• The Elder Scrolls V: Skyrim PS3 превю

Това беше най-бързото създаване на персонаж в историята на Тамриел. Защо? Имам само три часа с всепоглъщащия епос на Bethesda и нямам желание да губя време с дреболии около размера на ноздрите на моя хай елф. Затова той е северен тип, симпатична заготовка на лице номер 1 и... старт на играта!

Първото нещо, което забелязах, е че в Skyrim е трудно да си концентриран. Планирах да се насоча към най-близкия град, за да се заема с някоя друга мисия, но... ооо, гъби! Мдаа, брането на местната флора и забъркването на отвари и отрови е ужасно пристрастяващо, точно като в Oblivion. Дори вълшебните корени от нирн се завръщат с характерната си, пулсираща мелодия, повличаща ме все повече като тежко въоръжен мот към ценния крайбрежен пламък. И изглежда прекрасно, както и сами можете да се убедите от най-новите скрийншоти от Skyrim.

Но стига толкова за цветята – със сигурност искате да знаете какво е усещането да промушвате хора с мечове, нали? Силно въздействащо е и далеч по-тежко отколкото в Oblivion, подпомагано от кинематографската „камера на убийствата”, която внезапно преминава в перспектива от трето лице и ви предлага забавен кадър на убийственото движение – малко като в Arkham Asylum, само че доста по-брутално и кърваво.

Развитието на битката също е подпомагано от друг патент на Elder Scrolls – оръжия за дуели. Насред мисията (успявам да върна артефакта на магазинера, отмъкнат от шайка разбойници) захвърлям щита си и си избирам стоманен меч и комбиниран нож, което ми дава възможност да прерязвам косматите ми врагове с лекота.

Контролът върху оръжията също е интуитивен – L1 активира това, което държите в лявата си ръка, без значение дали е щит, кинжал или магия, а R1 прави същото за вашата дясна ръка. Добавяйте предмети към удобното за управление меню „фаворити”, което ви позволява бързо да избирате предпочитаната си екипировка с простичко натискане на d-пада, а убиването на разни неща никога не е било толкова лесно.

Дълбоко в пещерата на разбойниците се срещам с гигантски паяк – зает директно от The Lord of the Rings – изпържвам го с лепкава огнена топка в двете ми ръце и запращам гадината на оня свят.

Изпълних мисията си, връщам се към китното крайбрежно селце Ривърууд за посещение в ковачницата на оръжия – друго ново попълнение, на което гарантирано ще посветите часове игрално време. Там ще щавите кожа, ще ковете мечове, ще изработвате брони, ще калявате оръжията си, за да ги превърнете в бляскави остриета за незабавна смърт – тази система е задълбочена, отплащаща се и с безброй възможни комбинации.

Потрих доволно ръце с възможността да си побъбря с местните, които естествено си говорят за техните си дела, когато разговарят с нас насред великолепната провинциална обстановка. Наблизо тихо бълбука река, бризът шепне сред дърветата, а моето желание да играя Skyrim вече е направо болезнено. Ако искате да прочетете повече, прегледайте Skyrim feature in this months Official PlayStation Magazine UK.

Материалът е на Роб Пиърсън (http://www.officialplaystationmagazine.co.uk). Оригиналния текст на английски можете да прочетете на адрес: http://www.officialplaystationmagazi...hree-hours-in/
    Коментари 4 Коментари
    1. Аватара на DoC
      DoC -
      Готино превю :) Пишете и други ^^
    1. Аватара на darkeci
      darkeci -
      Тази игра ще има ли хубаво мулти в PSN?
    1. Аватара на ManMadeHell
      ManMadeHell -
      Цитат Написано от darkeci Виж мнението
      Тази игра ще има ли хубаво мулти в PSN?
      Мулти? В The Elder Scrolls?
    1. Аватара на vrajdeber
      vrajdeber -
      Не съм играл Oblivion но тази игра все повече и повече ме заинтригува. Май ще пусна един пре-ордър.