Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
METAL GEAR SOLID 3D Review. - Блогове - ПУЛСАР ФОРУМ
Покажи RSS Feed

vrajdeber

METAL GEAR SOLID 3D Review.

Гласувай за статията

Здравейте отново, приятели.

Ще се впусна в едно кратко ревю относно една от най-любимите ми игри, част от поредица която ме направи геймърът който съм днес. Имам предвид Metal Gear Solid 3D за Nintendo 3DS, игра която съм сигурен че познавате добре дори и не в тази си версия.

Все пак, за тези които не са запознати със серийте на тази легендарна поредица, ще вметна няколко изречения относно историята на самата игра.

Първите две игри от поредицата са издадени в далечните 1987г. (Metal Gear) и 1990г. (Metal Gear 2: Solid Snake) за МSX2 и после за NES. Съобразно епохата от която идват, игрите са 2D. Чак през 1998 идва първият 3D Metal Gear, наречен Metal Gear Solid, екслузивно за Play Station. Точно от там тръгна и моята любов към играта, но това е една друга и много дълга тема.

В игрите, вие поемате ролята на таен агент, който преди всичко се старае да бъде незабелязан. Именно от там идва и наименованието Tactical Espionage Action.

Частта на която ще направя кракто ревю, беше третият Metal Gear Solid, издаден първоначално за Play Station 2. По-рано през тази година, играта беше издадена отново като част от HD Collection за PS3/X360. Nintendo версията се появи малко след това.

Както казах, напълно съм сигурен че много от вас познават играта много добре, но аз искам да вмъкна нещо от себе си, нещо което беше посочено от IGN и което с пълно съгласие приех. То е че когато Metal Gear Solid се появи за Nintendo, винаги има нещо което го отличава от другите му версий и го прави по-добър. Спомнете си The Twin Snakes за GameCube, категорично най-добрия Metal Gear за мен. Подробности за тази част и с какво тя се отличава от PS2/PS3 и X360 версията, ще бъдат споменати в самото ревю.

История:

Действието на играта се развива по времето на студената война. Героят (Snake aka Big Boss) ни е пратен на мисия в дивите джунгли на Русия, за да спаси руски учен, бивш дезертьор, върнат обратно в родината си. Без да разказвам повече, ще кажа че играта има страхотен сценарий и е точно това което харесах в първия MGS. Заплетена история, различни случки, колоритни герой и добре измислени битки с босовете.

Геймплей:

Играта се води action/adventure. Набляга се на стелтът, където е по-добре да останеш незабелязан. Не че няма вариант да избиеш всички по-пътя си като във всеки шутър. Но има и вариант в който да не убиеш никой който не трябва да бъде убит (босовете). Snake има множество оръжия и уреди, може да се храни с всяко живо същество в Руската джунгла, както и растения. Има множество камуфлажи за да може да се слива със околността. Както казах по-горе, играта е пълна с различни случки и минава през простото на пръв поглед промъкване през джунглата, до дегезиране като доктор и гонитби с джипове.

Контрол:

Тук идва единият минус но и единият плюс. За предпочитане е да се играе с Circle Pad Pro. Tова е втори аналогов стик който Nintendo пуснаха в продажба месеци след самият 3DS. Освен десният аналогов стик, Circle Pad Pro добавя още два бутона тип L2/LT и R2/RT, или така наречените shoulder buttons. Имайки тази добавка определено улеснява прицелването в играта както и движението на камерата. Въпреки това, от Konami и Nintendo са се сетили за нещо много хитро. В началото на играта задават въпросът коя част на поредицата ви харесва най-много и според този избор ви пускат дадените контроли. Аз лично избрах "I like all MGS games" и имах три вида прицелване в играта, FPS,TPS и AUTO. И тук идва предимството на тази версия пред HD Collection версията. Контролите са точно като при MGS4 и MGS:PW, тоест като при повечето шутъри, стрелянето се извършва от shoulder бутоните. Просто не виждам как бих пуснал да играя същата игра на моят Play Station 3 и да стрелям с square бутонът при положение че се играе по този начин на Nintendo-to.

Графика:

Дори и след толкова години, играта изглежда добре. Поне за мен. Пуснатият стереоскоп променя играта, дори и сцените можете да се насладите на добри 3D ефекти, но все пак, като конвентирана игра, няма как да се сравнява с Resident Evil: Revelations или Super Mario Land 3D. Единственият минус е че играта забавя framerate-a когато започнат да се случват повече неща (аларми, стрелби, идване на още войници и т.н.) и това може да дразни някой от вас.

Заключение:

Както IGN преди мен, така и аз искам да кажа че MGS винаги е по-добър когато излиза за Nintendo. Пак ще спомена The Twin Snakes, игра за която PS геймърите само могат да си мечтаят. При MGS 3D е малко по-различно. Дори и при издаването на HD Collection-a за настоящата генерация конзоли, 3DS версията има с какво да бие другите издания. Контролите са големият фактор, а самата мисъл че имаш един от най-добрите Metal Gear-и в ръцете си и можеш да си го играеш на всякъде още повече накланя везните в негова полза. Не казвам че не е по-добре, особено за на Българите, да си купим три MGS игри на същата цена. Но за всеки фен на поредицата, като мен и за всеки късметлия притежател на Nintendo 3DS, тази игра е препоръчана от мен. Благородно завиждам на всички които все още не са играли тази игра и смятат да го направят, да изживеят всичко което Metal Gear ти дава за първи път, е просто страхотно. Искренно се надавям че когато Konami пуснат MGS 2 и 3 за PS Vita, ще вкарат опцията да се сменят контролите по същия начин както при 3DS-a. Но дотогава, поне аз ще играя само една версия на MGS3 и това е тази, Нинтендовската. :)

До нови срещи.

Vraj

Запиши си "METAL GEAR SOLID 3D Review." в Digg Запиши си "METAL GEAR SOLID 3D Review." в del.icio.us Запиши си "METAL GEAR SOLID 3D Review." в StumbleUpon Запиши си "METAL GEAR SOLID 3D Review." в Google

Ключови думи: 3ds, konami, metal gear, nintendo, snake eater
Категории
Без категория

Коментари

1. Аватара на Henshiro
    Хубаво ревю!
    Нави ме да си взема играта, когато имам пари ;)
  2. Аватара на vankoterziev
    :appl: Браво за ревюто.
  3. Аватара на PUCHER
    :party::party:

И аз искам играта ! Найс Статиос !

Trackbacks