Покажи RSS Feed

vrajdeber

Wii U First Impressions.

Гласувай за статията
Здравейте приятели, за много години.

На всички пожелавам това което пожелавам и на себе си. Здраве и щастие.

Така. Да си кажа направо че тази Коледа ми подариха Wii U Premium Pack с Nintendo Land. Още на следващия ден тръгнах за игри като в списъка ми бяха само Batman: AC: Armored Edition и Super Mario Bros Wii U. Това са игрите които ме интересуваха за момента и исках да ги взема и двете. Уви, в магазина на Пулсар ги нямаше, така че се прибрах само с Assassin's Creed III. Batman-a дойде след два дена а Mario-то на 29ти. Както и да е.

Конзолата:

Не много по-голяма от предшественика си, GamePad контролера е лек независимо от размерите си. Определено малко по-шумна от Wii. От пред има слот за SD Card и две USB-та. Липсата на ethernet port не е болка за умиране, дори и при моя 10 мегабитов интернет от Виваком, конзолата зарежда нормално.

Премиум пакета е за предпочитане. Все пак идва с по-голям хард диск и с Nintendo Land, игра която струва 119лв. Кутията включва и въпросния HDMI кабел който така коментирахме в темата. Има си сензор като на старото Wii, стойка на която може да се зарежда GamePad-а както и отделна стойка, само за стоене. :D

Игрите:

Новите конзоли винаги са страдали от липсата на качествени игри от ден първи на появята им. Аз лично винаги съм чакал да излезе някоя игра която наистина ме интересува и чакам, отколкото да отида и да хвърля една шапка пари за нов модел конзола и да няма на какво да играя. Случаят с Wii U e друг, защото както казах по-горе, това беше подарък за Коледа от жена ми.

Nintendo Land
Xубава игра за запълване на време и за пробване на самата конзола. Предлага геймплей от различни игри като Zelda и Мario но главният герой е вашият Mii. Иновативно и забавно, на мен лично ми хареса една игра в която от GamePad-а хвърляш шурикени по мини-нинджи. Не помня как точно се казва, а и да си кажа честно, не обърнах много внимание на Nintendo Land като цяло.

Assassin's Creed III
При мен случая с AC поредицата е че още не съм свършил Brotherhood, не съм почнал Revelations и затова не си бях купил и третата част когато излезе. Взех я само защото нямаше нищо друго в Пулсар Гранд Мол Варна което да ме заинтересува или да го нямам. Играх малко, не видях нищо различно от останалите версий на играта, нито GamePad-а върши някаква страхотна работа, освен да гледаш картата, нито позлваш екрана за прицелване и тем подобни щуротий. Може и по-нататък в играта да влезе в различна употреба, но аз не видях нищо интересно. Именно и затова смятам да изиграя другите части от играта преди да се върна към АC III.

Super Mario Bros Wii U
Поредното Марио, следващо стила на New Super Mario Bros и New Super Mario Bros 2. Определено най-добре излгеждащото от всички, играта има Boost Mode режим в който можете да играете до 5 човека като 4 със Wii Remote и един със GamePad. Интересното е че хората с Remote-тите гледат телевизора и управлавят Марио, Луиджи и компания докато играча с пада цъка по екрана с писалката и по този начин размества блокове, слага временни стъпала или просто бута костенирките и другите същества които се пречат на пътя ви. Иначе с нищо по-различно от останалите Мариота. Има и режима Coin Rush който беше вкаран в New Super Mario Bros 2 за 3DS.

Batman: Arkham City Armored Edition
Ето тук вече нещата стахана интересни. Като се има предвид че съм превъртал PS3 версията няколко пъти, просто няма как да нямам най-добър поглед към тази игра. GamePad-a влиза в употреба доста често, докато set-ваш Crime Scene, ползваш Remote Batarang и т.н. Играта изглежда по същия начин както и другите версий но ми направи впечатление че доста по-често се замисля, особено докато летиш из Arkham City екрана просто замръзва и долу в дясно започва да се върти емблемата на Батман която индикира че играта зарежда. Плюс е че всички DLC-та са добавени, а също и факта че по всяко време можеш да я играеш само и единствено в ръцете си, благодарение на GamePad Only Mode.

Услугите:

Wii U си има YouTube, Netflix, Internet browser, Nintendo eShop, MiiMaker и Miiverse. Не съм ги пробвал всичките, даже може и да пропускам нещо но искам да наблегна на Miiverse. Абсолютно страхотно решение от страна на Nintendo, Miiverse прилича на форум където всички заглавия излезли до момента си имат отделна тема. Вътре можеш да задаваш въпроси за даден момент от играта, да постваш глупости и рисунки и дори да слагаш скрийншотове от игрите. Хубавото е че всичко става много бързо. Играеш, например, Марио и не можеш да минеш дадено ниво. Натискаш Home бутона на пада, кликваш върхи Miiverse и влизаш в темата за Super Mario. От там просто питаш как да минеш въпросното ниво, добавяш скрийншот, ако искаш и чакаш някой да ти отговори. Също така винаги като постваш нещо, имаш опция да предупредиш ако поста ти съдъжра спойлери. Като свършиш работа си в Miiverse, просто натискаш Home бутона пак и се връщаш в играта. С моя бавен нет правя постове за около минута, незнам колко по-бързо би били с оптичния нет който се предлага в големите градове, но като цяло се радвам на тази опция.

Няма да пропусна и факта че Wii заглавията си вървят без проблем, даже мисля че сигната си стои на 1080p което значи че игрите се upscale-ват. Играх само Super Mario Galaxy и по екрана нямаше черни краища. Незнам дали Classic Controller и Classic Controler Pro са съвместими, но ми се струва логично да е така, щом Wii Remote се sync-ва и може да се позва дори в новото Марио. Също така си има дата трансфер и всичките save-ове от Wii могат да бъдат прехвърлени нa Wii U чрез интернет или на SD карта.

Заключение:

Както казах и в началото, списъкът с игри все ооще е къс, но това не прави Wii U лоша конзола. Мога да кажа че изиграването на Batman: Arkham City ми достави повече удовослтвие отколкото на PS3-ката дори и с лекото лагване в началото или по-бавното зареждане. В първият момент може да се чудите къде да гледате, дали пада, дали телевизора, но с времето се свиква а и в винаги когато трябва да извършите нещо с GamePad-а, на екрана на телевизора се появява малък пад с две стрелки отсрани които сочат надолу и пише "Look at the GamePad". Както Tool каза преди време че му трябват Zelda и Metroid преди да си вземе Wii U, така и аз бих изчакал ако не бяха празниците. Такъв е и моя съвет, да се изчакат още ААА заглавия, защото игри които са трета част от дадени серий като Mass Effect и Assassin's Creed, просто не са достатъчни.

Това е моето първо впечатление от Wii U. Най-вероятно пропускам доста неща но това е. Ако имате въпроси, питайте.

Запиши си "Wii U First Impressions." в Digg Запиши си "Wii U First Impressions." в del.icio.us Запиши си "Wii U First Impressions." в StumbleUpon Запиши си "Wii U First Impressions." в Google

Ключови думи: nintendo, wii u
Категории
Без категория

Коментари

Trackbacks