На първо време започвам със следните уточнения, ако случайно някой все още не е наясно:
1. Не съм служител на търговско дружество "Пулсар" ЕООД и никога не съм бил. Мненията ми по никакъв начин не обвързват търговско дружество "Пулсар" ЕООД, нито представляват тяхното мнение и отношение по въпросите, които коментирам.
2. Не получавам никакво възнаграждение за участието ми в поддръжката на форума - потребител и пиша тук от близо пет години по собствено желание.

По същество:
Да се каже, че случващото се напоследък във форума е неприемливо, е абсолютният минимум, който ще си позволя. Изтрил и редактирал съм близо петдесет мнения за два дни - това не е нормално.

Когато започнах да пиша тук, също имаше ново поколение конзоли и също така около него възникваха прения. С потребители, които за мое огормно съжаление вече почти не пишат във форума, като Tool, Henshiro, Chetkara, NeoRageX, Zografa, Grebeny, Squall_1st, FinalFantasy, Yashiro и д.р. - все геймъри с десетки години опит и стотици игри и конзоли зад гърба си, също сме спорили с дни, понякога по-остро, понякога дори иронично. Може и да сме си набили по някоя и друга червена точка. Но никога, никога не сме си позволявали да използваме обидни изрази едни към други, да се наричаме гниди, пъпчиви пубери и прочие. Не намирам за необходимо да уточнявам къде един такъв език е уместен.

Като дългогодишен потребител на форума ще ви кажа, че напоследък ми е неприятно да го чета - постове с ad hominem атаки, доклади до администрацията на едни потребители срещу други по някакви безумни причини, злоупотреби със системата за репутация, постове от по три-четири думи, колкото да се хвърли някоя провокация. Дотук ли стигнахме? От форум, пълен с елоквентни хора, с които можеш да коментираш както за любимата NES игра, така и за новия Killzone, до нещо близко до коментарите в Замунда. Какъв е смисълът? Народе ????

Като модератор ще ви кажа следното. Некоректното поведение към останалите потребители е нарушение на правилата на форума - точка 2.3. Обиди и провокации ще бъдат изтривани, съответно редактирани, а авторите им наказани с предупреждение. Системните нарушители (получили вече предупреждение), ще бъдат предложени от мен на администратор за временно или постоянно отстраняване от форума. Същото важи освен за мненията, така също и за лични съобщения и бележки при даване на репутация (за която също обмисляме промени).

В заключение:
Носталгията ми към доброто старо време настрана, един форум може да е само на потребителите си - тоест ваш. Заключил съм конфликтните теми до утре вечер. Моля ви от сърце да помислите над написаното, както и над начина, по който се отнасяте към другите хора тук. Не смятам, че е необходимо нещо повече от малко въздържание и разум, за да бъде форумът едно приятно място за общуване. Колкото и да са досадни жегите и сушата откъм добри заглавия през лятото. (: