• PewDiePie печели колосални суми на година

YouTube суперзвездата Феликс ‘PewDiePie’ Кйелберг (Felix ‘PewDiePie’ Kjellberg) печели по 4 милиона долара на година, съобщава MCV.

Според The Wall Street Journal, които цитират цифрата, приходите са реализирани от продажби на реклама и представляват „почти“ чиста печалба. В едно от изключително редките си интервюта, дадено за изданието, шведът коментира:

“Страхотно е да имаш такова влияние, но е и малко страшничко. Сега съм централна фигура за YouTube, а това ме поставя в светлината на прожекторите и повдига много въпроси като: „Защо е толкова едър?“ В пъти бих предпочел да имам около 5 милиона абонати“ – коментира Кйелберг.

"За разлика от много професионални шоута, мисля, че съм установил значително по-близък контакт с моите зрители, разчупвайки стената между зрителя и онова, което е зад екрана.“

"Онова, което аз и другите потребители на YouTube правим е много различно, прилича на това да си наоколо и да гледаш как твой приятел играе игри. Моите фенове имат различно отношение към това, което гледат" – споделя PewDiePie.

В интервюто той разкрива и откъде идва странното име на неговия видеоканал. Първоначално YouTube акаунтът му бил наречен PewDie – „pew“ - за да звучи като лазерна пушка, а „die“ – като „смърт”, но когато забравил паролата за регистрацията си, се наложило да създаде нова, в която добавил и ‘pie’.

PewDiePie е бил най-гледаната личност в YouTube за втората половина на 2013 г., по информация на The Guardian. Каналът му можете да прегледате на: https://www.youtube.com/user/PewDiePie
    Коментари 3 Коментари
    1. Аватара на the_presator
      the_presator -
      Изключително незаслужено imo. В сравнение с канали, които полагат огромни усилия и време за видеотата си и нещата се правят професионално, този само седи пред уеб камерата си и се прави на палячо :(
    1. Аватара на forceunleasher
      forceunleasher -
      Цитат Написано от the_presator Виж мнението
      Изключително незаслужено imo. В сравнение с канали, които полагат огромни усилия и време за видеотата си и нещата се правят професионално, този само седи пред уеб камерата си и се прави на палячо :(
      И аз мисля така.....
    1. Аватара на drebenk
      drebenk -
      То и да се правиш на палячо не е много лесно. ^^ Все пак много хора се правят на такива, а не могат да спечелят и цент. BTW аз лично не го гледам този младеж.