Покажи RSS Feed

PUCHER

Мит за Пловдив

Гласувай за статията
Днес научих един много интересен мит за Пловдивските тепета.Роден съм и съм израснал в Пловдив както и моите родители също и техните родители.А този мит ми го разказа бивша учителка живееща и израснала в Търново.Аз лично много се изненадах и ми се стори много интересна историята и затова реших да я споделя с всички които искат да я прочетат :) .Та мита гласи :

''Някога Александър Македонски бил на поход по тези земи (сегашен Пловдив). Майка му се разболява и е на смъртно легло.Изпращат писмо от майката към Александър с което тя го приканва да се прибере и да я види.Той няма как да се върне и изпраща обратно писмо в което казва, че няма как да изостави похода и когато приключи ще се прибере.Когато майка му прочита писмото проклина сина си всичките му камили да се превърнат в тепета.
Когато приключил похода си Александър наредил натоварените камили(тогава камилите са били като сегашните товарни автомобили) да се качат на най-високите места и след като мине нощта да поемат по пътя към дома.На другата сутрин всичките камили били потънали в тепетата.''

Много приятна история (мит за Пловдив) който не знаех до днес.

Запиши си "Мит за Пловдив" в Digg Запиши си "Мит за Пловдив" в del.icio.us Запиши си "Мит за Пловдив" в StumbleUpon Запиши си "Мит за Пловдив" в Google

Обновени 05-03-2012 на 00:23 от [ARG:5 UNDEFINED]

Ключови думи: история, мит, пловдив
Категории
България

Коментари

1. Аватара на Da Broda
    И аз съм от Пловдив и не бях го чувал този мит! Много интересна история! Все пак града ни е един от най-старите на континента, да не кажем в света, и съм сигурен че има още много такива интересни митове! :)

Trackbacks