Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2962
ПУЛСАР информационен блок - Sony потвърдиха кражба на данни от PSN
  • Sony потвърдиха кражба на данни от PSN

Уязвимите данни са име, адрес, електронна поща, дата на раждане, парола и потребителско име за PSN; Някои услуги ще бъдат възстановени „в рамките на една седмица", съобщава MCV. Собственикът на платформата PlayStation - Sony потвърди най-ужасните страхове на много потребители – „пробив”, който спря PSN през миналата седмица и като резултат лична информация е била компрометирана и са откраднати данни.
    “Открихме, че между 17 и 19 април 2011 г. определена информация за регистрацията на потребителите на PlayStation Network и услугата Qriocity е била изложена на риск във връзка с незаконно и неразрешено проникване в нашата мрежа”, пише в имейл, който ще бъде разпратен до засегнатите клиенти.
    “Независимо, че все още разследваме подробностите около инцидента, смятаме, че неупълномощено лице е придобило следната информация, която сте осигурили: име, адрес (град, щат, пощенски код), държава, електронна поща, дата на раждане, парола и потребителско име за PlayStation Network/Qriocity, както и име/PSN online идентификационен номер. Възможно е също да са откраднати данни за профила ви, включително история на покупките и адрес на плащане (град, щат, пощенски код) и вашите тайни въпроси и отговори за PlayStation Network/Qriocity паролата ви.
    “Ако сте разрешили под-акаунт за ваш подопечен, има вероятност данните за него също да са били откраднати. Въпреки, че за момента нямаме доказателство за отнети данни за кредитни карти, не можем да изключим и тази вероятност. Ако сте осигурили вашите данни за кредитни карти в PlayStation Network или Qriocity, ви предупреждаваме, че е възможно да са изтекли данни за номера на кредитната ви карта (с изключение на кода за сигурност) и датата на изтичане на валидността.
    За ваша сигурност ви съветваме да бъдете особено внимателни за имейли, телефонни обаждания и писма, които ви питат за лична или чувствителна информация. Sony няма да се свърже с вас по какъвто и да било начин, включително по имейл, за да ви попита за номера на кредитната ви карта, номера на социалните ви осигуровки или лична информация за идентификация. Ако някой ви поиска тази информация, можете да бъдете сигурни, че това не е Sony.
    “Когато PlayStation Network и услугата Qriocity бъдат напълно възстановени, силно ви препоръчваме да влезете и да промените паролата си. В допълнение, ако използвате потребителското си име и паролата си за PlayStation Network или Qriocity за други услуги или акаунти, ви препоръчваме да ги смените.”
    От Sony твърдят, че работят денонощно, за да възстановят мрежата и се надяват, че някои услуги ще се върнат в рамките на една седмица.
    Коментари 18 Коментари
    1. Аватара на IvanSlavkov
      IvanSlavkov -
      Всичко това благодарение на онова малко г**че Geohot.
    1. Аватара на Grebeny
      Grebeny -
      5 души са арестувани заради въпросния пробив. Никой не знае обаче дали наистина хората които са пробили системата са достатачно глупави за да се хвалят из интернет пространството или просто на чуждия труд са решили да си създадът име и сега ще му лежат и присъдата...
    1. Аватара на Владо
      Владо -
      Безобразно слаба работа на Сони по въпроса. За пореден път съм разочарован от аматьорщината им. Добре, че не съм предоставял никакви лични данни в ПСН.
    1. Аватара на kenseitamasii
      kenseitamasii -
      Чудесен превод :appl:
      Бих желал само да разбера от къде сте взели това :

" Някои услуги ще бъдат възстановени „в рамките на една седмица, съобщава MCV

Благодаря предварително :)
    1. Аватара на svinar
      svinar -
      а дали тези крадци ще ми кажат паролата ми за ПСН че не си я знам:lol:
    1. Аватара на Nightwish
      Nightwish -
      Цитат Написано от kenseitamasii Виж мнението
      Чудесен превод :appl:
      Бих желал само да разбера от къде сте взели това :

" Някои услуги ще бъдат възстановени „в рамките на една седмица, съобщава MCV

Благодаря предварително :)
      Статията е превод от MCV, има активен линк, можеш да я видиш на английски.
      kenseitamasii -
      Мда четох е но явно този абзац ми убягва :) затова попитах
    1. Аватара на Nightwish
      Nightwish -
      Цитат Написано от kenseitamasii Виж мнението
      Мда четох е но явно този абзац ми убягва :) затова попитах
      "UPDATED: Name, address, email, birthday, PSN password and login all susceptible; Some services due back "within a week"
      kenseitamasii -
      Ми неграмотник съм сорка :oops:

Превода е бил на статията от вчера а аз гледах днешните :oops:
    1. Аватара на Yoann
      Yoann -
      кога ще го пуснат? ИСКАМ ДА ГО ПУСНАТТ
    1. Аватара на ZaG
      ZaG -
      int random()
      {
      return 4;
      }
      Най добрата система за сигурност ЕВЪР ! Не виждам за какво всички се притеснявате и пискате ! Нищо не е изтекло, това е просто невъзможно. Повече от ясно е че всичко това е една голяма измама с цел да се привлече вниманието върху Сони вместо върхо Нинтендо и тяхната конзола от ново поколение.
    1. Аватара на dedal
      dedal -
      Това "привличане на внимание" съсипа репутация градена 20г. :oops:
    1. Аватара на BULL
      BULL -
      Ммммммм ... да , и според мен сами си спряха нета PlayStation ....:):):)

Да са живи и здрави и да го пускат , да не се правят на луди.

Всички знаем , че проблема е от шерването на акаунти.
    1. Аватара на PUCHER
      PUCHER -
      Дори на всчки конзоли в света по време на игра изпише '' Сони ви Е*е мамата и не ни пука!'' пак ще е най-предпочтаната игрова конзола .Наистина е добре вече да си пуснат интернета... стига лиготии .Обърнахме им внмание , писахме теми , дискусии ,работи ... достатъчно ни накараха да си мислим за тях и да искаме тва псн.Даже вече го сънувам тва псН и как цъкам ССФ с Ибуки.
    1. Аватара на okoto
      okoto -
      PSN2 anyone? Хм...интересен ход да направиш услугата платена-могат да се снимат обаче-нямам никакво намерение да плащам за безумие като PSN.Ще искат платено да го направят другарите от Сони...mark my words.
      kenseitamasii -
      Цитат Написано от okoto Виж мнението
      PSN2 anyone? Хм...интересен ход да направиш услугата платена-могат да се снимат обаче-нямам никакво намерение да плащам за безумие като PSN.Ще искат платено да го направят другарите от Сони...mark my words.
      Няма начин братле.В момента който го направят(или се опитат) ще търпят адските загуби.
    1. Аватара на okoto
      okoto -
      Искрено се надявам да си прав...time will tell
    1. Аватара на ArcticPhoenix
      ArcticPhoenix -
      След като го пуснат ако го направят да е платена услуга, за всеки който иска да ползва функциите мисля, че ще изгубят доста. Да се надяваме да не стане така.