• За гейминга и всичко останало

Приятели, този път си позволявам да ви споделя едно интервю, в което съм пряк участник. Главен виновник са колегите от iNews и можете прочетете на тяхната страница какво мислим с Петя Желева Foxy за гейминга, отношенията между жените и мъжете, какви са ни хобитата и куп други неща.
    Интервюто е публикувано на следния адрес: http://inews.bg/%D0%9B%D0%B0%D0%B9%D..._i.266179.html
    Коментари 12 Коментари
    1. Аватара на NeoRage-X
      NeoRage-X -
      :flower:
    1. Аватара на DoC
      DoC -
      <3 :P
    1. Аватара на Владо
      Владо -
      Браво, браво. Добро интервю. :)
    1. Аватара на Comics
      Comics -
      Супер статиийка наборе:flower:
    1. Аватара на PUCHER
      PUCHER -
      Много интересна статия с кеф я прочетох ! Скачате от тема на тема и все си ми беше интересно кво ще кажете :) Глори на 2-3 места засякох, че мненията ни съвпадат :).

Наистина имаме нужда от силна медийна подкрепа.( А и също това за което говори Фокси според мен просто е попадала на такива хора но 100 % не всички играещи момчета се отнасят пренебрежително към играещи момичета.Точно мен момиче на CS много ме е била и респектирала със Скилл...)

Супер статия !
    1. Аватара на drebenk
      drebenk -
      Вече има няколко студия на доста големи издатели като UbiSoft, Crytek и GameLoft. Всичко това се дължи на факта, че ние имаме уникално талантливи млади художници и споменатите компании ги задържат да творят у нас.
      ОК, ама игрите освен от артисти се правят и от програмисти, и дизайнери. Така, че това да има клонове на големи студиа у нас се дължи преди всичко на "евтините и кадърни кадри (които не са само артисти)".

Всъщност, веднага мога да направя следния паралел – между eSports и Формула 1. Приликата между двата спорта е, че човек и при двете управлява една машина и извършва подобни действия.
      Доста неправилен паралел, понеже извършваните действия не са подобни. Шофирането с над 200 км/ч изобщо не може да се сравни с това да играеш компютърна/конзолна игра. Грешките в автомобилните спортове могат да ти струват реалния живот, докато в игрите само виртуалния. Освен това eSport-а е много, мнооооого далеч като популярност и развитие спрямо "конвенционалните" спортове. Няма място за сравнение изобщо.

Като цяло не лошо интервю, но можеше да е и по-добре. ^^
    1. Аватара на PUCHER
      PUCHER -
      Според мен когато интервюират някого журналиста иска да разбере неговото мнение и позиция.Това интервю е точно такова ...Те не ги карат да подхождат философски а да изразят собственото си мнение .

Забележките ти според мен са неуместни.Как точно може да е и по добре ^^?
    1. Аватара на Beatrix
      Beatrix -
      Браво, момичета! Чудесно интервю! :)
    1. Аватара на Nightwish
      Nightwish -
      @drebenk, пак ли преминахме на критиките? :)
      Всъщност по време на интервюто казах "имаме много талантливи хора", след това са ме перифразирали, което аз няма как да променя. Много добре знам, че игрите не се правят само от художници.
    1. Аватара на drebenk
      drebenk -
      Те не ги карат да подхождат философски а да изразят собственото си мнение
      Кой говори за философски гледни точки? Моите критики по двата цитата са съвсем адекватни. Няма да се разписвам, а ще те оставя да помислиш. ^^

Как точно може да е и по добре
      Няма да ти кажа, пък! :lol:

Всъщност по време на интервюто казах "имаме много талантливи хора"
      Това аз няма как да го знам. Вземи им кажи да не те перефразират, защото после един конкретен човек започва да те критикува. :flower:
    1. Аватара на BoyanIlchev
      BoyanIlchev -
      Абе чудя се от къде ми е познато това момиче, а тя ми била съгражданка. :) Тука в Асеновград много геймъри нещо.
    1. Аватара на TheGrimReaper
      TheGrimReaper -
      Преди малко го изчетох и като един виден не-геймър съм съгласен с повечето положения в интервюто и на двете участнички :) Браво Глори, медийната звезда на нащия форум, наред с Mach Rider :)

Аз с интерес следях и изказванията на девойката Петя, която ми напомни за една друга девойка с ник malkata, която ни размазваше на Medal of Honor, в годините когато компютърните клубове, съставляваха сериозна част от моето свободно време тогава :)

Поздрави