Показани резултати 1 до 4 от 4

Тема: Nokia 7 Plus - няколко думи/ревю

Спечелени турнири: 13

От
    София
    Години
    35
    Точки Опит
    35,946
    Level
    98
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

PSN ID: Pijo55555

По подразбиране Nokia 7 Plus - няколко думи/ревю

Та взех си Nokia 7 Plus. По желание на френдовете долу, реших да пусна темичката.

Цитат Написано от GanjaMassive Виж мнението
    Да кажеш след известно време как е :) Върнаха ми надеждата към марката с андроида.

Цитат Написано от NeoRage-X Виж мнението
    Оо честито !

Тествай и верно драсни едно ревю от първа ръка.

Ревю, по-скоро, няма да напиша, но ще драсна няколко изречения:
    Спецификации няма да давам, има ги навсякъде из нета.
    Камерата, след като дръпнах приложение, различно от стоковото, прави впечатляващи снимки за mid-range апарат. Макар че е трудно да наречеш този телефон mid-range. Качеството на сглобката и дизайнът са един път - бих казал, че доста флагмани не могат да се похвалят с подобни...
    Въпреки че процесорът не е топ Ъф дЪ топ, определено си върши работата добре и за момента не съм видял засичане или лаг. Може би това се дължи и на чистия андроид, но за първи път ползвам такъв и не мога да коментирам. htc Sense (от 2013 все съм с htc, а преди това - с нокиа, като последният ми не-андроид телефон беше нокиа е5, който още работи и батерията държи по няколко седмици в стенд бай) също беше изключително лека и бърза операционна система.
    Много ми харесва, че има съвсем малко инсталирани апликации - това ми спестява лично да деинсталирам и деактивирам всякакви боклуци - аз не ползвам и фейсбуци, и туитъри, и всякакви подобни, та пада голямо чистене.
    По принцип не ме кефят скенерите на пръстови отпрчатъци, но свикнах да ползвам покрай служебния ми телефон (А5 2016). Сензорът при 7+ не е зашеметяващо бърз, но работи безпроблемно, за разлика от сензора на служебната А5-ца.
    И не на последно място - батерията е доста голяма (3800mAh) и телефонът издържа мнооого време - днес съм в отпуск и цял ден си човъркам по телефона - от 7:00 до 17:00 батерията падна от около 80% на 35%, като почти не съм оставял апарата. Подържа бързо зареждане, което е страхотен плюс.

Няколкоto минуса за мен са:

*не е водоустойчив и прахоустойчив - не че е болка за умиране, но е готина благинка;
    *липсата на стерео говорители - очудващо е, защото миналогодишната нокиа 6 е имала тази екстра. Не че звукът е лош, просто съм свикнал на перфектен стерео звук покрай htc one m7 и m9.
    *лично за мен, 6 инча идват в повечко. Досега съм ползвал макс 5 инчови устройства. Не мога да свикна, но все пак имам апарата от 2 дни. И все пак, мисля, че никога няма да успея да привикна с това. Времето ще покаже.

Та, в общи линии, това са минусите за мен. Отличен телефон е, макар и да не се води "флагман".

Доволен съм и няма да го върна, а другата седмица ще отида до A1 и чинно ще си платя 590 лева.
    Последна редакция от Moro ; 22-06-2018 в 21:47
    „Времето е наркотик, много от него убива.“
    „Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“

От
    Zombieland
    Години
    26
    Точки Опит
    24,796
    Level
    95
    Gamer IDs

Gamertag: GanjaMassiveBG PSN ID: Need4Weed2 Steam ID: DieselB

По подразбиране Отг: Nokia 7 Plus - няколко думи/ревю

Супер ! От първият ми телефон, та до последният ми със симбиан (5800 Xpress Music) бях само с Нокия, но след Windows-a се отказах напълно от тях и минах към Сони. Определено си личи отделянето от Майкрото, с разрастване на моделите и дизайнът най-вече. Предините модели бяха с разни отвратителни цветове и приличаха на сапунерки. Вече хваща окото и може би следващият ще е от тях. Аз също не съм фен на големите телефони и лимита ми е 5 инча, но зависи и като цяло колко е голям. Нямам вече толко големи джобове и ще трябва раница :D Напълно излишно за телефон с повече от 5-6 инча като с моделите на айфон. Разни парцали като таблети, да се чудиш как да го носиш и ползваш. Хубаво си е да добавят прахо и водо-то, най-вече заради прахът. Старите модели доста се набиваха с прах. Трябва да видя разни сравнения на камерата, но предполагам Цайс-а не отстъпва на другите. Едно време правеше най-хубавите снимки от всички марки.
    We are all a little twisted

Спечелени турнири: 13

От
    София
    Години
    35
    Точки Опит
    35,946
    Level
    98
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

PSN ID: Pijo55555

Не съм много по-снимането и съм пълен лаик, но снимките изглеждат наистина добре. Но пък и нямам база за сравнение с много други телефони.
    „Времето е наркотик, много от него убива.“
    „Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“

От
    Raccoon City
    Години
    32
    Точки Опит
    28,189
    Level
    97
    Gamer IDs

PSN ID: NeoRage-X XFIRE ID: NeoRageX Steam ID: NeoRageXX

Еее това е супер новина,

на който апарата първи умре ще се сдобие с Нокяита. И аз и Кат ги харесваме от времето на 3210.

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. The Rise of the Tomb Rider ревю
    От Henshiro в раздел Обща за игрите
    Отговори: 6
    Последно: 22-01-2016, 00:02
  2. Диалектни думи и изрази
    От Antrix в раздел Веселба
    Отговори: 11
    Последно: 27-03-2012, 21:39
  3. PS Vita ревю и първи впечатления
    От Henshiro в раздел PlayStation Portable (PSP) / PlayStation VITA
    Отговори: 32