Показани резултати 1 до 7 от 7

Тема: Физически vs дигитални копия

Точки Опит
    65
    Level
    1

По подразбиране Физически vs дигитални копия

Здравейте,

От скоро се сдобих с PS4 pro и реших да изиграя The Witcher 3 Goty. Бях я почнал на PC, но стечения на обстоятелствата така и не я довърших. Та купих си конзолата и играта на физически носител, но греда. Тръгнах да тегля пакета за руски език и ми изписва "This content is not available now". Информацията, която прочетох по темата бе, че мога да си изтегля руския пак, но само ако имам дигитално копие.

Въпроса ми е има ли някакъв друг вариант, за руско озвучаване когато играта е на физически носител?

Като цяло каква е разликата м/у дигиталните копия и физическите? За сега виждам един минус за Blueray дисковете. :) Потърсих инфо във форума, но не намерих. Затова откривам нова тема.

Тепърва мисля да си взимам игри и бих желал да се информирам малко повечко.

P.C. Иначе играта ще си я изиграя и на английски :p

От
    Zombieland
    Години
    26
    Точки Опит
    24,796
    Level
    95
    Gamer IDs

Gamertag: GanjaMassiveBG PSN ID: Need4Weed2 Steam ID: DieselB

По подразбиране Отг: Физически vs дигитални копия

Различни региони с различни езици. Не всяка игра се предлага с даденият език, както има и разминавания между дигитални и физически копия. Трябва да проверяваш какво пише на кутията преди покупка или в playstation магазина. Ако не искаш да събираш кутии и да ти върти дискът си взимаш дигитални. Мястото което заема е еднакво при PS4.
    We are all a little twisted

Точки Опит
    65
    Level
    1

-Отностно регионалните настройки, направих си нов профил на конзолата с други регионални настройки, но отново не ми позволява да изтегля желания от мен език. Това по IP ли ми хваща конзолата или?
    - Тъй като предпочитам руския език(лично на мен ми е по естествено когато го слушам) ако си взема физическо копие например от Русия, ще имам ли проблем с подкарването, въпреки че съм задал регион България?
    - Има ли как да си сваля желаната от мен игра от PlayStation Store-а на определен език?
    - Когато си плащам за дигитално копие на игра, я свалям на конзолата и играя. А когато е физически директно се чете от диска или играта се записва пак на конзолата, но диска ми служи за автентификация?

От
    Zombieland
    Години
    26
    Точки Опит
    24,796
    Level
    95
    Gamer IDs

Gamertag: GanjaMassiveBG PSN ID: Need4Weed2 Steam ID: DieselB

Не, региона на акаунта ти няма значение. Може да играеш на всеки един език, който е включен в играта. С уичъра явно като има руски език само на дигиталната версия е несъвместим с твоето копие на диск. Езика се променя след като пуснеш дадената игра или ако езика на конзолата ти е наличен в играта, автоматичното ти го променя на него. В почти всички игри езиците си вървят заедно с играта. Има много малко изключения в които се свалят допълнително. Трябва да гледаш описанието на игрите в playstation store-a кои точно имат наличен руски. Игрите се записват на конзолата и дискът е нужен за автентикация.
    We are all a little twisted

Точки Опит
    65
    Level
    1

Здравей, благодаря за информацията. Явно занапред ще трябва да си гледам какво пише на кутията и да преценям какво копие да взема.

Сега се сещам, че в Интернет има пачове на някой от игрите. Та ми е интересно за PS пача с БГ превода се качва на флашка и се поставя в директорията на играта или това е само за кракнати конзоли.

Може би тук се откланяме от темата вече :D

ЗАбрави за такива ''интервенции'' с флашки/пачове и папки АКО искаш да си ОК с нещата. Иначе минаваш в другата графа и темата с въпросите ти в случая става НЕнужна.

Иначе - лично от няколко години вече предпочитам само и единствено дигиталният формат, точно с 2 копчета и съм в играта както се казва... Бързо, удобно, семпло, чисто, компактно, ненагажиращо и еФтино.
    Освободих си място по шкафове и лавици от тия дискове, изчезна прахта по тях, спрях със ставане, ровене, слагане и сядане действията, вече не внимавам за надрасквания, счупвания и пр. неприятни моменти, и накрая много силно-осезаемо бюджета ми се увеличи след като приключих със физическите носители.
    Това важи за всичките ми игрови платформи, без изключения.

Но, разбира се всичко е чисто и просто въпрос на вкус.

Точки Опит
    9,585
    Level
    79
    Gamer IDs

Gamertag: offroadgunnn PSN ID: offroadgunn Steam ID: 76561198085539823

На кратко на диск може да го препродадеш на копие трудна работа а и по горе са ти написали за езиците
    GAMER

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. ДИГИТАЛНИ PS4 ИГРИ (не от PS Store)
    От dbitzeposa в раздел PlayStation 4
    Отговори: 22
    Последно: 15-12-2016, 11:17
  2. Въпрос да дигитални игри за PS4
    От multiserver в раздел PlayStation 4
    Отговори: 2
    Последно: 02-12-2016, 10:16
  3. <Продавам> Playstation 3 Slim 250ГБ с дигитални игри
    От matsan в раздел Хардуер
    Отговори: 1