество, домашното насилие, насилието по телевизията и т.н.

7. По подразбиране

За какво ми е да сравнявам кой е по добър по жанр и за какво ми е да редя заглавията които ми харесват като всичко накрая си допира до личното мнение.
    Then why are you writing here at all? The only criteria that can be considered real in my opinion are:

1) sales
    2) number of professional players because this is how we can see if a game is "serious". Some games may not be that entertaining as a game but can move on to the next stage becoming a sport or even art.

Ето в този пасаж специално , изразяваш изцяло личното си мнение. Това че ТИ мислиш не означава че всички мислят същото като теб.
    As you can clearly see I've explicitly stated that it is my personal opinion and also I have acknowledged the success of Final Fantasy and I have also acknoledged the success of the Japanese fighting games. I just stated that there are better games than Final Fantasy (based on the above criteria) and I have pointed out that Asians do NOT dominate the fighting genre (the way western countries dominated shooters for example) because there are non-Asian games that are as good as the Asian. According to wiki Capcom have USA based development that is why I said I'm not sure about Street Fighter.

The online based votes and polls are just bullshit. Guess which is the most popular game according to Korean websites and while it is true that Koreans can vote on Gamespot it is also true that Gamespot users can vote on Korean websites but they do not do it for the very same reasons Koreans do not vote on Gamespot. I can also tell you from personal experience that gamers that play games with serious(read competitive) community tend to look down on common websites like Gamespot as they consider them sites fom "mortal" gamers.

P.S. Please give us more violence in games!

8. По подразбиране

Аз мога да кажа ,че компютъра ми харесва поради големите си възможности. Нещото което е проблем е ,че когато излезне нова игра трябва да се сменя дадена част в моят случеи трябва да сменям цялата конфигурация ако искам да играя любимата си поредица Colin Mcrae Rally а именно CM:Dirt , изцяло нов енджин DirectX 10 което ще рече ново видео цяла система... За това мога да кажа ,че от конзолата за всички игри без MMO-ta мисля ,че по-добро решение няма.

Относно кървищата и насилието в игрите... Без тези неща неможе макрос ,дори Heroes твоята любима игра има насилие така ,че не мисля че има какво да се обсъди по тема насилие. Има си "пеги инфо" има си обозначения на игрите и човек може сам да избере какво да си купи, било то с насилие или без.
    GG GL

Off/Не е лоша темата ама защо стилгар пише на английски?
    :shock: Е това не схванах преписваш си мнения от сайтове ли :lol:

9. По подразбиране

най-вероятно заради забележките да пише на кирилица :)

10. По подразбиране

Then why are you writing here at all?
    Пиша за да изкажа собствената си позиция в това кое намирам за добро и кое не. Не мога да разбера защо изобщо питаш.

The only criteria that can be considered real in my opinion are:

1) sales
    2) number of professional players because this is how we can see if a game is "serious". Some games may not be that entertaining as a game but can move on to the next stage becoming a sport or even art.
    Видимо имаме много големи различия в това което търсим като игра. Но не намирам твоята база за сравнение като една от най-твърдите и доказани.
    От продажбите не може да се даде добра оценка за дадено заглавие. Просто защото в този про-комерсиален свят всяко нещо около което застава голяма група хора може да бъде експлатирано, а самия продукт макар че се купува защото има търсене е ниско качествен. Примерите са много , погледни само филмовата индустрия. Надали някой освен силно зарибени Хари Потър фенове може да определи филмовите адаптации по него за най-добрите филми на всички и времена и все пак печалбите от него са колосални. Виж дори Батман и Робин (пример който използвам вече за втори път тук) всеобщото мнение за него е че е пълна скръб и все пак той успя да изкара повече от 300 милиона в бокс офиса. При видеоигрите става същото нещо , пресен пример е играта на 50 Cent която мога да твърдя че е пълна скръб (просто прочети малко ревюта за нея ако не ми вярваш) отвсякъде но успя да продаде повече от 1 милион бройки така правейки я и адски печеливша. В един иронично гаден обрат игри които често нарушават традиционните приетите норми (Оками , Psychonauts , Killer7) а някои от тях са чиста проба гениалност , продават по не повече от 100-200 хиляди бройки изобщо.
    Така че по никакъв начин не виждам как повечето продажби ще успеят да ни убедят в качествата на една игра. Още повече те в голяма степен зависят от външни фактори (маркетинг , реклама, ревюта и т.н.) неща които нямат никакво влияние върху самия процес на правене.
    Втората точка която поставяш е такава която оставя впечатлението че ти гледаш на игрите повече като на спорт или някакво съзтезание за майсторство. Аз наистина не виждам как това отново прави една игра по-добра от тези които нямат за цел да подлагат на изпитание човешките рефлекси или тактически умения. Игри като Фаренхайт или Dreamfall The Longest Journey напълно ясно поставят идеята за игра движена изцяло от развиването на някаква история. Която и служи за понататъчна мотивация на играча да продължи да я играе.

I just stated that there are better games than Final Fantasy (based on the above criteria) and I have pointed out that Asians do NOT dominate the fighting genre (the way western countries dominated shooters for example) because there are non-Asian games that are as good as the Asian. According to wiki Capcom have USA based development that is why I said I'm not sure about Street Fighter.
    Съдейки по критериите които сам си дал бих стигнал до заключението че точно изкарваш азиатския тип RPG-та като по добри. Защото ако съдим от гледна точка на продажбите , Final Fantasy отвсякъде издухва което и да е било западно RPG. Само за пример ще дам последното заглавие от поредицата FFXII. В първата си седмица от пускането на играта в Япония се продават повече от 1.7 милиона копия, в първата седмица в Щатите 1.5 милиона а играта тепърва ще излиза в Европа. Относно Street Fighter доколкото се сещам тази поредица датира още от края на 80-те години и си е японска. А и да беше правена от американското студио на Capcom тя пак щеше да бъде японска игра защото е Capcom са си японци.

The online based votes and polls are just bullshit
    Макар че е вярно че има една такава група от хора които имат навика да поставят оценки на заглавия без да знаят нищо за тях или просто от чиста омраза, по голямата част гласуват в предвид реалните си впечатления от заглавието и при една голяма бройка гласували 200-300+ успява да се създаде относително точна оценка.

Guess which is the most popular game according to Korean websites and while it is true that Koreans can vote on Gamespot it is also true that Gamespot users can vote on Korean websites but they do not do it for the very same reasons Koreans do not vote on Gamespot.
    Toва нещо него разбрах. Откъде знаеш че корейци не гласуват в gamespot ? :roll:

I can also tell you from personal experience that gamers that play games with serious(read competitive) community tend to look down on common websites like Gamespot as they consider them sites fom "mortal" gamers.
    Това си е чисто и просто тяхното мнение (арогантно ако мога да добавя), не виждам обаче как то го прави по-добро от това на "mortal" геймърите както ти се изрази.

1 от 10 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Ключови думи за темата

Bookmarks

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •