Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Book of Cain Увод - Блогове - ПУЛСАР ФОРУМ
Покажи RSS Feed

HELL'S BELLS

Book of Cain Увод

Гласувай за статията

Бъди внимателнa и стани свидетел на скритите истини, защото те са последното завещание на Хорадрим.

Скъпа моя Лия,

Тъй като смъртта ми е неизбежна, нека те напътствам от многото десетилетия преди да бъда положен в гроба.

Не ме оплаквай, Лия, въпреки всичко, през което съм минал. Имах дълъг и невероятен живот. Умирам вършейки онова, за което съм предопределен. Живях и обичах свободно през всички тези дълги години - и с радост видях в каква умна, прекрасна жена си се превърнала. Вярвам, че сега отивам на място отвъд въображението, макар да нямам наименование за него или реална представа къде се намира то, скрито отвъд нарушените граници на този свят.

Бленувам за този рай, Лия, за спокойствието и почивката, които може би ме очакват там, от другата страна на това тленно съществуване. Искам да знаеш това, скъпа, преди всички останали неща, на които можех да те науча - има надежда отвъд тази реалност, отвъд тези царства на Ада и Рая и всички сенчести пространства помежду им. Придържай се към тази надежда в мрачните времена, които предстоят и ще откриеш най-истинското значение на живота си.

Въпреки че знам, че не ми вярваш, когато говоря за ужасните поличби, смятам, че започваш да прозираш истината в думите ми. Аз също не вярвах. Спомням си, дори като дете, когато четях разказите на Хорадрик и си мислех, че тези прекрасни приказки са именно това - прекрасни измислици. Разкази като тези за Ану и дракона, Войните между магьосническите кланове, Греховната война и Лова на Тримата, бяха разказани само за да разпалят въображението. Сега, за мое съжаление виждам, че дори в тези легенди се крие по-дълбока и мрачна истина. Защото, както откривам, истината е скрита на неподозирани места.

Ако се случи така, както си мисля, някои истини съвсем скоро ще бъдат разкрити и ти ще станеш вярваща - навярно дори в деня на моята смърт. Защото смятам, че ако на нашия свят е писано да бъде спасен, ти имаш основна роля в спасението му, макар да не знам - нито да започвам да разбирам - каква може да е тази роля.

Много от нещата, които ще видиш в тази книга, са ти познати. Има текстове от Великата библиотека в Калдеум. Никога няма да забравя как, дори и като малко момиче, ти познаваше тайните на града. Все пак знаех, че се навърташ около каналите (когато не изучавахме стари руини заедно), което доведе до там, че някои ме нарекоха безотговорен чичо. Освен това знаех, че уменията за оцеляване, които ще развиеш там и по време на останалите наши странствания, ще те подготвят за работата, за която си създадена. Тук ще намериш и моите рисунки на петроглифите на Незтем, странните писания, които смятам, че принадлежат на някой от истинските нефилими. Много от нещата няма да видиш за първи път, но този път ще ги виждаш с очите на Хорадрик учен, а не с тези на младо момиче. Разбери това: с моята смърт ти ще станеш последната от Хорадримите.

От един момент имах за цел да напиша първата история на света като започна с мита за Ану и дракона и да продължа със събитията, случили се преди нас, дори докато пиша това писмо. Използвах примера на Непознатия, който дойде при нас наскоро. Става все по-ясно кой всъщност е Непознатия сред нас и каква саможертва трябва да е направил. По-нататък размишлявах върху природата на героите, които също се присъединиха към нас в борбата със сянката. Със сигурност и ти си направила същото.

Някои от материалите, които ще видиш тук, ще ти бъдат познати от сънищата, които те спохождат още от детството ти. И все пак тези сънища може би са ключа към предотвратяването на края на времето.

Винаги, скъпа Лия, се придържай към Пророчеството, то е ключът към спасението на нашия свят.

... И в Края на дните Мъдростта ще бъде изгубена, докато се въздава справедливост над света на хората. Доблестта ще се превърне в гняв и надеждата ще бъде погълната от отчаянието. Накрая Смъртта ще разпери криле над всичко, докато съдбата ще бъде погубена завинаги.

Не мога да се преструвам, че дори аз напълно разбирам как съдържащото се тук знание формира скорошните събития в Нови Тристрам, мога да кажа единствено, че вече сме станали свидетели на отново пробудилото се зло и че светът на смъртните има да преживее още преди всичко да приключи. Умолявам те, Лия, бъди бдителна и проучи тази книга, и в частност хората и земите, които ще срещнеш. Тъй като сред тях ще ти се разкрият още проблясъци на истината.

Единственото, което знам е, че краят на времето не е предопределен. Както казах, вярвам, че има нещо отвъд всичко това. Не знам какво, а само че съществува. Джеред Кейн го е виждал, а ми е споменавано, че дори Золтън Куле го е зървал. Запомни добре това, макар все още да не вярваш, че има нещо по-велико, което ни очаква отвъд страданието на този свят. Сладка Лия, довери се на чичо си докато съмненията ти отпаднат.

Твоят първи дълг те зове да се противопоставиш на свършека на времето. А сега трябва да ти разкрия, че също като теб съм имал пророчески сънища. В един от тях не просто видях зли сили в действие, призрачни спомени от далечното минало - демони и ангели - в центъра на всичко това видях теб да стоиш между светлината и мрака, между Рая и Ада. Странното е, че имах този сън за теб, когато беше дете. И все пак, в съня ми ти изглеждаше както сега.

Научи всичко написано на тези страници. Цялото дело на живота ми. Сега го предавам на теб. Не знам кое от писанията е полезно и кое не. Това е конспект на знание, събирано в продължение на столетия от авантюристи, практикуващи тъмните изкуства, учени на Хорадрик и безумци. Вътре се съдържа информация, която ще ти помогне да се изправиш срещу идните мрачни дни. Недей да скърбиш за мен, Лия. Чувал съм и съм виждал разказите на онези, които са били отвъд и са се върнали. Вярвам, че в смъртта има други загадки, които трябва да бъдат разкрити.

Живей живота си добре, скъпа моя Лия!

С цялата ми любов,

Чичо Декард

Запиши си "Book of Cain  Увод" в Digg Запиши си "Book of Cain  Увод" в del.icio.us Запиши си "Book of Cain  Увод" в StumbleUpon Запиши си "Book of Cain  Увод" в Google

Обновени 18-05-2012 на 13:17 от [ARG:5 UNDEFINED]

Ключови думи: book of cain, cain, deckard, diablo, leah
Категории
Игри

Коментари

1. Аватара на DoC
    Пусна гоооо xD

PS: Ама Лия колко е готина не е истина ^^
  2. Аватара на Nightwish
    Цитат Написано от DoC
    Пусна гоооо xD

PS: Ама Лия колко е готина не е истина ^^