Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Размисли относно бъдещето на Metal Gear Solid - Блогове - ПУЛСАР ФОРУМ
Покажи RSS Feed

vrajdeber

Размисли относно бъдещето на Metal Gear Solid

Гласувай за статията
Здравейте приятели.

Първо искам да кажа че това което ще прочетете си е лично моя теория и в никакъв случай не твърдя че ще стане точно така. Като човек изиграл всички части на MGS серийте и най-вече като заклет фен на поредицата, просто искам да споделя какво ми се върти из главата вече втора седмица. Второто нещо което искам да кажа е че изобщо нямам намерение да намесвам Metal Gear Rising: Revengeance тук. Играта излиза съвсем скоро и покрай нея почти всичко е ясно.

Така. Нека се върнем назад във времето, още когато Hideo Kojima и компания обявиха Fox Engine.

"We have a plan moving forward, where all of our major titles will have this transfarring functionality. So you'll buy the next big game from Kojima Productions on PS3, and there'll alse be an NGP version [PS Vita] and take it on the go"

Това би ли означавало че Fox Engine ще работи и на PS Vita? Не съм голям специалист когато нещата опират до спецификаций, не знам какви са процесорите нито на PS3, нито на PS Vita но знам от опит че игрите на портативната конзола могат да изглеждат толкова добре, колкото и на големия и брат.

Следва появяването на Metal Gear Solid: Ground Zeroes. Повече от 10 минутно геймплей видео което изглеждаше страхотно, вървеше на въпросния engine и ми докара душевен оргазъм, вероятно не само на мен. Няма да навлизам в пояснения, всеки заинтересован най-вероятно го е гледал, а ако не сте, ето го:

До тук добре, аз лично, предполагам че и не само аз, останах с впечатление че това ще е MGS 5.

Мина известно време и на Spike TV's Video Game Awards беше показан един трейлър който разбуди духовете на всички фенове на поредицата. Абсолютно неизвестната компания Moby Dick Studios представи The Phantom Pain. Веднага започнаха спекулаций че това е Metal Gear Solid 5. Нямаше и как да е нещо друго при положение че доста неща от трейлъра напомняха за MGS. Дори сайта на Moby Dick Studios беше само на няколко дни когато се появи видеото. Дори и да оставим настрана приликата в двата трейлъра на Snake (бил той Джак или Дейв), другото действащо лице в клиповете, с обгореното лице и бинтованото лице, пак излгеждаха като един и същ персонаж.

Тогава си зададох въпроса защо. Защо хвърляш пясък в очите на хората с псевдоним, измислена компания и други подобни неща след като си обявил игра като Ground Zeroes и целия свят знае че това ще е следващият Метал Гиър? Просто не ми се връзваха нещата. Ако е една и съща игра, защо е с две имена? The Phantom Pain и Ground Zeroes? Kojima и до ден днешен говори открито за Ground Zeroes и си прави пас за The Phantom Pain. Например в това интервю с IGN:
http://me.ign.com/en/feature/7036/Hi...d-Phantom-Pain

Тогава взе да се заражда тази идея в главата ми. Ground Zeroes ще е за PS Vita a The Phantom Pain ще си е истинския Metal Gear Solid 5. Вече излезлият Metal Gear Solid за PSOne се сметна за първата част от последвалата поредица. Втора и трета бяха за PS2, а четвърта за PS3. Тоест всички игри излезли за домашната конзола на Сони носеха номер след името си. Тогава къде е номера на Ground Zeroes ако е за PS3? Точно, също както Peace Walker, игра излязла след MGS4, Ground Zeroes не носи номер и точно това ме убеждава че играта ще е за PS Vita. Появата на Snake и оброгелия/бинтования човек, бил той и Волгин, говори че двете игри ще са пряко свързани, но не че са една и съща игра. Chico (момчето от видеото на Ground Zeroes) е герой от Peace Walker, а Dr. Marv, герой от Metal Gear: Solid Snake е докторът с който започва трейлъра на The Phantom Pain(това не е напълно сигурно). Разликата в годините между Peace Walker и Metal Gear: Solid Snake е около 30 години. Друго нещо, което ни убеждава в обратното е, че където и в интернет да потърся инфо за Ground Zeroes, излиза че играта ще е за PS3/X360. Но защо без номер? И защо надписа на The Phantom Pain загатва за Metal Gear Solid V от горе? Все въпроси на които ще искаме отговори възможно най-скоро, но според мен, Ground Zeroes ще е за PS Vita а The Phantom Pain ще е за PS3. Дори и излгежда като чудесен маркетингов ход на Сони, изкарай заглавие за Vita което да е предистория на заглавие на игра за PS3 и то от култова поредица.

Ето и малко логота:

it6zJUfSbWPii by vrajdeber, on Flickr

изтеглен файл by vrajdeber, on Flickr

Както виждате, номер липсва при Peace Walker и при Ground Zeroes.
Това е от мен, до нови срещи.

Запиши си "Размисли относно бъдещето на Metal Gear Solid" в Digg Запиши си "Размисли относно бъдещето на Metal Gear Solid" в del.icio.us Запиши си "Размисли относно бъдещето на Metal Gear Solid" в StumbleUpon Запиши си "Размисли относно бъдещето на Metal Gear Solid" в Google

Ключови думи: ground zeroes, konami, mgs, ps vita, ps3
Категории
Без категория

Коментари

1. Аватара на Squall_1st
    Интересна теория.
  2. Аватара на PUCHER
    Интересна теория но забелязах, че бягаш от логиката на енджина, която следва (една и съща игра в портативен и конзолен варянт с прехвърляне на сейфове) (Което ще рече да можеш да продължиш от там до където си стигнал и извън дома) .Това би означавало, че играта трябва да е една и съща .

За номера аз лично не си ги навързвам по този начин защото Peace излиза след Portable ops, коятп пък излиза преди MGS 4 ...Но Портабъла и Пийса по стори се развиват след mgs 3 което е преди mgs 1 ...

И двете игри за ПСП нямат номер.Затова теорията с номерата лично аз не я схванах.

Като цяло Тоол го каза много добре ''Това е поредицата, това е мр.Коджима'' !

Статията ти е страхотна и я прочетох 2 пъти :).Също и предишната ти статия за МГС !

Мерси и Наздраве !
  3. Аватара на Tool
    За мен е почти сигурно, че ще става въпрос за две отделни заглавия, принципно версия за PS Vita звучи доста логично, имайки се впредвид досегашната практика и тертиране франчайза на портативната сцена. Тук обаче искам да кажа, че не трябва да се изключва вариант и за появата на едното от двете заглавия за новото поколение конзоли, което ще бъде обявено тази година.

Просто въпросният FOX енджин, още при самото му обявяване беше адресиран към това, да задвижва следващото поколение игри на Konami. Иначе реално от Коджима може да се очаква всичко да, с появата на всяка нова негова игра се случва това - кара феновете да загатват всякакви теории и ги държи в супер напрежение около проектите си. Пък и помислете си колко опредеящ фактор при закупуването на нова конзола би било заглавие като Metal Gear на нея...

Според мен си гарантират двойни продажби така. Използват цялата инсталационна база конзоли до сега, помислете колко хора имат PS3 и Xbox360, а отделно засилват продажбата на нов хардуер (тук се замислете, колко биха си купили конзолата и играта на day one). Но както и при Влади, и моята теория е само някакво бегло предположение. Досега повечето ходове на Коджима съм ги отгатвал веднага след като ги обявят! =]
  4. Аватара на NeoRage-X
    Вражи екстра е това което мислиш !
    Дано отново има МГО изпълнение та да се сберем отново глутницата и да ги мачкаме. Синовете ще се сберат нали така Тоол 8-)

Trackbacks