Покажи RSS Feed

vankoterziev

Resident Evil: ORC кратък обзор и впечатления

Рейтинг: 5 гласували, средна оценка 4.80.
Днес сутринта , докато се разсънвах се усетих , че обмислям стратегии за Resident Evil : ORC. За това и се хванах да напиша един кратък обзор на игратата , базиран на минат стори мод на трудност ветеран!
От сега искам да кажа , че играта в никакъв случай НЕ е някаква проста пуцалка.В нея са вкарани доста логика и замисъл.
Накратко , ето за какво става въпрос.

Персонажи: В играта има няколко различни типа герои , всеки от които си има своите уникални способности. Те пък от своя страна се отключват и ъпгрейдват посредством XP точките , които се събират по време на игра. В началото , както вероятно се досещате нямате нито едно отключено ability :), а някои от тях са супер полезни , и са направо задължителни по време на игра.

Оръжия: С оръжията нещата са горе долу същите , но с разликата , че те не се ъпгрейдват. - просто си купуваш нов патлак или пушка с повече рейндж,power , и т.н. Самите оръжия никак не са евтини , и трябва доста да се потрудите за да си закупите така желания от вас пистолет.
В началото на всяко ниво , имате право да смените персонажа с който да играете, както и неговата специална способност.По горе пропуснах да кажа, че способностите се делят на активни и пасивни , та имате възможност да изберете само една от активните способности.
Също може да изберете и с какви основни оръжия да започнете - light weapons(пищовите) и heavy weapons(помпи,автоматични пушки,снайпери). Избират се само по едно от тип. Гранатите обаче не са свободно избираеми , като играта те пуска автоматично с тях...
В игра нещата стоят горе долу по следния начин : Задължително трябва да има поне един персонаж с shotgun който да изнася прииждащите орди от зомбита.Патроните трябва да се пестят, за да не се окаже , че в най важния момент са ти свършили патроните на пушката и трябва да цепиш кофи с пистолета,което се случва супер често. Гранатите са от особена важност , без тях просто сте за никъде.

Противници: Самите противници са доста корави , а и гледат как да те "измислят" по всякакъв начин. Заобикалят по фланговете , и ако не внимаваш си на решето . Stars отрядите са доста точни , и ако я няма ковър системата няма как да преминеш през тях. Снайперите са прецизни до безобразност.Не въднъж и два пъти ядох глави от тях.
Зомбитата - ми зомбита като зомбита , с една малка разлика.Тук като надушат кръв( когато blled- ваш) и "обезумяват":lol:, впускайки се в безмилостен рейд по посока на кръвта,Ако нямате някакви сериозни оръжия , просто те изнасят. Точно това обаче , може да се използва като супер мощно оръжие срещу противниковите Stars отряди. Също така гадините се спотаяват зад затворени врати и изскачат доста стряскащо , всявайки паника.
Като минус искам да отбележа, че босовете в играта можеха да бъдат с една идея по трудни. То и сега не са лесни , но със сигурност можеха да бъдат по трудни! Е ще видим в PRO режима.

Ботове:
Ако се наложи да играете с ботовете(Което не е много за предпочитане) , трябва да знаете,че те никак,ама никак не са прости :) .Тук направо ще използвам един цитат от коментар на Колоса , който го е казал съвсем изчерпателно :” но факт е, че Берта (field medic class) няколко пъти дойде и ме пръсне със спрея във важни моменти, а преди малко Терзиев като беше умрял и чакаше да го съживя, а аз бях на фотосинтеза, точно бота направи решителния изтрел и уби последния от тия дето ни стреляха. Иначе щяхме да преиграваме.”

Музика , звуци и графика:
Не знам точно по какъв критерий да ги определя , но ще изкажа това което на мен ми направи впечатление.За екшън игра музиката е повече от добра , като в точните моменти допринася доста сполучливо за horror усещането. Мисля обаче ,че околните звуци трябваше да са някак си по стряскащи.Някак си го нямаше „постоянно опънатия нерв” вътре в мен.Но като се има в предвид,че играта е по скоро екшън ориентирана ( а не типичен horror) , мисля разработчиците са се справили добре.
Графично и визуално нещата са на ниво.Поне лично на мен доста ми хареса.Нивата са доста тъмни но в никакъв случай толкова ,че да не виждаш по какво стреляш или накъде бягаш.Тук тъмнината доста успешно допринася за атмосферата и определено е в плюс!

Управление и контроли. Нямам никакви забележки.Доста лесно се играе,контролите са елементарни и бързо запомнящи се. Малко ми е неудобно бягането – за да бягаш трябва да дадеш стика за управлението напред и да го натиснеш надолу. Това обаче е малко въпрос на навик , пък и като те подгонят една дузина зомбита , бягаш та се късаш:lol:

История : ? Ами тук нямам какво да кажа.Всички , които са имали интерес към играта и са чели ревюта , знаят че действието се развива между събитията от Resident Evil 2 и 3 ! То и няма какво толкова да се разказва – Ти си част от специален отряд,следващ точни инструкции и омитащ всичко по пътя си! Няма никакви драми и никакви завъртяни в сюжета моменти.

За да обобщя ще кажа, че силата на играта не е в нейната история.Това не е типичен Резидент ивъл.Играта си е чист екшън.Не играта си е зверски добър екшън,който задължително трябва да се играе в ко-оп.Като геймплей , мисля е доста добре,направена.Като идеи е супер , бойните системи са доста добри.Противниците са на ниво и във всеки удобен момент те правят на мармалад.Доста хитра е идеята,че когато те ухапят зомбитата,ако нямаш спрей и ти ставаш зомби,което напада хипер яростно.Тук има един лек тактически елемент.Когато си зомби , знаеш че неминуемо ще умреш , след което ти остава да чакаш съотборниците ти да те изправят(възстановят). Та идеята е : като зомби ако тръгнеш към съотборниците си със сигурност е доста голям шанса да им нанесеш сериозни поражения, но пък можеш да бъдеш сигурен ,че ще те убият по бързо, а съответно и по бързо ще те възстановят.Това обаче ако оживеят! От друга страна – ако побегнеш към противниковия отряд , със сигурност пак ще умреш , но ще си нанесъл сериозни щети на противника.Малко е трудничко обаче после да бъдеш възстановен, защото реално вече си се нахакал мъртъв в тила на врага :-P , и за да успеят да стигнат до теб твоите съотборници трябва да избият почти всичко по пътя си!(без твоя помощ)
Засега не съм играл VERSUS режимите, но съм сигурен ,че ще е доста забавно. Играта е замислена с доста стратегически и тактически моменти, и в това и цялата сила.Задължително трябва да се играе от минимум двама, за да е пълно удоволствието.
ENJOY

Запиши си "Resident Evil: ORC кратък обзор и впечатления" в Digg Запиши си "Resident Evil: ORC кратък обзор и впечатления" в del.icio.us Запиши си "Resident Evil: ORC кратък обзор и впечатления" в StumbleUpon Запиши си "Resident Evil: ORC кратък обзор и впечатления" в Google

Обновени 26-03-2012 на 09:45 от [ARG:5 UNDEFINED]

Ключови думи: resident evil, впечатления, обзор
Категории
Игри

Коментари

1. Аватара на coloss
    Good shit!
  2. Аватара на Марто
    Браво Ванко - ***** има първият ти и надявам се да не е последен блог от мен . Много ми хареса наистина :)

Trackbacks