Покажи RSS Feed

Squall_1st

Размисли за Twitter-a

Гласувай за статията
Наскоро, съвсем спонтанно и необмислено, влезнах и се регистрирах в twitter. Напоследък съм започнал да използвам истинското си име свободно в интернет. Но да продължа. Никога не съм бил пряко свързан с някакъв масов хайп за това колко е як twitter (вероятно защото не е) но пък съм забелязвал хора, които го ползват. Някои хора имат worm hole posting, т.е. пишат там, пък написаното отива във фейсбук, а написаното във фейсбук примерно отива в myspace и така нататък. После не се чудете защо fbi работят с facebook за people tracing methods. Както и да е.

Мястото за писане на постове или още наречено tweet-ване е ограничено до под 200 символа, което едновременно го намирам за хубаво и за лошо. Аз съм сладкодумен и мога да си пиша дълго време без да се безпокоя дълбоко. Но съм сигурен, че дългите текстове натоварват почти всеки. Кратък, добре оформен текст е много по-добър вариант. В този ред на мисли twitter-a е най-доброто място, на което може да се четат новини. За комуникацията не съм сигурен - повечето ми познати не седят там, но, освен ако не чета нещо от някакви олигофрени, е много яко и за четене.

Искам да обърна специално внимание на това, че нахраних Hideki Kamiya в twitter, че sequence-a с летящата ракета в Bayonetta e over the top глупост (разбира се, под 200 символа не можех да напиша всичко това), а ответната му реакция беше емотикончеста. Не ме интересува колко яки идеи са ползвали, за да направят готина бойна система и да успеят да я балансират, след като трябва да летя с ракета - нима има по-безлично и по-тъпо нещо, на което да летиш във видео игра - и да стрелям по летящи глупаци, а великият Камия дори да не е сложил един мерник. В бойна игра не искам да играя After Burner Climax. Нито да карам мотор. Нито да карам сърф, който е метално парче от кораб и да се бия с босове, които манипулират физиката на света и я лишават от правилата й , след което лишават и смисъла от това смисъла да има смисъл. Просто стават някакви неща, от които се пазиш и нападаш други, които трябва да удариш. То това е гейм дизайна за много игри, но Bayonetta колко over the top е не е истина. И защо всички ми хвалят тази даш система? Дашваш в последния момент и пускаш някакъв proc. Браво. В Onimusha си ме кефи повече да таймвам неща в последния момент, без да пускам яйца, да се превръщам в бръмбар, пума, пеперуда и да ми светят някви цветове и други размазани ефекти по екрана.

Ta, така, аз вече и и игри не играя много. Може би ще ми стане интересно като излезнат next gen нещата. В момента чакам само Metal Gear Rising и дори сметнах, че ще е по-добре да не хвърлям пари, а просто да я изиграя от някъде като имам възможност.

Та, обратно към това, което най-много ми се искаше да кажа. Twitter-a е доста оферта според мен. Но не заради вас самите. Аз примерно не си представям как си пускам туитърчето насам натам все едно съм създал Терминатор 2 или все едно защото съм открил принциите за кондензацията. Яко е да се следят други работи. Примерно съм се вързал към страницата на Bret Easton Ellis и ми се вижда супер добро да четеш някакви супер откровени неща от известност, който на всичкото отгоре е добър писател и може да си пише съвсем интересно и точно. Ono пише за стрийт файтър и за събития, Chuck Palanhiuk пуска интересни съвети и готини блог статии, Kojima пуска някакви неща за Метъл Гиър, измежду които и някакви японски манджи. D:

А за всички тези, които те follow-ват само за да ти изпише, че са се събскрайбнали за да си популизират страницата и после те unfollow-ват. Тия са по-лоши от имейл спама за виагра. : /

Надявам се, че по някое време ще усетя като да има какво да споделя с Кристиян-Tool в twitter-a, тъй като само той ме follow-ва и всъщност знам кой е. :lol:

Запиши си "Размисли за Twitter-a" в Digg Запиши си "Размисли за Twitter-a" в del.icio.us Запиши си "Размисли за Twitter-a" в StumbleUpon Запиши си "Размисли за Twitter-a" в Google

Категории
Без категория

Коментари

1. Аватара на DoC
    А, че чакай и аз да те проследя тогава :-D Аз не пиша, но го използвам, за да следя какво имат да кажат другите. Новини, трейлъри, турнири, стриймове, томболи и т.н. С twitter спечелих клавиатура на стойност 250лв и тениска на HoMM-вселената :) Готини работи.
  2. Аватара на vrajdeber
    Налазвайте ме. @TheVrajMeister

Ползвам Twitter от 2009-та. С много хора се запознах именно в тази мрежа. Tweet-вам предимно на теми Gaming и Arsenal Football Club. Както и разни други random shit.
  3. Аватара на primal
    ne polzvam twitter

Trackbacks