• NCsoft обявиха ново научнофантастично ММО за 2013

Новото научнофантастично ММО WildStar е насрочено за издаване през 2013 година, съобщиха от Carbine Studios. За да отбележат новината, от NCsoft повдигнаха завесата и споделиха детайли около играта: стартирате с фракцията Exile, пътеките на изследователя или воина и съвсем нова зона. В пост в официалния блог на Wildstar изпълнителният продуцент Джереми Гафни публикува информация за етапа на разработка на играта и уникалния подход на екипа при създаването на нивата и окончателното съдържание на играта.

Действието в WildStar се развива на планетата Нексус – загадъчен свят, изоставен от древните Елдени, но изобилстващ от съкровища и технологии. Ето и малко подробности:

· Фракцията Exile: Група изгнаници и наемници, членовете на Exile са принудени да напуснат родните си планети и се събират по неволя. Те били първите заселници на Нексус.
    · Deradune: Нова зона, преливаща от живот. Това е началната зона за нова раса, за която следващата седмица ще има повече подробности.
    · Пътя на воина: Проектиран специално за играчите, които предпочитат битките. Войниците получават специални мисии и действия, описани във видеото:

· Пътя на изследователя: Изборът на този път ще ви отведе на места, които другите не могат да достигнат.

Коментари 6 Коментари
    1. Аватара на drebenk
      drebenk -
      Ъ-м-м-м, тази новина с около 2 години закъснение я пускаш. Играта беше обявена още на GamesCom 2011. Ето линк към пресрилийза.
    1. Аватара на GanjaMassive
      GanjaMassive -
      Аз преди половин година някъде се записах за бетата.
    1. Аватара на Nightwish
      Nightwish -
      drebenk, новината си е съвсем прясна, ако забелязваш никъде не пише, че е обявно сега, а че ще излезе тази година. ;) Има разлика. Все пак получавам прессъобщенията директно от NCsoft, те със сигурност знаят какво, къде и кога обявяват.
    1. Аватара на drebenk
      drebenk -
      Цитат Написано от Nightwish Виж мнението
      никъде не пише, че е обявно сега, а че ще излезе тази година.
      Заглавието на новината е "NCsoft обявиха ново научнофантастично ММО за 2013". За мен лично това звучи все едно сега е обявено. Според мен, ако смисълът на новината е да съобщиш, че са обявили датата на излизане за 2013, тогава можеше заглавието да бъде "NCsoft обявиха, че научнофантастичното MMO Wildstar ще излезе през 2013/тази година". ^^
    1. Аватара на Nightwish
      Nightwish -
      drebenk, има ограничения за дължината на заглавието и гледам да се съобразявам. Заглавието не е цялата новина все пак.
    1. Аватара на drebenk
      drebenk -
      Заглавието не е всичко, но според мен насочва мисленето на читателя за съдържанието. Мога да дам пример с едно заглавие, което мярнах из нета преди няколко дни. "Мартин Петров остана без пари за квартира" Прочиташ новината отдолу и ти става ясно, че заглавието е подвеждащо. За някои родни интернет издания това е нормална практика, за привличане на повече читатели. За мен лично е проява на нисък професионализъм.

Според мен ограничението в символите също не е от значение в случая, защото може да се напише: "NCsoft обявиха, че Wildstar ще излезе/излиза през 2013" По-малко символи от сегашното заглавие и не е двусмислено.

Нека не излиза, че те уча как да си кръщаваш новините, но според мен в конкретния случай забележката ми е основателна. :flower: