3 от 8 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ... ПоследнаПоследна
Показани резултати 21 до 30 от 74

Тема: Гаранция и рекламация

Години
    31
    Точки Опит
    15,121
    Level
    91
    Блог статии
    11

По подразбиране

Зографе това ми е ясно за продължителноста и все пак при това положение и рекламация след година и половина пак се прави в сервиза обозначен на гаранцията.

П.П. На всичкото отгоре незапознат със закона човек да напада така другите потребители ще ме извинява, па ако ще да ми каже, че е адвокат от 15 години.

От
    sf
    Точки Опит
    20,454
    Level
    94
    Gamer IDs

PSN ID: vasschu Steam ID: vasschu

По подразбиране

Аз не съм запознат със закона, но смятам че две години гаранция за техника не е нещо кой знае какво ощетение за търговеца или производителя. И в този ред на мисли закона на ЕС ми се струва супер логичен.

Ще спомена, че имам CD плеър самсунг, който е на 8 години, но работи като пушка (това го давам за пример защото е дигитална техника, не аналогова), имам телевизори от 90-те които никога не са се разваляли и още и още...

Утре ако си купя скъпа техника, ми се ще да знам че производителят или законът ми гарантират поне 24 месеца безпроблемна употреба при правилна експлоатация, а не на 14-я месец (2 след като изтече гаранцията) да издъхне и да търся как да си го оправям, да давам още пари и да си докарвам нерви.

В този ред на мисли благодаря на Vladimir01 за ценния линк.

Спечелени турнири: 1

От
    Бахри мудун
    Години
    34
    Gamer IDs

Gamertag: Henshiro666 PSN ID: Hensh_BG Steam ID: Henshiro666 Wii Code: 0264 8038 3988 4844

По подразбиране

Във този ред на мисли ако беше така щяха да ти дават винаги по две години гаранция а не една както е за повечето продукти.
    ....... and yes..... there will be Blood.......

Точки Опит
    6,343
    Level
    68

По подразбиране

Цитат Написано от Grebeny Виж мнението
    Зографе това ми е ясно за продължителноста и все пак при това положение и рекламация след година и половина пак се прави в сервиза обозначен на гаранцията.

П.П. На всичкото отгоре незапознат със закона човек да напада така другите потребители ще ме извинява, па ако ще да ми каже, че е адвокат от 15 години.
    FAIL

Пич, едно нещо вярно не си написал по темата. Това не е проблем докато си живееш в собствената реалност, където ти определяш законите на подземието си, а личният ти дракон съблюдава спазването им. На друга територия тия шитни обаче не действат, тоест като си имаш правоотношение с други хора тогава зависиш от закона. Не се опитвай да ми донесеш вода от 9 кладенеца за да ми докажеш, че си по-умен от мене, защото не си и аз това не го пиша за да се карам с колегите ти или с теб конкретно, аз го правя за всички потребители. Тъпо хората да не си знаят правата и като им се скапе плейстейшъна (или каквато и да е стока от същия вид) да плащат за отремонтиране при положение, че закона им дава известна протекция. По този въпрос има такъв закон, той се казва Закон за защита на потребителите, той действа (макар и тромаво), но да той действа. :)

Все пак адмирации, че си направил труда да четеш ЗЗП, следващия път може да успееш да вкараш и малко разбиране.

По подразбиране

Аз ще ви кажа, защо се получава така, че стоките тук ... най-често се продават с 1г. гаранция.
    Понеже вноса ни не е от Европа.
    Най-често от Китай директно се внася.
    Или незнайно по-какви канали, за да се вкара най-евтино дадената стока, като по този начин печалбите за родните фирми са най-големи!
    Съответно идва въпроса с гаранцията и поддръжката и, при един такъв внос.

Другия начин е прекупуването от големи фирми в БГ.
    В този случай, на обекта (малката фирма дилър), се издава ППП и гаранционна карта от по-големия обект - Вносител.

Гаранционата карта е с дата и често, когато стоката залежава при малкия търговец, гаранцията която той има от вносителя е поизтекла :), това го принуждава да намали гаранцията която той издава на своите клиенти.

Това са схемите в БГ и то от край време - поне от 8-9г.

Но от 2 години сме в ЕвропаТА :)
    Така че:

Правилото, че ВСЯКА СТОКА (техника) е с 2г гаранция, е в сила от 2007.
    Важи за целия ЕU.
    Дори на гаранционната карта да пише и 1месец.

Това, че повечето клиенти тук - визирам БГ, са оФце и не си знаят правата, си е лично техен проблем.
    Освен това всеки има право, да върне закупената стока в срок от 7 дни, а не 3... както се твърдеше по-горе.
    И то просто с аргумента, че не му допада... интересно нали ?!?

Така че това е.
    Има си ред и инстанции, към които човек може да се обърне, ако прецени.
    Има дори съд.

Горе четох за безхаберието на шефа на някой си.
    Това е така, защото същия разчита, че клиента няма да доведе нещата докрай, както често се случва по принцип.
    Но ако попадне на клиент, като мен - недай си боже, мисля, че дори до жалби няма да се стига, всичко ще е уредено още в магазина, за отрицателно време.

Мисля, че е крайно време, потребителите, като такива - да знаят правата си и да се въпролзват от тях при нужда.

И малко по-смело, все пак си давате парите - не ви подаряват стоките, а ги КУПУВАТЕ!!!

6. По подразбиране

Следя темата, защото в момента имам, един проблемен тв в сервиза, 2 седмици не са го пипнали все още. Много добър пост prompt :).
    Докато сме зелки ще си ни въртят, и няма да можем да сменим развалената стока. Защото ще се вържем на лъжите. Аз предпочетох да не вярвам на лъжи и да се запозная с закона :).
    При мен случая за момента е пълно нехайство от страна на сервиза. И не знам дали въобще ще успеят да оправят тв-то ми. Изпитвам силни съмнения ,че подобна техника може да бъде поправена от нашите техници. Както и да е по-темата, имат срок максимум месец, после мога да отида до сервиза и да искам, протокол с които мога да върна този и да взема нов нали така?
    Като човек които продава игри ,винаги съм бил услужлив , и съм помагал на клиента на момента. Хората са си тръгвали радостни. Тия Т**ет кога ще влезнат в час? Май не са яли глоба в скоро време..

7. По подразбиране

Това го знам обаче в Япония закона е 1-а година и Сони например са си преценили, че им е по оферта да си плащат глобата за ниската гаранция вместо да я удължават. ТОВА НЕ Е НОВОСТ ПРИ ГИГАНТИТЕ, форд също всяка година си плащат глобата за хамара(харчи много повече от разрешеното по закон) и си е на пазара. Ако, имате такава стока можете да се обърнете към Сони принципно, но те са си платили глобата предварително и не вярвам ззп да помогне. Иначе почти всичко друго което имам си е с 2 години.

По подразбиране

Цитат Написано от FraDiavollo Виж мнението
    Какви глупости? Много си е точен законът! Друг е въпроса, че ако дефектът е вследствие на неправилна употреба, няма как да се признае рекламацията. Похвален е стремежът ти да защитаваш фирмата, обаче като ти се случи нещо подобно на техника, струваща немалко пари ще е пееш друга песен.
    Отидох там веднага след като забелязах дефекта и до ден днешен не съм го изпускал и го държа в калъф...
    Даже някои мой съученици ми се чудак колко е запазено псп-то с изключение на двете дупчици.

Точки Опит
    6,343
    Level
    68

По подразбиране

Ако аз съм си купил стоката от вас и тя има проблем, аз трябва да се обърна към вас независимо от това дали стоката има или няма гаранция (така че гаранцията я смятайте като някакъв бонус, който отстранява нуждата да си контактуваш с некомпетентни търговци или по-зле...). Ако търговеца откаже да поеме рекламация следват процедури, описани от тази тема:

http://www.pulsar.bg/forum/showthread.php?t=7643

Айде със здраве :)

Години
    31
    Точки Опит
    15,121
    Level
    91
    Блог статии
    11

По подразбиране

Vladimir01 струва ми се са ти дали доста точен и ясен отговор в лицето на Lupo. И повярвай от доста години се занимава точно с това:wink:

3 от 8 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 1
    Последно: 02-05-2008, 19:06
  2. Отговори: 1
    Последно: 26-04-2008, 15:21
  3. Отговори: 0
    Последно: 04-04-2008, 20:54

Ключови думи за темата

Bookmarks

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте