1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Показани резултати 1 до 10 от 12

Тема: GT Sport и Волан

По подразбиране GT Sport и Волан

Здравейте, като фен на автомобилите съм и до голяма степен в очакване най-после да излезе Gran Tourismo-то за плейстейшън 4. Досега винаги съм бил повече фен на Need for Speed сериите, но това далеч не пречи да вкуся от симулаторите. За целта обаче вярвам, че ми трябва волан за конзолата, който да предаде това реалистично усещане за състезания на писта. С джойстик и преди съм пробвал да играя Gran Tourismo и не съм оставал впечатлен. Доста съм мотивиран да закупя волан Thrustamster T300RS, но все пак ако не се получи играта, бързо ми омръзне или пък не остава време, само ще съм инвестирал във волана, без да мога да го сменя. За това моля, ако някой в София е съгласен да ми услужи с волана си през месец Август, да го пробвам на игри като DriveClub, Gran Tourismo 5 и Grid 2 (, които имам), нека ми пише. Напълно гарантирам, че след теста ще си го получи, така както ми го е дал. В PS пак съм FAblade, за хората, които искат да играем заедно и да сравняваме резултатите си :)

От
    Zombieland
    Години
    25
    Точки Опит
    23,447
    Level
    95
    Gamer IDs

Gamertag: GanjaMassiveBG PSN ID: Need4Weed2 Steam ID: DieselB

По подразбиране Отг: GT Sport и Волан

GT Sport-a си е доста аркадна и с волан и без няма почти разлика освен да направиш няколко секунди по-добре време. Управлението си е доста добро и с джойстик, за разлика от игри като Project Cars и Asseto Corsa с които ще видиш зор без волан. Също така бих те насочил към тези заглавия ако искаш да усетиш симулатор като хората. На Driveclub също е добро управлението. Откъм воланите може също да погледнеш Logitech G29, за мен е по-добрият вариант. Този модел на Тръст-а, няма съединител и скоростен лост. Logitech-a има съединител и е възможно да го намериш с подарък - скоростен лост.
    We are all a little twisted

Години
    47
    Точки Опит
    8,883
    Level
    77
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

Gamertag: BGsentinel PSN ID: jord197

Не съм много съгласен, че GT е аркадна - по-скоро управлението с джойстик е изпипано и използваемо, докато при другите (особено PCARS) си е направо некадърно и почти невъзможно за нормално ползване.

От
    Петрич
    Точки Опит
    11,465
    Level
    84
    Gamer IDs

PSN ID: Spewni

Цитат Написано от dedal Виж мнението
    Не съм много съгласен, че GT е аркадна - по-скоро управлението с джойстик е изпипано и използваемо, докато при другите (особено PCARS) си е направо некадърно и почти невъзможно за нормално ползване.
    Напълно съм съгласен.

Поръчах си волан и скоро ще разбера какво точно е усещането. Дано да си заслужава инвестицията. Колкото до GT Sport - не съм играл бетата, но по разбираеми причини очакванията ми са големи.

От
    Zombieland
    Години
    25
    Точки Опит
    23,447
    Level
    95
    Gamer IDs

Точно и с волан може да си правиш каквото искаш на Туризмо. Шанса да ти поднесе колата или да загубиш контрол е почти нулев ако ще и дъжд да вали. При Проджекта ако дадеш повече газ от колкото трябва в завоя, си направо пътник в стената. Да не говорим и за демиджа в двете игри... Туризмото каквото било било преди 10 години. Вече си е направо смешно и жалко да изкараш игра, която няма голяма разлика от PS2/PS3 насам нито в звук, нито в управление. И аз съм фен на поредицата, ама тази част си е чиста гавра за мен и разчитат на носталгията да им продаде играта без да си мръднат пръста толко години.

Може би това се отнася само за бетата, защото инвестицията FIA да ти признае играта за официален състезателен симулатор е много голяма. Това с управлението и демиджа е неоспорим факт, но тук има друг момент - от GT SPORT се очаква да е масова, да е игра за всеки и за това снишават тези критерии.

От
    Zombieland
    Години
    25
    Точки Опит
    23,447
    Level
    95
    Gamer IDs

То и WRC е с лиценз към FIA, ама не означава, че не е пълна трагедия сравнение с DIRT. Щом е масова за всички и управлението е една идея по-лесно, това не означава, че играта се играе от глухи и може отново да пропуснат реалното звучене на колите. Това ще бъде някакъв пролог на реално това което трябва да бъде и ще се чака GT7 за PS5. И двете игри са в бета и разликата е очевадна.

От
    Петрич
    Точки Опит
    11,465
    Level
    84
    Gamer IDs

PSN ID: Spewni

Ти направо си ме разубеди за GT. Аз лично съм много разочарован от първата част на PС.

От
    Zombieland
    Години
    25
    Точки Опит
    23,447
    Level
    95
    Gamer IDs

Имаше си неща за дялане и с ъпдейтите ги пооправиха. За 2-ката от това което виждам, няма празно ! Мен лично ми е за звука и класическите бегачки които ще има. Не ме бърка толко графиката, но Туризмото имат претенции за 4K и VR. Ако реално играта я пуснат в този си вид(в което съм почти сигурен) ще имат доста проблеми.

1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. EA SPORT ACTIVE
    От Stoqn в раздел Имате ли в наличност?
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-2011, 12:24
  2. <Купувам/Разменям> PS3 Sport Games
    От emo9708 в раздел Архив
    Отговори: 0
    Последно: 06-01-2011, 11:32
  3. <Купувам> Sport Champions PS3
    От wingman13 в раздел Архив
    Отговори: 2