Покажи RSS Feed

logaritym

М-Тел...

Рейтинг: 5 гласували, средна оценка 4.00.
М-Тел е най-добрият мобилен оператор в България. М-Тел предлага постоянство, надеждност и ниски цени. М-Тел има множество промоции и комбинирани пакети, като всички оферти са подробно описани на брошурите. Доброто обслужване и грижа към клиента са приоритет на служителите на компанията.
Разбира се, понякога се случва да има неточности в телефонната разпечатка, но те винаги са в полза на оператора - това е тенденция и последователност - нещо, на което може да се разчита. Освен това, в повечето случаи щетата не възлиза на повече от 20-30% върху очакваната сума, така че дори не си заслужава да се преминава през всички формалности, свързани с подаването на оплаквания и рекламации на гишетата. Има и сигнали за допълнително тарифиране на промоционални услуги, които принципно са безплатни, но това също е рядко явление – случва се максимум няколко пъти годишно и разходите не надвишават 15-20лв.
В крайна сметка, тези суми са пренебрежителни, тъй като М-Тел предлага цени, ненадминати на пазара. В някои случаи използването на тарифен план дори е безплатно, поне за първите 1-2 месеца от сключения многогодишен договор. Всичко това обикновено е разяснено на промо-плакатите и брошурите, като за удобство условията са обозначени с 1 до 5 звездички и изредени с малки букви в долните ръбчета - така повечето хора с добро зрение могат да получат всичката нужна информация за съответната услуга. Дори в случаите, в които остава нещо неясно, клиентите могат да се свържат с операторите на номер *88 и да получат нужната им помощ. Разбира се, по време на празници, уикенди и други натоварени дни може да се наложи изчакване на линия от порядъка на 30-40 минути и дори последващо изключване на връзката. Това време обаче минава неусетно, тъй като М-Тел са се постарали да изберат ободряваща 20-секундна мелодия, която да се повтаря непрестанно по време на чакането и по този начин да успокоява и развеселява клиентите.
За онези, които нямат необходимите нерви за свързването с оператор на *88, остава алтернативата да отидат до най-близкия офис на М-Тел и да получат информация на гишетата. Може би тук евентуално би могла да се открие единствената неудобност за абонатите на оператора – в дълги периоди от време системата не работи, което освен че възпрепятства използването на някои второстепенни услуги (като добавяне и променяне на “любими номера”, проверка на оставащи безплатни минути и натрупана сметка), също така предизвиква километрични опашки и изнервя иначе любезните служители. Въпреки това, обслужването винаги остава на ниво и почти сигурно ще си тръгнете удовлетворени от визитата.
Като пример за висша степен на професионализъм може да се посочи случай, в който възрастна жена подава молба за прекратяване на договор, но поради проблеми в системата това се оказва невъзможно в съответния офис. Тогава съобразителната служителка препоръчва на дамата да притича до друг офис на компанията и дори дружелюбно предупреждава, че ако закъснее, заявката й няма да може да бъде и ще трябва да заплати неустойки. Напълно нормално, в други случаи пък може да получите подвеждаща информация, в резултат на което да натрупате 150лв сметка от разговори от роуминг в Швейцария, но това са единични случаи.
Накрая, трябва да се споменат и безбройните игри и потенциални печалби от тях. Чрез множеството СМС-и, които се получават на телефона, клиентите винаги са в час с текущите възможности. Дори и случайно да изтрият някое от съобщенията, в съвсем кратък срок те ще получат поне още няколко агитиращи такива. С цел удобство и осведоменост, бройката им може да надхвърли дори 10 за един ден. Поради същата причина, те не могат да бъдат и блокирани – умишлено или по невнимание.
Несъмнено, М-Тел държи на своите клиенти и на парите, които получава от тях. М-Тел е най-правилният избор и няма конкуренция на пазара. М-Тел...

Артур Киркорян

Запиши си "М-Тел..." в Digg Запиши си "М-Тел..." в del.icio.us Запиши си "М-Тел..." в StumbleUpon Запиши си "М-Тел..." в Google

Категории
България

Коментари

1. Аватара на wingman13
    Нищо лично ама M-tel са най-зле от операторите.
  2. Аватара на Alexz
    Първо искам да ти благодаря за добрата статия която си написал. Като второ и трето ще отбележа че въпросните съобщения за игри може да се премахнат чрез прозвъняване на оператор на *88, дори и да не стане нищо, поне ще се накефиш на готината музичка от 20 секунди:lol:. И трето..., но не на последно място.. ето какво се получи при мен тия дни, аз съм на Глобул:

Променям плана на който съм с цел по-малка сметка и ми казват: "След като получиш смс всичко ще е наред, преминал си на новия план". Получавам въпросния смс, до тук всичко наред, започвам да си звъня насам-натам без притеснения и какво става в един момент? - 36лв. сметка само за един ден!!! След посещаване на техен офис се оказва, че услугата ми е пусната около 2.30ч. сутринта на 23.09, а направената от мен справка в 8 сутринта е 8лв., следващата справка в 23.30 сметката вече е 36лв. Няколко часа по-късно вече всичко е наред, но уви сметката е факт. Сега трябва обаче да чакам 1 месец, понеже активирането на подробна разпечатка идва с месец назад. Ако има и месец срок за обжалване, сами разбирате че ще почерпя някой едни 30 и незнам колко лева.

Та всеки оператор си има своите черни страници, но така или иначе предпочитам този оператор пред по-горе споменатия и ми се струва най-удачен. Иначе и трита съм ги тествал и трита имат готини музички от по 20 секунди:lol::flower:.

Отново поздрави за статията!
    Обновени 26-09-2010 на 09:41 от [ARG:5 UNDEFINED]
  3. Аватара на DonNikos
    Хи-хи... чудесна, забавна статия пропита с толкова ирония, колкото и истина :flower:.
    Ако не бях потребител на техните услуги, сигурно щях да се хиля повече, отколкото си позволих в момента :lol:.
    Еваларка!
  4. Аватара на Grebeny
    боже, колко ти платиха за тая статия...
  5. Аватара на Alexz
    Цитат Написано от Grebeny
    боже, колко ти платиха за тая статия...
    Че за какво да му плащат, човека съвсем открито си ги "богослови":lol:
  6. Аватара на 9Y0
    Lol :lol::lol::lol:
    Т'ва с обновяването на системите е истина,в момента се работи с AMDOCS CRM,Google за повече инфо,за останалото не ме интересува,на работа слагам маската и работя :lol: Трябват ми пари и въобще не ми пука какво мислят за MTeL :lol:
  7. Аватара на Liverpool
    Евала за статията, харесва ми хумора.
    Но истината в момента е точно такава....нито знам каква ми е фактурата за последния месец, нито *88 работи и това е повече от 2 седмици.
    Това не трябва ние като клиенти да го допускаме! Иначе големите игри с големите награди навсякъде по телевизията....те дори нямат работеща billing система в момента!
    Пародия! Ако и Глобул не бяха престъпници, щях да мина към тях. (виваком не броя за живи)
  8. Аватара на Grebeny
    Цитат Написано от Alexz
    Че за какво да му плащат, човека съвсем открито си ги "богослови":lol:
    Ми конкуренцията им би се зарадвала да прочете този пост и би богословила него. А БТВ все още не познавам човек който да е доказал, че МТел са го накарали да плати повече отколкото е говорил, но щом казвате. Приятелката на брат ми работи в Мтел и общо взето винаги има хора със мноооого по-високи сметки от очакваното. В крайна сметка си тръгват засрамени като видят разпечатката:lol::lol::lol::lol: Баща ми веднъж го бяха вътрили там от една грешка на системата, но си извади разпечатка (която между другото му извадиха още на същия ден) и му приспаднаха сумата от следващата фактура. Скъпи са им услугите, но са много по-коректни от Глобул което за мен е достатачно. Все още не съм пробвал вивател въпреки, че мисля да мина на тях като ми изтече договора.
  9. Аватара на Gamedzilla
    Дайте и една групичка да основем.:wink:

Trackbacks