Показани резултати 1 до 6 от 6

Тема: Bravely Default

1. По подразбиране Bravely Default

От вчера играя играта, понеже от Technomarket явно са се объркали и са я пуснали 2 дена по-рано от европейската и премиера...та мога да кажа, че играта е уникално пристрастяваща.
    Ако някой не е чел ревю: http://www.nintendolife.com/reviews/3ds/bravely_default

Ако има още играчи да се включат по тази тема, доколкото разбирам до момента могат да се призовават приятели на помощ в някой битки. Аз за съжаление съм си самотен вълк, досега нямам нито 1 приятел в 3ds-а си, понеже не познавам никой с тази конзола. Но ще се радвам в тази тема да споделяме напредъка си или някакви стратегии и тактики в Bravely Default.

Точки Опит
    32,960
    Level
    98

По подразбиране Отг: Bravely Default

Е имаме тема за френдкове, запиши се, самотни вълко.
    Има мнение - има проблем, няма мнение - няма проблем. Изтриването на едно мнение е трагедия, изтриването на един милион - статистика.

Точки Опит
    11,467
    Level
    84
    Блог статии
    5

По подразбиране Отг: Bravely Default

Слагай си кода в темата и ще те адна - аз си взех играта още в неделя :D Ама ще почна да я играя чак дината неделя най вероятно. Иначе изглежда размазващо добре!

Години
    29
    Точки Опит
    21,265
    Level
    94
    Блог статии
    1

По подразбиране Re: Bravely Default

Малко впечатления да изкажа. Направил съм вече около 50 часа, малко след 3ят кристал съм по историята. Директно на хард се пуснах, не съм променял трудността от менюто в последствие.

- Възможността да спираш или увеличаваш честотата на random encounters по свое усмотрение - огромен плюс (може би най големият), ако не ме лъже паметта, това е първата игра където тази опция не е заложена чрез предмети, които намираш на доста по късен етап
    - Old school походова бойна система с една лека вариация, която именно придава нужната гъвкавост за да не писне или стане скучна (както доста често се случва)
    - Възможност да следиш къде трябва да ходиш спрямо историята и същата възможност за страничните куестове (опцията може да се изключи, но за съжаление вече нямам времето да се лутам и да търся къде какво)
    - Клиширана история, въпреки което доста добре поднесена
    - Клиширани персонажи, които обаче са likeable и няма дразнители
    - Job системата вече сме я виждали във ff5 (и по други места, ест), тук е доизкусурена
    - Озвучението за съжаление не е нещо особено, уж са се опитали да направят нещо като DQ8 (смесица от много различни акценти), но се усеща като half baked изпълнение
    - Саундтрака се върти от няколко дена на ПЦ-то, най малкото не е натрапващ се и дразнещ (което си е доста голям плюс за jrpg)
    - Босовете, но чак след долугоре половината игра. От доста време не ми се беше случвало да зацикля на не 1, ами 2-3 такива и да умувам тактики, последователност на команди, прочее, та палци горе (говоря за хард трудност)
    - Пълноценен world map, може да не е нещо особено, но това е неизменна черта и чар на всяко уважаващо себе си jrpg

Общо взето това е. Малко накъсано и без особена логическа последователност се получи. :lol:

Не мисля, че ми остава още доста докато я мина, но така както гледам мнението ми едва ли ще се промени в негативна посока.
    Като я привърша ще драсна още някой друг ред впечатления.
    Now every partical has an anti-partical, its mirror image, its negative side. Maybe this universal mind resides in the mirror image, instead of being in our universe as we wanted to believe.

5. По подразбиране Отг: Bravely Default

Напълно ми се препокрива мнението с твоето. Аз я превъртях покрай Коледа....и то по съкратената процедура (да не ти спойлвам има 2 начина да я превъртиш)....и бях навъртял вече 73 часа. Мисля че това е проблем...в един момент просто ти писва, ако не си стигнал ще разбереш защо, повтарят се някой неща. Според мен около 40 часа трябва да и е идеалния геймплей на тази игра. Просто ако бях откарал дългия път, щях да отида на 80+ часа.
    За босовете си много прав. Имаше някой на които съм циклил поне час - два. Но аз пък играх на нормал, при теб предполагам е по-трудно.
    Проблема е, че от 20 дена си седи в опаковката, къде заради новата Зелда, къде щото не виждам какво да преигравам.

Години
    29
    Точки Опит
    21,265
    Level
    94
    Блог статии
    1

По подразбиране Re: Bravely Default

Още 50 часа по късно. Вече съм в началото на 7ми чаптър. Успях да построя цялото село - файда никаква. Макс лвл съм - 99. За съжаление играта страда от синдрома на едно 80% от подобните ролеви игри при макс лвл - абсолютна никаква трудност и газиш наред като топъл нож масло, а играя на hard ffs.
    Не съм предполагал, че последните чаптъри могат да променят, хайде не драстично, но до такава степен, че да знам че едва ли повече ще я пусна играта след като я мина. Доста глуповат начин за удължаване на стори-то, респективно геймплейя. 5-6-7-8 (с леки уговорки между въпросните) чаптър са копи-пейст, копи-пейст, ама с големият черпак.
    Dark Knight-a е прекалено небалансиран. Същото важи за повечето high end класове.

Малко странично, като се замисля, може би единственото по трудно нещо са Nemesis-ите. Но при compounding = beast liver + dragon fang (в тази последователност) = easy mode пак

Тепърва смятам да видя финалният бос + опшънъл опшънъл дънджъна, за да изкарам екипировката на 100%. Което се надявам да се случи в следващите поне 20 часа. Ако ли не, директно си почвам Dragon Quest 9, че достатъчно я чаках да я играя.

Дано втората част да не е баш такава, ами да вкарат малко повече разчупеност, защото сегашната създава някаква илюзия за такава, а реално не е.
    Now every partical has an anti-partical, its mirror image, its negative side. Maybe this universal mind resides in the mirror image, instead of being in our universe as we wanted to believe.

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Bookmarks

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •