Коментари

1. Аватара на Yoann
    Да браво винаги трябва да има човек който да пише!

много правилно има смисъл
  2. Аватара на Moro
    Добре казано, макар че не съм напълно съгласен - някой друг път, обаче, ще обясня с какво...:wink:
  3. Аватара на man1ak
    Nikolaj: "Но най важното е че,от маняшкия гейминг човек толкова много оглупява че просто сам трудно може да го осъзнае."

Може и така да е, но виж блога и виж после коментара си. В нас конзолата работи по 10 часа на ден и месечната сметка не е повече от 35 лв. ( а повярвай ми имаме и други уреди вкъщи на ток ). А когато имаш време за губене защо да не го загубиш с някоя игра. Защо си мислиш, че хората който играят не се впрягат в "далеч по реалистични и имащи смисъл начинания" (а пък и сам казваш, че стоиш с приятели в бистрото, четеш, бягаш, гледаш ТВ, тренираш) ?
    И по-често си имаи приятелка за да ти е по-често добре.
  4. Аватара на TheGrimReaper
    @nikolaj: Всеки има право на мнение, но лично на мен ми се струва, че малко крайно заклеймяваш игрите и хората които се занимават с тях (визирам последната част от коментара ти), не може да се поставят работите под общ знаменател, само защото ти намираш игрите за губене на време.

Тук има хора които хранят семейства с разпространението на игри и тяхното (нека кажем) тестване. Иначе как ще можеш да определиш коя игра наистина си струва и коя не.

Да, твоето мнение е доста директно, но към края поставяш печат "неодобрен" към всеки който се занимава с игри и играенето им - не може така, всичко трябва да е балансирано и в умерени граници, иначе се обезсмисля казаното от теб преди това - колкото и добре обосновано да е.

И аз предпочитам да съм с приятели в някоя кръчма, но също обичам и да играя на игри, да гледам филми и да чета книги - освен това трябва да се грижа и за семейството, и сам виждаш, че е доста интересно да се осъвместяват тези дейности - засега гледам да не задълбавам в една област, иначе останалите ще се почувстват пренебренати :)

Хубаво е, че си намерил други занимания пред игрите, но занапред недей да налагаш мнението си като единствено универсално и приложимо - има и други гледни точко, не всички "геймъри" са задръстеняци и интересуващи се само от света на игрите - познавам доста такива хора и някои от тях са ми добри приятели - не бих ги нарекъл с някакви обидни думи само защото тяхното хоби се различава от моето (което е повече свързано с филмите, отколкото игрите).

Дано не приемеш коментара ми като заяждане, а погледнеш отвъд него и го приемеш като съвет и лека критика. Но дори и да реагираш настървено - явно си млад още, ще те оставя да се изкажеш, аз отдаван съм надживял елементарни спорове и то във форуми :)

Поздрави и не бъди прекалено краен.

С уважение

Бат Киро
  5. Аватара на nikolaj
    Брат ми е луднал по тия игри.За мен пък са чиста загуба на време ,нерви и зрение.Квото и друго да правя-да тичам в парка,да тренирам в залата,да чета книга или гледам National Geografik -все по добре ще е .По добре ми е да си седим с приятели в бистрото и да кроим планове.Когато пък имам приятелка-още по ми е добре.
    Аз също играя,но рядко .Повечето игри ме нервят.Геймингът ти взема енергията и времето,които ти лично би могъл да впрегнеш в някои далеч по реалистични и имащи смисъл начинания
    Прочитането на един обикновен вестник обогатява много повече от няколко часовото виртуално трепане на грухтящи изроди босове или зомбита.
    За финансовата страна пък да не говорим.
    Прост пример.Играе се средно по 4- 5 часа в нас,за това време конзолата на месец не и мърдат поне 20 кинта ток+20 интернет.Смятайте и средно 7-8 игри в годината да си купиш и цифрата става доста сериозна
    Но най важното е че,от маняшкия гейминг човек толкова много оглупява че просто сам трудно може да го осъзнае
  6. Аватара на demokratos
    Цитат Написано от masterixx
    Сега прочетох и твоя коментар докрай :) Кой как се облича и т.н. си е до човека, а не какъв е. Тва като темата за: как да си поддържаме PS 3 - то или нещо подобно беше(Някой тръгнал да обяснява, да се бърше прах всяка седмица :) е то тва е нормално дори и да нямаш PS 3) :) .

Искам да кажа, че идеята на поста не е дали си геймър, а отговора е събран в първото изречение на Nightwish - поне според мен.
    Не по принцип геймърчетата играят само игри и за тях дават пари не ги интересува нищо друго нито как изглеждат или подбно.Смисъл защо да си купи дънки и риза след като може с парите да си купи оригинална игра...Така мислят повечето геймърчета.
    Имах един познат тои само игри игри само за това говори и нищо друго.
    В къщи е нормално веднъж дваш да се чисти праха в годината :) все пак съм мъж не жена не готвя не чистя не пера и др.
  7. Аватара на masterixx
    Цитат Написано от demokratos
    Напротив той нищо не е разбрал вероятно, защото много хора от форума са синове на заможни родители и са финансово добре и са щастливи.Един млад психолог много добре се искана нещо подобно беше:
    - Когато един човек е финансово добре работи взема добри пари и спестява ходи на почивка той е щастлив и позитивен, а когато блъска за 400 или 500 (дори и с 2 више)и едвам изкарва от заплата до заплата той е лош и негативен като цяло и това си е много разбираема, е ако майка ти и баща ти те хранят естествено, че ще го гледаш като извън земен.
    Сега прочетох и твоя коментар докрай :) Кой как се облича и т.н. си е до човека, а не какъв е. Тва като темата за: как да си поддържаме PS 3 - то или нещо подобно беше(Някой тръгнал да обяснява, да се бърше прах всяка седмица :) е то тва е нормално дори и да нямаш PS 3) :) .

Искам да кажа, че идеята на поста не е дали си геймър, а отговора е събран в първото изречение на Nightwish - поне според мен.
  8. Аватара на demokratos
    Цитат Написано от masterixx
    Много добре написано. Но имам чувството, че от всички коментари, само Nightwish е разбрал каква е идеята на тази статия.
    Напротив той нищо не е разбрал вероятно, защото много хора от форума са синове на заможни родители и са финансово добре и са щастливи.Един млад психолог много добре се искана нещо подобно беше:
    - Когато един човек е финансово добре работи взема добри пари и спестява ходи на почивка той е щастлив и позитивен, а когато блъска за 400 или 500 (дори и с 2 више)и едвам изкарва от заплата до заплата той е лош и негативен като цяло и това си е много разбираема, е ако майка ти и баща ти те хранят естествено, че ще го гледаш като извън земен.
  9. Аватара на masterixx
    Много добре написано. Но имам чувството, че от всички коментари, само Nightwish е разбрал каква е идеята на тази статия.
  10. Аватара на demokratos
    Аз го прочетох едвам до средата.
    Аз не видях смисъл повече, защото има отговор.Мустакаре просто не питай и не мисли толкова много въпроси ще си улесниш животеца!И мога да ти дам един отговор.У нас геймър е еквивалент на ЧЕКИДЖИЯ смотаняк задръстеняк и подобно, но май са и прави на един турниr на пулсар на текън видях как сa за играчите и срам ме хвана да се нарича с геймъ.Кой не си мил косата от месец можеби.Друг беше много фешън с кубинки и анцуг загащен войнишката в кубинките и черна фланела с лекета от "кифтена" и цялата му фрапираща "униформа" беше буквално избеляла от пране и раздърпана.
    Идеята ти е безумна не може бен ладен и буш да седнат на една маса без да се избият.Винаги ще има бойна за "правилният" идеал
    И да аз съм геймър и се "прехранвам" с тракерите и съм играл в официални сървъри, ама от Сони не дават вече.
    Обновени 29-12-2010 на 02:25 от [ARG:5 UNDEFINED]
  11. Аватара на kiba3x
    Геймър съм (важното е какво аз смятам :)) и съм напълно съгласен с написаното. Също така искам да помогна като доброволец за нещо хубаво в света на гейминга. Имам идеи и енергия, така че може да направим контакт с други геймъри. Скайп kiba3x или ЛС. Вие сте на ход :-P
  12. Аватара на BatZaari
    Яката статия МуСТаКаР!:ok:
    На мен ми се е случвало аверите ми да ми пилят сол на главата,че не съм бил социален геймър,защото не съм бил цъкал онлаин много-много,аз си цъкам предимно сингълите,еми така ми е яко,пък да не говорим,че никой от обкръжението ми няма конзола или най-малкото мойте навици.Е в такива случаи направо губя вяра в себе си,сам срещу всички и не само,че са ми "приятели" ами са точно от тези хора,който обсъждаме,хора който просто им е кеф да ти развалят кефа и не става въпрос за лапета,а за хора на по 25 и 28г,уж зрели хора.Пълни идиоти са,но какво да се прави,приятели са.
    Но реално погледнато,всеке един от нас,няма значение дали сега играе рейсъри,шутъри или РПГ-та е тръгнал от "Не се сърди човече" :lol: Така,че няма какво да се дъвчем,всички сме една порода :wink:
  13. Аватара на PUCHER
    Според мен или всички са геймари или никой не е такъв (Това е в скоби :) ) а за блога на МуСТаКаР мога само да напиша ,че е доста на място и можеби е имал нужда от доста провукация в последно време за да го представи :) .Аз мисля ,че статията е доста интересна и трябва да е на челни места в форума(или да има някаква препрадка към нея) за да може всеки да се запознае с мнението на един от най старшите (дано не греша) и да си дава повече сметка какво се пише как се пише и защо .
  14. Аватара на 9Y0
    Ще кажа това,което ми е на акъла в момента.
    Аз обичам игрите,обичам да играя,обичам да се ровя за игри.Това е едно от много силните ми хобита,без които със сигурност няма да мога да живея отпуснато(камо ли за психическо разтоварване).
    Аз съм от тоя тип,дето мустакатия описа:обичат да се потапят в света на играта,затова повечето пъти игри с евтина тематика и замисъл не ми грабват вниманието.Да се разбират денс централи и болшинството Wii like игри.
    Колкото до вкусовете:за мене няма значение кой е с PlayStation,кой с Xbox в този форум уважавам доста хора,но ако човека си е задник и с Xbox и с PS,че и без тях той пак ще си е задник.
    Виждам,че има тук много хора в тоя форум,които споделят страстта си с другите към това хоби.Щото накрая се оказва че всички сме по един лагер-лагера на геймъ...на хората играещи игри(ма не с камиончета и кукли).
    Ако ще искам да споделям нещо за каквато и да е тема,няма да е само с потребителите в тоя форум но и с хората които го движат.
  15. Аватара на kenseitamasii
    Незнам защо но обременения ми мозък долавя връзка с едно от мненията в една друга тема, там за цените на игрите и тн.И естевено продължението е на лице тоест това което туко що прочетох.Както е казано :
    И най голямото пътешествие ,започва с една малка крачка"
    Странното е че въпреки че се радвам за това че наистина има хора сред пълчищата от негативно настроени хора и потънали в своята сивота има и такива които знаят че след тъмна нощ идва и изгрева.Както всяко начинание (дори и войните) и това тръгва с много утопична цел, както и с много последователи.Къде ще стигне само времето ще покаже.Аз лично и преди съм изказвал( и своево волю участието ми в форума е с тази цел) идеята за "a bit help" на някого за нещо.Аз лично също така съм и с доста хаплив език, и понякога първо стрелям след това питам,е след това се опитвам да се извиня де но дали се получава незнам.Идеята е че на всеки се случва понякога да отприщи "бенда" от недоизказана ярост , тъга и тн, в такъв момен един толкова 'простичък' призив" Пичове идеята е да се усмихвате и забавлявате, споделяте и тн" е онова малко нещо което може да те върне на идеята "Защо си се захванал да играеш дадена игра".Хубаво е да има някой които да ти го напомни.Мерси.Реалноста ми казва че това е поредната "Битка С Вятърни Мелници" но пък дори и Дон К'ихот е имал компания , макар и на магаре :lol: I`m In.

P.S
    http://en.wikipedia.org/wiki/Gamer
    Обновени 13-12-2010 на 16:47 от [ARG:5 UNDEFINED]
  16. Аватара на ponyasd
    Мустакар,поздравления за статията братле.По добре не виждам как би могло да бъде казано,или поне аз не бих могъл.
    Не бих могъл и нищо да добавя-доста изчерпателен си бил.
    Освем че-геймингът е силно заразен и поражда зависимост ! Дали това е добре или зле-не мога да коментирам твърдо.
    Ще спомена само един факт-разваля успеха в училище.Поне мойте синове на времето бяха толкова силно обсебени,че съзнанието им беше ангажирано изцяло в игрите за сметка на уроците.Това влечение си каза тежката дума значително по късно,когато се наложи да продължат образованието си.И те разбраха,че цял живот ще плащат лекомислието проявено през една малка част от живота им
  17. Аватара на Alexz
    Kaто цяло съм съгласен със статията, но има 1-2 неща които ме учудват.

Аз не познавам човек, който да се определи като леймър - по-скоро съм чувал да казват, че играят за кеф. Кеф ли е да ти е кеф или не е кеф да разваляш кефа на другите, на които им е кеф на теб да не ти е кеф?
    Според мен ако не играем за кеф тогава какво правим? Освен това е доста изморително да се "състезаваш" с някого с едиствената цел да докажеш колко по-добър си от него. Ето пример за F1 2010, последната игра която изиграх. Повечето въртят trial обиколки в това да се се покажат колко са по-добри, а аз поствам моите времена, които съм ги постигнал в процеса на играта, докато се забавлявам. Вярно е че не съм на тяхното ниво, примерно тръгваме на някоя писта и те заминават. Незнам как бих попречил с това, при положение че не играем "рамо до рамо". Друг случай е, че онлайн нещо започват да ми се вдървяват ръцете и играя много по зле от колкото на сингъл.

За негативните коментари, почти всеки понякога се е палил в даден спор, а щом е спор за игри, то 100% е безмислен. Интересното в случея е, че дори хора които отричат това понякога са го правили несъзнателно. Всеки има собствено мнение и виждане за нещата и ги възприема по различен начин, а да се убеждаваме кой е крив и кой е прав е напълно излишно както вече споменах.

Така че изграйте за удоволствие, усмихвайте се и не се вземайте прекалено на сериозно, особено за игрите, просто защото това са игри. За по сериозни неща и теми, живота предлага голямо разнообразие от случки и решения които трябва да се вземат ежедневно:wink:.

Успех!
  18. Аватара на kv0_sta
    Супер, много добра статия.Напълно съм съгласен с казаното от Мустачко и го подкрепям. :)
  19. Аватара на Grebeny
    Аз съм абслолютен леймър на Gran Turismo и Napstar може да потвърди това:lol: Шегата настрана, Аниме културата в България беше дори на по-ниско ниво от гейминга, но за по-малко от 10-илетие група ентусиасти успяха да я развият до страшно високо ниво. За съжаление опитите това да се постигне с видео игрите в страната за сега винаги са провал.

Разликата между гейминг и другите хобита обикновенно е, че гейминга е начин на живот:wink: В страните в които е по-развит, гейминга е общество като рока, пънка или хип-хопа.
  20. Аватара на Sephiroth
    Кака, май ти бях казвал нещо за количеството спрямо качеството :-P

Но, общо взето каквото и да става винаги съм усмихнат и вежлив, без значение от датата на календара. Една не малка част от хората не го умеят това за съжаление, но това не е причина аз да си променям настроението спрямо тяхното.

Иначе, добре е написана статията. Съгласен съм с повечето неща.
1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна