Показани резултати 1 до 2 от 2

Тема: Metal Gear Survive game review

Спечелени турнири: 1

От
    Бахри мудун
    Години
    33
    Gamer IDs

Gamertag: Henshiro666 PSN ID: Hensh_BG Steam ID: Henshiro666 Wii Code: 0264 8038 3988 4844

По подразбиране Metal Gear Survive game review

И такааа.. да почваме та да свършваме дет се вика :)
    В интерес на истината аз си чаках MGS...против на всички мнения аз чаках играта да излезне защото имам надежди, че Конами все пак са си Конами. Не може компанята, която ме е радвала толко много през годините да прецака поредица, която е издигната в култ...
    Все пак имах някаквъ съмнения ( I am looking at you Castlevania, Contra..... )

И все пак дойде денят в който играта беше пред мен и реално не знаех какво да очаквам...
    Като за начало ми направи впечатление, че играта е към 20ГБ на фоновите ААА заглавия по 50ГБ+, но да не забрвяме, че и Dark Souls 3 е толко, пък играта е огромна.
    Та инсталирам си аз игричката...и всичко е точно... дори снощо правих кекс ;) пускам , размърдвам менютата и какво да видя: искат ми някакви 10 долара за втори save slot ! точно така... a fucking save slot !
    Демек съм обречен да играя с едно човече или за да почна с ново то трябва да изтрия старото... абе пълна глупост за 2018 година, но японците като цяло са си странни...

И те така те... създавам си аз човечето. Момиче.. кръстих я Химена...на един герой от детството ми He-Man. Химена премина през доста промени за да стане човек :D доста играчка падна до като мина през всичките менюта за визуално преобразуване.

Сега..тук е момента да кажа, а и попринцип имам такъв навик, че това което пиша е Spoiler free... тоест няма да казвам нищо за история и тн..
    Единственото, което ще разглеждам са механики и геймплей.. Все пак никой не дава пари за да му се развали кефа от историята, но ако това е your cup of tea, то youtube е ваш :)

Натиснете изображението за увеличение

Име:	MGSurvive_2-900x900.jpg
Прегледа:	24
Размер:	61.0 Килобайти
ID:	20801 Натиснете изображението за увеличение

Име:	MGSurvive_7-900x900.jpg
Прегледа:	22
Размер:	82.2 Килобайти
ID:	20802

След краткото и не особенно завладяващо интро ме пусна в пустинята и "айде оправяй се" ...
    почнаха да изникват някакви червени менюта - Глад и Жажда... викам край... уйде Химената... е да ама не... играта ме запозна с първата си сериозна механика. Като всяко живо същество и Химена трябва да пие вода и да хапва месце, така, че за да оцелее трябваше да се справи с тежката ситуация. Визирам да набие една тупаница на един крокодилоподобен звяр за да му вземе месото. Според мен ако можеш да убиеш крокодил с тупаница нямаш нужда от нищо, но това е лично мнение. Малко след това разбрах, че всъщност е трябвало тая въпросната тупаница да бъде насочена към едни овчици, но все пак крокодила си го взе :(
    Набавих си достатъчно месо, пийнах малко вода ама мръсна..тов пустинята няма много хубава вода...че искат и да имаш бутилки (все едно нямам шепи да пия от тях. Мога да сваля с песница 150 килограмов крокодил ама не мога да пия вода с тях... game logic... и се запътих към Mother Base-a.

Визията на пустинята не е кой знае какво... тествах на Xbox one X със всичките му там включени HDR и не бях много потресен от визията. Дори стария МГС изглежда по-добре. Пустинята изглежда доста празна... но пък нали за това е пустиня.. не се очаква кой знае какво.

Натиснете изображението за увеличение

Име:	MGSurvive_6-900x900.jpg
Прегледа:	20
Размер:	37.0 Килобайти
ID:	20803 Натиснете изображението за увеличение

Име:	MGSurvive_4-900x900.jpg
Прегледа:	19
Размер:	53.2 Килобайти
ID:	20804

Anyway... стигнах до Mother Base-a и се започнаха с досадните туториъли относно как, какво, защо и тн.

В интерес на истината играта има бая неща за правене от гледна точка на крадт-ване, енхансване и други подобни тип "Направи си сам".

След всичкото това фиаско, поднесено от доста досаден андроид глас получаваме първата си мисия... йееей, която е на 500 метра от базата... ама все пак си е мисия.

По "пътя" имаше няколко умрели от глад зомбита, който като ме видят и тръгват рязко да бягат в моята посока... според мен толко се радват да ме видят в тази празна пустина, че искат да ме прегръщат, но Химена не е чувствителна и бие всичко дет има топки с един метален прът.

Има го и момента на open world играта... ха тука, ха там, оо какво е това, я да ходя да го взема... и всъщност разбираме, че в тази пустиня има доста неща за събиране... и животни за биене.

Събирането на множество ресурси и всякакви полезни айтемчета ни позволява да създаваме нови предмети, брони, оръжия, огради за базата и тн. Все пак при евентуална атака от зомбита трябва да се браним ;)
    От друга страна умрелите животинки чрез fist of fury дават месце, а пустинята е пълна с дренки, шипки и друг вид гарнитура. Всичко това може да бъде комбинирано и сговтвено в Mother Base-a, като това да утолява базовите нужни на нашето човече.

Показателите за глад и жажда падат сравнително бързо, така, че трябва да си носите и бая храна и вода в раничката.

Ако ви трябват повечко ресурси се "набивате" в пясъчната буря и там ресурсите са много... но и противниците са много, но това не е кой знае какъв проблем. Играта е сравнително лесна и приятна на фона на ежедневието и погледнато през мързеливата призма на 33 годишен мъж.

А... щях да забравя... има и ко-оп ;)
    Успях да пробвам играта заедно с още 3-ма екземпляра със странни имена ( не, че моето беше много нормално ) и беше доста забавно. В един момент се чувствах като на бригада в Англия.. всички беряхме дренки и ягоди... но с тази разлика, че не ми платиха накрая :(

Беше забавно...в крайна сметка ресурсите се запазват между single i multyplayer и след напредване в играта най-вероятно и трудността ще стане и по-сериозна.

Та с две думи... играта не е толкова лоша, колкото я изкарват всички.. просто хората очакват следващ МГС.. еми няма как да стане.
    Ако имате приятелче с което да я играете нещата седят по друг начин... доста по-забавни са :)

Но нека бъдем реалисти... играта има дразнещи моменти, но не е нещо, което да не може да бъде преглътнато...
    Лично аз се забавлявах и препоръчвам да пробвате и вие...пък кой знае... може пък да се изненадате приятно

Играта може да бъде закупена от тук:

https://www.pulsar.bg/metal-gear-sur...h=metal%20gear

https://www.pulsar.bg/metal-gear-sur...h=metal%20gear

ПС: Честит празник Химена
    Прикачени изображения Прикачени изображения Натиснете изображението за увеличение

Име:	metal_gear_survive_art_1519364853606.jpg
Прегледа:	57.7 Килобайти
Размер:	44
ID:	20800   Натиснете изображението за увеличение

Име:	CqC_oohVMAAXQfQ.jpg
Прегледа:	75.1 Килобайти
Размер:	17
ID:	20799  
    Последна редакция от White Knight ; 08-03-2018 в 12:42
    ....... and yes..... there will be Blood.......

От
    Raccoon City
    Години
    32
    Точки Опит
    28,189
    Level
    97
    Gamer IDs

PSN ID: NeoRage-X XFIRE ID: NeoRageX Steam ID: NeoRageXX

По подразбиране Отг: Metal Gear Survive game review

Като един фен на поредицата ми бе интересно да прочета това, което си написал. Още от първите кадри от играта за мен бе ясно, че няма да ми допадне поради ред причини.

Беше ми приятно да прочета и да си затвърдя мнението за този продукт на милкинга. Играта можеше да има шанс ако бе с друго име и се бяха постарали малко за визията на "зомбитата" но то пък в наши дни май само NFS ( няма още зомби мод ).

Продължавай да правиш ревюта.

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. <Продавам> METAL GEAR SOLID 2 & 3
    От GameTrade в раздел Игри
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-2012, 22:03
  2. AVGN: Metal Gear
    От Tool в раздел Metal Gear Solid
    Отговори: 5
    Последно: 08-04-2009, 16:49
  3. <Купувам> Metal Gear Solid 4
    От Robi4a в раздел Архив
    Отговори: 2
    Последно: 04-04-2009, 20:34
  4. A NEXT Metal Gear is....
    От Zografa в раздел Metal Gear Solid
    Отговори: 56
    Последно: 21-03-2009, 06:40
  5. Metal Gear Solid 3 - Snake Eater/ Metal Box ?
    От predator10 в раздел Имате ли в наличност?
    Отговори: 2
    Последно: 16-01-2009, 22:15

Bookmarks

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •