Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Samurai Spirits Tenkaiichi Kenkakuden - Блогове - ПУЛСАР ФОРУМ
Покажи RSS Feed

9Y0

Samurai Spirits Tenkaiichi Kenkakuden

Гласувай за статията
ТОВА НЕ Е РЕВЮ!

А.K.A. Samurai Shodown 6
След като се снабдих с не особено лесно намираемия Samurai Shodown Anthology,вече можех и да вкуся от последния 2D SamSho.Точно така,тогава тази част е била една от последните,които SNK е правила във второто измерение,наравно с KoF XI.Та това няма да е ревю,просто ще изтъкна това,кoето ми и не ми хареса в играта на фона на останалите 5.
Та във въпросната атология,присъстваха всичките 5 2D SamSho игри,(обаче SamSho 5 Special липсва,защото SNK за лакоми копелета)като шестицата беше отцепена от бъндъла в отделен launch window.Все едно се опитваше да подчертае "важността" си.
След като я стартирам и изгледам постното интро,в менюто оттам(естествено) веднага избрах practise mode за да разуча играта и разбера за какво иде реч.

Holly shit,52 персонажа като цяло!

Просто от рустъра забелзязах,че това е голям фен сървис.Тук бяха налични всички възможни герой от 2D инкарнациите на SamSho,включително босовете и някои от домашните любимци на отделни персонажи(примерно хъскито на Galford).След като избрах персонаж,ми се отвори и избора на Spirit Gauge

Споко,в PAL версията всичко е на ENG

Въпросният gauge,определя и начина по който ще водите битката с героя си.От всичките 9,шест от тях наподобяват стиловете от различни игри(примерно стил IV е като стила от SamSho4,стил III е като стила от SamSho3 и т.н.),като другите два са специфични за шестицата,а последния е оставен да бъде настроен от играча по негов вкус(сиреч customizable).Естествено всеки от стиловете си има специфичността,примерно на мене любим ми е II стил,с него когато направя специял оръжието на опонента ми се чупи(в повечето други стилове,само го изпуска) и имам достъп до екстра специял,който мога да правя само веднъж(този скрит специял,примерно в стил VI,иска специялния бар да бъде пълен)
Въпреки всичко,играта не е това което очаквах.Не е кървава(в сравнение с предшествениците й),няма фаталитита(еееееех SamSho4),а музиката на места е дразнеща и не придава онази атмосфера за феодална Япония,която,ъгейн предшествениците й притежаваха.

Next Fight!!Machu Picchu!...Wait,what!?!
Също така WTF!?Комбота?SamSho никога не е била комбо ориентирана,красотата се състоеше в това да внимаваш какво правиш и да дебнеш противника си да осмисляш риска на който се излагаш с всеки удар(също като истинска sword битка).Не ми харесва и начина по който се опитва да бъде 2D Soul Calibur(SNK май не си научиха урока и пак се усраха по натам със SamSho Spirits Sen),арените са грозновати на моменти,няма ги онези ръчно нарисувани красоти от,ъгейн,предшествениците й.

Genjuro е един от калибрираните герой,вече не взима ЧАК толкова много с някои удари,но пак си е за респект.MONSTER RANGE!

Да не говорим,че по някое време се чувствам така все едно играя...MUGEN.Но въпреки всичко,в края на дена или ще харесаш,или ще я намразиш...а може и нещо средно между двете,щото на мен такова ми е отношението към нея.Смешното в случая е че за последна игра,графически е надмината от четворката и по арт,и по плавност на движенията.Към плюсвоете добявам възможността,всеки спрайт от играта да бъде..нашарен по осмотрение на играча и факта,че е по добра от SamSho5(но петицата доминира с ръчно нарисуваните арени).И все пак успява да е забавна в компанията на приятели.

WTF indeed...

Bottom Line:SamSho6 е забвана игра,но стане ли въпрос за четвроката,просто няма база за сравнение..В това отношение,шестицата прилича на разглезено богаташко детенце,което има всичко но е далеч от благородната аура на родителя(SamSho4) си.

Запиши си "Samurai Spirits Tenkaiichi Kenkakuden" в Digg Запиши си "Samurai Spirits Tenkaiichi Kenkakuden" в del.icio.us Запиши си "Samurai Spirits Tenkaiichi Kenkakuden" в StumbleUpon Запиши си "Samurai Spirits Tenkaiichi Kenkakuden" в Google

Обновени 10-02-2011 на 15:44 от [ARG:5 UNDEFINED]

Категории
Игри

Коментари

1. Аватара на S_L_A_V_I
    Радвам се, че си отделил внимание на играта. Аз все още я играя от време на време, но срещу хора почти не съм се бил. От по-старите части почти всички могат да се играят на ПЦ срещу хора в и-нет като най-играната и разпространена(до колкото това може да се каже за игра от тази поредица на фона на доминиращите 3rd Strike и KOF98 в GGPO и Super Arcade) част е SS5 Special. Независимо от всичко обаче SS6 Tenka е с огромна разлика най-добрия 2D SS по мое мнение. Играл съм 4 много, но освен симпатична носталгия нищо не би ме накарало да играя нея на фона на SS6 или 5 Special. Основната причина са разбира се невероятния брой безкрайни серии, които влизат от най-малкото пипване. В SS6 не присъстват такива елементи, а чистият брой избираеми герои + всички тези стилове за избиране правят играта доста задълбочена. Стиловете, които се избират не са свързани само с начина по който се правят специалните, а и самия начин на предвижване, както и специфични блокове и парирания. Все пак обаче цялата тая работа не е фън, когато човек няма с кой да играе. Поздравления за материала и ако искаш някой път може да разцъкаме SS5 Special. И си вземи някво PS3 най-сетне, че накрая ще хвана аз да ти купя едно 8-)
  2. Аватара на 9Y0
    Sorry Slavi :) обаче моето мнение е явно контра на твоето,не 6 не е най-доброто,което може SS да предложи и според мене 8-те стила не помагат, все едно на Bust и Slash им беше нещо?Special е добра но не може да се сравнява с 4 и 2,който са най-добрите в серията,мисля че всеки истински hardcore SS фен и играч ще се съгласят с мене.4 беше просто перфектна в доста отношения,затова само нея съм играл online.Special има своите плюсове,но някои герои просто бяха palette swap на други,пак казвам в графично отношение 6 е стъпка назад,не знам даже как с лека ръка си отписал красивите ръчно нарисувани пейзажи а хвалиш евтините CG арени което говори само едно-мързел и претупана работа,ефектите на фона на CAPCOM vs SNK2 са даже грозни,а липсата на кръв е смешно.
    Всичко съм го упоменал в мнението ми плюс стиловете.
    ПС. А спрайта на Nicotinne даже е директно импортнат от 2,бахти непрофесионализма....

Trackbacks