Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Преход №6 или как направих Tour de Grand - Блогове - ПУЛСАР ФОРУМ
Покажи RSS Feed

Alexz's Blog

Преход №6 или как направих Tour de Grand

Рейтинг: 9 гласували, средна оценка 5.00.
Преход №6 или как направих Tour de Grand (206км)

Моля ползвайте системата за рейтинг към блог статията и дайте своя глас и оценка!

Вчера осъществих една малка мечта, свързана с последното ми хоби.
Подготовката за този маршрут дойде месец по-рано, когато започнах да карам през около 2 дена по 50-70км на излизане.

Варна - Дюленски проход - Слънчев бряг - Варна (206.66км)

Ден преди тръгването се запасих с енергийни разтворими прахчета, 14 на брой, 3 пакета локум за бърз въглехидратен достъп до енергия, банан, и сандвичи с месо. Оборудвах и кормилото си с така наречените "рога", с което се избягва изтръпването в ръцете след около час каране. Като екипировка взех: клещи, мулти-ножче, макетно такова, репарационен комплект за гуми, щангички за същата цел, помпа, инструменти за байк, светлини и велокомпютър. Както се вижда от снимката, само помпата е с малко по-голям размер от разтворимите прахчета.

Натиснете изображението за увеличение

Име:	P7310127.jpg
Прегледа:	697
Размер:	40.3 Килобайти
ID:	6230

4.40 ставане, последни приготовления за зареждане с течности, хапване на банан и пакет локум. Тръгване в 5.20 посока Бургас. След село Старо Оряхово се отделих за Дюленския проход. Тук пътя е почти безлюден и карането е удоволствие на макс! Снимането обаче е проблем, понеже за минутка около теб се навъртат множество твари. Поради липсата на Camelbak, се наложи на импровизирам с българския вариант, познат още като Mulebak.

Име:	P8010130.jpg
Прегледа:	535
Размер:	92.0 Килобайти
ID:	6231 Натиснете изображението за увеличение

Име:	P8010136.jpg
Прегледа:	528
Размер:	82.5 Килобайти
ID:	6232

След с. Рудник идва приятно спускане на долу, където могат да се заснемат и невероятни неща. Незнам кой бе по-учуден от видяното, аз или тези сводобно пуснати на паша коне, изживяването си заслужава наистина!:shock:

Име:	P8010134.jpg
Прегледа:	542
Размер:	52.5 Килобайти
ID:	6233 Натиснете изображението за увеличение

Име:	P8010138.jpg
Прегледа:	545
Размер:	79.4 Килобайти
ID:	6234

Изкачването към Дюлино е плавно и приятно, а преди селото има доста тръмно спускане с опасни завои, но и красива гледка.

Име:	P8010141.jpg
Прегледа:	537
Размер:	51.4 Килобайти
ID:	6236

След самото село има малко по-стръмно изкачване към с.Паницово. на около 300м преди селото има чешма с изворна вода, където можете да си поговорите с любопитни и приятни хора дошли да си напълнят по тубичка. От тук идва и дългото спускане до с.Оризаре, последвано от изкачване преди разклона за Слънчев Бряг.

До тук бях изминал 110км(Слънчев Бряг), като не усещаш никаква умора. Последва обаче планинския масив към Обзор, където ми се видя доста тегаво. На моменти имах чувството че се изкачвам над облаците, доста голямо изкачване, но на фона на прегрелите автомобили смятам че се справях добре. По средата на изкачването, на обратен завой има чешмичка с няколко заведения, може би знаете за какво говоря. Там си починах подобаващо и се освежих с прохладна вода. Докато карах нагоре доста хора ме поздваряваха, все пак жегата не беше малка. Към наближаването на Обзор дойде и първото надолнище, идеален момент за релакс при спускане. Направи ми впечатление, че всяко населено място към Варна започва с изкачване, и като видех табела за някое село направо ми се отщяваше:swoon:. На 20км от Варна тотално ми свърши "горивото". Спрях за по-сериозна почивка, после се добрах до близката бензиностанция в Преселци, освежиш се и пак подкарах байка до близкото нанадолнище. Последва кратко изкачване и магистралата към Варна, която е пак с благоприятен наклон за мен.

Относно маршрута: Не го препоръчвам за хора които не са подготвени, дори на мен ми беше доста трудно накрая, но се вместих напълно в заплануваното от мен време преди тръгване. Сега бих си починал няколко дена преди да опитам нещо по-късо като разтояние. Много важно нещо е да имате седло от висок клас, което да е доста удобно, сега ще разберете и защо.

Малко параметри и техническа информация:

Консумация: 1 банан, 3 пакета локум, 2 кюфтета с 2 филии хляб, 4л. енергийна напитка, 2л. вода. Преди да тръгна бях 67.5кг, а след края на прехода 66кг. Тук Рексона-та против изпотяване май няма да помогне много.

Езда в/у байка, без почивките: 9:47.50 часа.
Измината дистанция: 206.66км.
Средна скорост: 21.0км.
Максимална скорост: 56.7км.
Изразходвана енергия: 4036ккал.
Спестени вредни емисии: 31.00 CO2

А тук е картата на маршрута, както и моя снимка веднага след прехода:

Надявам се да ви е харесала статията :bow:

Запиши си "Преход №6 или как направих Tour de Grand" в Digg Запиши си "Преход №6 или как направих Tour de Grand" в del.icio.us Запиши си "Преход №6 или как направих Tour de Grand" в StumbleUpon Запиши си "Преход №6 или как направих Tour de Grand" в Google

Обновени 24-09-2010 на 00:26 от [ARG:5 UNDEFINED]

Ключови думи: велосипед, преход
Категории
България

Коментари

1. Аватара на Alexz
    Скоро ще има и още подобни статии, стига да не се стопя в/у байка :wink:
    Ден преди тръгването си забелязах че маршрута ми няма да е 160км а 200км:shock:. Понеже гледах 2 сходни такива и нещо някъде не съм догледал, но беше примерен риска. Следващия път ще мина по този по-кратък вариант с различка крайна точка.:flower:
    Обновени 02-08-2010 на 17:54 от [ARG:5 UNDEFINED]
  2. Аватара на NINJASinTIGHTS
    Евалата човек ето на това му се вика разходка!:shock: Не знам как си издържал на тази жега при това натоварване.

Снимката с конете е просто уникална!:lol:
  3. Аватара на MyCTaKaP
    Пратих лично на Alexz, но да кажа и тук.
    За изборажения се броят и емотиконите! За сега прикачените файлове са лимитирани до 6, но все пак можете да въведете препратка към изображение от друг сайт.
    Също така искам да ви приканя да оценявате блоговете, за да може да се сортират най-добрите блогове и интересни блог статии.
    Обновени 02-08-2010 на 15:47 от [ARG:5 UNDEFINED]
  4. Аватара на Alexz
    Цитат Написано от NINJASinTIGHTS
    Евалата човек ето на това му се вика разходка!:shock: Не знам как си издържал на тази жега при това натоварване.

Снимката с конете е просто уникална!:lol:
    За конете искам да спомена, че пропуснах първата групичка от 5-6 бройки, като един от тях премина покрай мен в тръст, а тропота от копитата беше невероятно!:shock: Когато продължих доста съжалявах че не съм снимал, но не след дълго се натъкнах на тази групичка. Веднага след като спрях се събраха на едно място да ме гледат какво ще направя и как ще реагирам, стана ми и доста смешно, понеже ситуацията беше интересна, и двете страни се пулихме на видяното:lol:. Наистина кожата ми настръхна от кеф и заради такива моменти си заслужава да карам по подобни маршрути и приканвам и други които могат и имат желание да го направят.

Колкото до емотките ми се искаше да са малко повече но и така ще се справим и да, Мустакар е прав, отценявайте както сметнете за добре, аз ще карам за вас и ще споделям част от радостите си, като се опитам да пресъздам преживяното чрез снимки и лек коментар.
  5. Аватара на fdmstryct
    Човече, ако някога оздравея, ще си купя колело (от тези евтините в Метро :-P) и ще идвам на морето да направим някой преход!

Trackbacks