Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Hitman Absolution Review - Блогове - ПУЛСАР ФОРУМ
Покажи RSS Feed

CeRbErU30

Hitman Absolution Review

Гласувай за статията
Такаа, реших първата ми блог статия да е относно Hitman Absolution поради това, че играта наистина ме грабна с атмосферата си ( наясно съм, че излезе преди време, но исках да бъда сигурен, че съм изследвал всеки аспект на играта :wink: ). За тези които не ме познават, казвам се Веселин Казаков и съм на 15 ( мдааа не трябва да играя игри с толкоз много насилие.. знам знам :-P )
Таа сега да преминем към ревюто на самата играта....
Историята се върти около оперираният от емоции ( поне в началото ) на играта Агент 47, и зададената му мисия, а именно да елиминира Даяна Бърнууд, заради нейното предателство, което се състои в отвличането на момиче на име Виктория, ролята на която не смятам да разкривам на хората които още не са играли играта. В началото всичко започва като just another day at the office, но с елиминирането на Даяна, му бива дадена и задача която той изненадващо приема, поради събуждането на някои не толкова приятни спомени. За да не разкривам повече от сюжета на играта, ще се впусна в геймплейя, и ще се опитам да опиша някои от основните характеристики на играта.
Първо тук огромна роля играе стелтът. Макар,че през повечето време той може да съпроводен със чупене на вратове, чупене на глави, ръгане с ножове, режене на гърла, бутане от перила и въобще всякакви други изобретателни начини да се справите с неприятелите ви :) . Тук обаче се намесва и рейтинг системата, която следи внимателно вашите действия и гледа да ви кара да убивате само и единствено зададената ви цел. А това е наистина занимателна активност, заради разнообразието от инструменти с които може да ги елиминирате. От ръчно направена ел. ограда и горяща паста за коса която буквално ти подпалва главата, до отравяне на кафета и ястия и падащи строителни материали, фойерверки и тн. Системата за прикриване върши добра работа и рядко ми се случва да ми изиграе някоя лоша шега.
А сега малко за дегизировката. Агент 47 има неприятният навик да взима дрехите на хората които току що е проснал в безсъзнание или убил. Още по интересно става когато започва да крие хората в гардероби и дрешници, по начин подозрително напомнящ на любовен акт ( просто скрийте двама души в един и същи гардероб и ще видите какво имам предвид ). Дегизировките са разнообразни и може да се превъплътите в почти всичко. Като започнем от готвач, минем през ченге и накрая се спрем на дилър на наркотици. Възможностите са неограничени ( добре де ограничени са, но са доста :oops: ) и някои от тях дори забавни. Самата дегизировка ви дава достъп до определени места от нивото, но не винаги ви улеснява напълно. За да не е напълно безмислено , да сложиш друг костюм и да минеш цялото ниво на един дъх. Не става така! Враговете ти още ще те разпознават макар и по-бавно.
Тука играе роля и Инстинктът който представлява изострените сетива на агент 47, и му помага в различни ситуации. Главните му действия са две: Point Shooting и Blend. Point Shooting-а е буквално bullet time с различно име. Времето спира, маркираш точките върху които искаш да концентрираш дъжда от куршуми който ще изсипеш върху нещастния човечец имал нещастието да ти се опълчи :twisted: . Blend-а е умението позволяващо ти да не бъдеш забелязван от останалите за определен момент от време, но само когато си облякъл някаква дегизировка а не default костюма си. Инстинктът се точи с времето така, че трябва да действаш бързо и уверено включиш ли Blend-а . А свърши ли ти инстинкта има достатъчно неща разпръснати наоколо които ще ти свършат работа, за да отвлечеш вниманието на дугите ( бутилки, гаечени ключове, тръби, чаши, чукове, тухли или книги ). Тези неща могат да бъдат използвани и за оръжие, така, че следващият път когато имате възможност, помислете дали е по-разумно да строшите бутилката във главата на някой или да отвлечете вниманието с нея ! След като покрихме тази част от играта сега искам да поговорим малко за истинските оръжия. А те не са малко. Имаме пистолети, пушки, снайпери, SMG-та, и разни други неща като противопехотни мини и пластични експлозиви които също внасят приятна атмосфера в играта. Оръжията се държат реалистично ( поне според мен ) , доколкото могат да се държат в ръката на професионален наемен убиец , който от километър може да свали на мухата пурата в устата :-P .....
Музиката също е невероятна, придава атмосфера и напрегнатост във всеки един момент , като е подбрана специално за всяко ниво на играта.
А играта е наистина красива. Токова красива, че направо ти става приятно когато видиш как светлината се отразява в голата глава на 47, или слънцето окъпе в светлина острието на ножа или брадвата, които тепърва ще бъдат забити в темето на някой. Различните нива с направени с чувство и всяко едно е уникално само по себе си. Като започнем от някоя прашна, разпадаща се библиотека, минем през някое луксозно имение и се спрем на някое крайпътно градче. Всяко място е със специфично излъчване което просто може да се усети...
Препоръчвам играта да се играе направо на Hard като трудност, Easy и Normal са просто смешни , а пък Expert и Pursit според мене са за човек с мазохистични наклонности. Медалите не са кой знае колко трудни, аз на първо преиграване на Hard, взех 66%. Kато цяло и давам оценка от 9.5, само заради някои леко недоизпипани неща. А и още нещо като за последно...играта не е за нетърпеливи хора, изискват се солидна доза търпение и намерението да преиграеш няколко пъти един чекпойнт, само за да изчистиш нещата. Аз като човек който е свикнал да метне две гранати след това да влезе , в стаята и да омели всички с огромната си картечница и после да е сигурен, че всички са мъртви да ги изкорми, имах проблеми в началото, но вече свикнах, и ако преди си мислех, че е яко да обикаляш наоколо непобедим с безкрайна кръв, напомпан и с оръжие дето може да те прати на Плутон, вече съм на обратното мнение. Много по яко е да се промъкнеш покрай орда от момчета въоръжени с автомати, да елиминираш целта си с финес, преди тя самата да е разбрала какво и се случва и да се измъкнеш все едно нищо не се е случило... :twisted:

Happy Hunting !!

Запиши си "Hitman Absolution Review" в Digg Запиши си "Hitman Absolution Review" в del.icio.us Запиши си "Hitman Absolution Review" в StumbleUpon Запиши си "Hitman Absolution Review" в Google

Обновени 13-03-2013 на 07:37 от [ARG:5 UNDEFINED]

Ключови думи: hitman
Категории
Игри , Настроение , Други

Коментари

1. Аватара на vankoterziev
    Играл съм навремето първия Hitman , но ми се беше сторил доста труден и изоставих играта.Съответно не съм играл и другите игри от поредицата. Споменаваш за някои недоизпипани неща.Интересно ми е да разбера какви са те.
  2. Аватара на CeRbErU30
    Цитат Написано от vankoterziev
    Играл съм навремето първия Hitman , но ми се беше сторил доста труден и изоставих играта.Съответно не съм играл и другите игри от поредицата. Споменаваш за някои недоизпипани неща.Интересно ми е да разбера какви са те.
    Ами трябваше и тях да ги включа ама нещо се отправих към заключението. Повечето от недоизпипаните неща за мен са свързани с изкуственият интелект на NPC-тата . През половината време варира от най-безмозъчния олигофрен, до най-точният стрелец на планетата, който вижда през стени !! От време на време, и отвличането на вниманието си прави номера с тебе. Давам пример: В една от предпоследните мисии трябва да отидеш до един компютър и да ресетнеш от там системата на асансьор, за да преминеш към следващата част на нивото. При опит от моя страна да отвлека вниманието на двамата полицаи дето се шляеха в стаята, като метна отвън една чаша, за моя изненада привлякох вниманието на пиколото от гаражното отделение, което на почти 100 метра оттам :( .....и следващите няколко пъти ми се случи същото. Накрая просто хванах един полицаи и му смъкнах дрешките, и така ресетнах системата :) .
  3. Аватара на vankoterziev
    Хах , това макар и досадно , все пак дори ми звучи забавно.:) Предполагам в случая дори си си казал: Пак на мойто ще стане , а на бас :lol:
  4. Аватара на CeRbErU30
    Цитат Написано от vankoterziev
    Хах , това макар и досадно , все пак дори ми звучи забавно.:) Предполагам в случая дори си си казал: Пак на мойто ще стане , а на бас :lol:
    Абе имаше нещо такова :lol: .
  5. Аватара на NeoRage-X
    Браво младеж :) Беше ми приятно да прочета ревюто.
    Добре бе премълчал събитията за хората които тепърва им предстои да я играят. Играта има проблеми както ти подчерта с АИ но са дребни. Цялостният кеф от играта не се нарушава.

Чакам следващото ревю ! Успех

Trackbacks