Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Sengoku Basara - Добрия стар,beat'em up... - Блогове - ПУЛСАР ФОРУМ
Покажи RSS Feed

9Y0

Sengoku Basara - Добрия стар,beat'em up...

Гласувай за статията

След многото излезнали Warriors игри на KOEI,настанало време и Capcom да покажат че ги бива още в добрия стар,аркден beat'em up жанр.Общо взето играта не е нещо кой знае колко сложно,на някой хора ще се стори еднообразна,но лично за мене има това което искам - безразборен,неконтролиран и откачен gameplay,посветен на маси от врагове и щура бройка от combo удари.
Интересното в случая е че Capcom използват за основа част от истинската история на феодална Япония,добаваяйки две - три щипки фантазия,малко промени тук и хоп - получава се манджа от забавление.Даже имената на геройте са взети от истински исторически личности,както и част от личността им според историческите записки.
И все пак,нещата са настроени така че да не звучи,или да не се играе,като някой дълъг и разточителен RTS.Дават зелена светлина за европейските и амрикански версий на Sengoku Basara,подвизаваща се под името Devil Kings,играта получава английски дублаж и превод...За съжаление не я посрещат особено радушно...Последвалите 4 игри Sengoku Basara 2,Sengoku Basara 2 Heroes,Sengoku Basara X,Sengoku Basara:Battle Heroes не стигат по далеч от страната на изгряващото слънже,Capcom преценили че щом европейците не давали пукнат цент за първата,то няма смисъла,субсидията и разходите,да се занимават,да портват произведенията си към западните земи.
Не особено радостен фатк,обаче за наша всеобща радост,явно японците са решили да ни дадат втори шанс и ето че Sengoku Basara 3:Samurai Heroes ще ни връхлети на есен!

Едва ли има нужда да пояснявам,геймплея както преди,ще има за цел да ви принуди да насечете/разстреляте/пребиете тонове врази,задачата както преди - част по част се завладява територия от картата,към която е предприета офанзива и с всяко завзето кътче и убит генерал морала на вашата войска се покачва.Остава на края да победите и генерала на вражеската войска.Всеки персонаж както преди ще има възможността да премине във Basara Fever където на практика... му се "избиват чивиите" и почва мазало.Нещо като DotA :lol: само дето е по забавно.Има и специял,който прави героя временно безсмъртен и опопрастява всичко със стилно комбо и естествено второстепенните специялни атаки,които се отключват в процес на игра,предметите - Spoils of war,присъстват след успешното завършване на всяко ниво,при условие че играча си е правил труда да ги събере по време на рейда.Но както казваше един мой приятел - Не бъркай простото с лесното и Sengoku Basara,на най - високата трудност показва своята красота.

Напомням само,че играта е с MT Framework Lite енджин и се очаква тази есен,след септември за PS3 и Wii.Оставям Date Masamune да каже останалото:

Геймъри от цяла България...Моля,дайте шанс на Sengoku Basara,за да не ни отстрелят Capcom отново...:(

Запиши си "Sengoku Basara - Добрия стар,beat'em up..." в Digg Запиши си "Sengoku Basara - Добрия стар,beat'em up..." в del.icio.us Запиши си "Sengoku Basara - Добрия стар,beat'em up..." в StumbleUpon Запиши си "Sengoku Basara - Добрия стар,beat'em up..." в Google

Ключови думи: games, playstation 3, wii
Категории
Без категория

Коментари

1. Аватара на PUCHER
    Никога не съм играл играта но с удоволствие бих я пробвал.Представянето от твоя страна е чудесно и да си призная ако го нямаше сигорно нямаше да знам за нея.Можеби на статията и липсва едно gameplay видео.
  2. Аватара на S_L_A_V_I
    Според мен, а и според повечето хора, които играят тези военните beat em up-и, поредиците на KOEI са по-добри игри цялостно. За мен лично Самурай Уориърс 2 и Мушоуден-а към него е най-добрата подобна игра. На Сенгоку Басара ми хареса X-cross тупалката за ПС2, ма е малко имбава...
  3. Аватара на 9Y0
    Не съм съгласен с тебе.По скоро серийте Warrriors на KOEI са някак си...като бързите закуски - много на брой и гадни на съдържание.
    А за персонажите,не искам и да почвам...
  4. Аватара на nik_yagami
    Ше я видим тази работа. Дано ЕС версията има опция за jp озвучаване. Някак по-автентично е.
    Жалко че не виждам моя любимец от Samurai Warriors Akechi Matsuhide, нито ХанзоХатори или Фума Котаро ... А и осъвременяването на героите ми е възкичозно. Аман от разголени руси японки. То бива комерсиализация по японски ама чак пък толкова. Защо всички трябва да са толкова over... :shock: Определено тук се мерят успешно с Алиса Теккенска.
    Фен съм на жанра, но по ми допада релацията с исторически битки и събития в игрите на Koei.
  5. Аватара на 9Y0
    Контраста от старо и ново е това което прави повечето герой да изглеждат гъзарски на вид.Първите двама който ми идват на акъла са Guy и Strider Hiryu.
  6. Аватара на Nattramn
    На KOEI сериите ми допадат повече и по-точно Dynasty Warriors, въпреки, че това не е моят жанр.
    Обновени 29-08-2010 на 15:41 от [ARG:5 UNDEFINED]

Trackbacks