Коментари

1. Аватара на PUCHER
    Момчета има ли няква прилика между последната реплика на Армстронг и последната реплика на Шамана от МГС 1?

Малко е оувър да топ последния бос но пасва, пасва...Сега на нормал взех трофея Сърпрайс Атак и го убих без да ми вземе кръв (Единственото място което е притеснително е когато си безпомощен върху разрошения му танк...

Трябва да я пробвам на ревендж....
  2. Аватара на Squall_1st
    Последния бос, който не се връзва с нищо беше абсурден.

TRY THE UNIVERSITY IN TEXAS...

Но мгс-то често повдига разни политически проблеми, така че има някакво основание да е там, но беше мега чийзи да му слушам глупостите. Иначе разнообразието в геймплея не е особено голямо. Алтернативни оръжия с по 2-3-5 удара и early-block - late-parry механика, която не работи, когато те удрят едновременно от няколко посоки, плюс много кофти дизайн решение за shake out of stun помпащо-чупене на аналози.
  3. Аватара на NeoRage-X
    Браво Моро ! КУЛТ !
  4. Аватара на NeoRage-X
    Страхотно е ! Браво Пъчи
  5. Аватара на GanjaMassive
    На Cooh има един албум заедно с Теодосий много надъхва и е просто уникален.
  6. Аватара на Da Broda
    И аз съм от Пловдив и не бях го чувал този мит! Много интересна история! Все пак града ни е един от най-старите на континента, да не кажем в света, и съм сигурен че има още много такива интересни митове! :)
  7. Аватара на Moro
    Цитат Написано от the_presator
    Как така се е сложил край? Освен това, че Кейн разбра за съществуването на The Elder God, и че сега има възможност най-накрая да направи нещо за да се измъкне от тази плетеница нищо друго не се случи. Самата Defiance е отрязана накрая, а шестата игра така и не се появява на бял свят.
    http://legacyofkain.wikia.com/wiki/The_Elder_God#Finale
    http://legacyofkain.wikia.com/wiki/L..._Dark_Prophecy
    И аз смятам, че има върху какво да се изгради един "Blood Omen 3".
  8. Аватара на Moro
    Бравос, защо чак сега ги видях статийките. :)
  9. Аватара на Moro
    Това е единствената игра от поредицата, на която никога не съм харесвал нищо повече освен историята.:twisted:
    Въпреки всичко статията е добра.
    А това е една от най-любимите ми поредици. Дано да дочакаме ново заглавие, че от 2003 година насам, след Дефианса не е излизало нищо. С голямо удоволствие бих поиграл нещо от типа на Blood Omen 3 :lol: - Надали може да се продължи със сол рийвър, защото Разиел се съедини с реалното преображение на меча. Ама така или инак Кейн го харесвам повече като персонаж.
  10. Аватара на PUCHER
    А с Българската да не говорим 8-) .
  11. Аватара на ibramdd
    Да, японската скулптура е интересна, но не може да се сравнява със римската.:wink:
  12. Аватара на kenseitamasii
    Чудестно е че има хора който се интерсуват от духовния аспект на изсточните философий а не само от физическия.Макар че думата"физически"(примерно бойни изскуства и тн.) са нерзаделно свързани именно с филосфията.За съжеление доста хора не го осъзнават и за тях даденото бойно изскуство се състои само от дадена физичска подготовка и духовноста съществуваща в него е отхвърлена или не доразбрана.Пример много хора смятат че самодисциплината която се изгражда при практикуването е "духовния аспект" което не е така !Самодисциплинта е начин да накараш самия ти да слушаш това което другите ти говорят.Както е казано в Бушидо, Война (Самурая) е цялостна и завършрна личност,тое е боец,поет,монах служещ на кауза в която думата АЗ не съществува.Лично според мене разглеждането на Дзен е равносилно на това да определиш къде точно падат слънчевите лъчи.Това е толкова пределно ясно и просто и същевремнно толкова комплексно и не ясно че самата мисъл те кара да се запиташ :Какво знам аз за света около себе си ?
    От тука следват две философски мисли подкрепени от някой духовници останали всепреизнати във времето.
    "Зада опознаеш света, първо трябва да опознаеш самия себе си"Тоест кой си и какво искаш от себе си ?Какво искаш да научиш от света около тебе или по скоро Какво си готов да видиш в деиствителност от него.
    Когато разбереш това и си наястно със себе си тогава следва логичната мисъл :
    "И най голямото приключение, започва с една малка крачка."
    Пъч евалата много се радвам за хора като тебе който искат да знаят, защото както се казва :
    "-Знанието е сила"
    Ако и идея си нямаш какво съм написал не се притеснявай, дори на мен самия понякога ми е трудно да се разбера :lol:
    С прости думи БРАВО :bravo:

P.S -Горещо ти препоръчвам да прочетеш Книгата на петте пръстена(Go Rin No Sho) и Изскуството на Войната(Sun Tzu) ,както и Бушидо . Аз лично в България съм си запазил Сън Тзу(копие което е с калиграфията и с превод на английски 1към1 без никакви интерпретаций)и ако имаш път насам(София) бих ти го предоствил да го прочетеш.
  13. Аватара на Mach Rider
    Знаеш ли, че голяма част от играта всъщност е била за така и неизлязлото продължение на Chakan: The Forever Man? След като са я отменили, взели каквото вече са имали готово и са го ползвали за Blood Omen 2.
    Много жалко наистина, играта е щяла да бъде страхотна, ако са могли да направят всичко, което са смятали :(
  14. Аватара на PUCHER
    Днес видях коментара .Поправих нещата с помощта на програмата която ми препоръча...трябваше да го направя много по рано за което се извинявам на всички които са чели и леко са се присмели на моята неграмотност :oops:.
    Учителя е Доцент Христо Добаров . Много интересен човек макар да не съм си говорел с него той просто излъчва знания и интелект.Ако си го представя малко по артистично той направо свети , все едно около него има златна аура.
  15. Аватара на MyCTaKaP
    Как се казва този преподавател?
    Пиши по-грамотно, защото заради правописни грешки човек трябва много да се напрегне, за да разбере какво казваш. Изчитай поне веднъж мнението си преди да го публикуваш.
  16. Аватара на PUCHER
    Очаквах да се включиш :) и ти благодаря доста е интересна притчата за ягодата !Твоята също е доста дълбока аз още нямам смелост да опитам да измисля но ми се въртят няколко идеи в главата...
    Моята любима също ми я каза професора по перспектива и не мога да я възпроизведа много точно...Ставаше въпрос отново за самурай рунин но този път отива при дзен учител по стрелба..Ако я намеря ще я драсна тук.
    Ще съм ти много благодарен ако драснеш някоя интересна история или притча защото аз имам само 1 книжка и няколко притчички по спомен ...
  17. Аватара на TheGrimReaper
    Добре Дошъл в света на източните философии :)

Дзен е доста трудно за разбиране, но в момента в който го разбереш, то престава да съществува...

Намери произведението "Портата без Вход" - там са описани доста притчи от дзен-учители и има разяснения по тях, които са още по-объркващи :)

Всъщност всяка една притча е средство, което ще ти помогне да изчистиш съзнанието си и да видиш много от нещата край теб в напълно различна светлина, но тогава говорим за промяна в собственото мислене и мироглед...

Ще ти оставя една от моите любими притчи за дзен:

"Един човек си вървял из планински път, изведнъж го подгонил тигър - човекът бягал, бягал докато не се подхлъзнал и паднал в една пропаст, с мъка се задържал над пропастта, държейки се само за корените на едно растение. Но корените взели да се късат, а когато човека погледанл под себе си водял друг тигър да го чака отдолу. Не знаел какво да прави - корените се късали, единия тигър го чакал отгоре, другия отдолу - изведнъж видял до растението една дива ягода. Ако протегнел ръка да вземе ягодата можело да се изсипе надолу, но пък само с две ръце можел да се изкачи нагоре. Изведнъж той грабнал ягодата и я изял. Колко вкусна била тази ягода!"

Имам и още такива подобни, но за тях следващия път :)

И накрая ще те оставя с едно от моите нескопосани стихчета тип "хайку":

"Съзерцавай разцъфналия сливов цвят през зимата.
    Безметежност."

Поздрави :)
  18. Аватара на the_presator
    Кога ще направиш статията за Defiance? :)
  19. Аватара на PUCHER
    Така завършва историята на Кейн и започва тази на Разиел. И ако историята на архивампира вече е разказана, тази на носителя на Душегубеца все още не е достигнала развръзката си. Има твърде много неизяснени въпроси. Какво се е променило в миналото на Носгот, когато Кейн спаси Разиел от смърт? Защо архивампирът толкова отчаяно искаше да го предупреди по никакъв начин да не съживява Янос, ако си е спомнял и победата си над Хилдените? Каква връзка имат Мобиъс и неговият господар – Древният – с Хилдените. Техни агенти ли са и демоните, и по-специално Хаш’ак’гик – демонът, стоящ зад убийството на Ариел? И те ли са наистина най-голямото зло? Ако пък е така, как тогава плановете им набират сила хилядолетия след като Кейн би трябвало да е затворил портала завинаги? И какво искаше да каже, наричайки Ума шпионин на Хилдените (Лично предположение – когато тя изтръгва Нексуса от гърдите му, казва, че тя ще убие Господаря и ще прогони Хилдените. А до тогава никой не беше споменавал това име, специално следях за това. Но защо тогава Господарят отрече?)? Как е възможно Янос да е познавал Разиел (което става ясно от думите му), ако историята се променя на края на SR2 и преди това вампирът винаги е умирал и не би могъл да се върне в миналото на Янос? А какво представлява Гадателката? В играта е представена с черти на вампир, но има и особени костни израстъци, като на Хилден...
    И още много други въпроси чакат отговори.
  20. Аватара на PUCHER
    Интересно виждане но според мен не е точно така :)
    Дано си прав и да има някакъв шанс да излезе нова игра но според мен ще е страхотно да излезнат за пс3 игрите ...
1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна