Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Kick Master - забравената класика и спомените - Блогове - ПУЛСАР ФОРУМ
Покажи RSS Feed

Mach Rider

Kick Master - забравената класика и спомените

Гласувай за статията
Днес ще поговоря за едно, забравено от доста хора, заглавие, което винаги съм харесвал. Говоря именно за...

Пуската играта и БАМ! - започва страхотна музикална тема и, ако проявите малко търпение, интро, разказващо историята. Всъщност, тя не е нищо зрелищно - вещица на име Белзед атакува мирното кралство Лоурел, отвлича принцесата и избива всички наоколо. Единствените оцелели - смелият рицар Макрен и неговият по-малък брат - Тонолан, с изключителните си бойни умения, смеят да тръгнат по следите на Белзед. И тогава Макрен умира във филмчето, преди първо ниво. И като го споменахме, нека продължим към "Сектор първи: Гората на Вещиците".

Щом започнете да играете, нещо в главата ви ще прищрака "Casltevania?". Графиката и обстановката са доста подобни на тези от по-ранните заглавия от поредицата на Конами. В началото, Тонолан не е точно "Майстор на Ритниците" - владее само висок ритник (High Kick), Вертикален ритник (Vertical Press Kick) и подсечка (Sweep Kick), които се изпълняват с кръстачката и бутон "B". Но ето защо са ни точките "Опит"! Да, играта има система за вдигане на Нива Опит и със всяко следващо достигнато такова, Тонолан научава нов удар, като например Колянно спускане (Knee Drop), което е първият удар, който се отключва, но е един от най-ефективните, Еленски скок (Flying Kick) и... ROUNDHOUSE KICK!! (Чък Норис FTW!!). Има демо на ритниците, в менюто за настройки, където можете да видите всички удари и как да ги изпълните. Вместо анимации за последните два обаче, ще видите "?", за да ги запази в изненада. И има защо :wink:

Ниво се вдига, като се събират предмети, които изхвърчат от победени врагове. Освен тези специални предмети можете да взимате и кръв, отрова (която очевидно не бива да взимате) и магически предмети.
Магия? Ами, да. Освен цялото това ритане, Тонолан може да използва и магически заклинания в своята борба. На всяко ниво има скрит предмет, който отключва една от магиите щом бъде намерен. В такъв случай ще видите кратко филмче, което обяснява функцията на магията и... я чакайте малко...

Натиснете изображението за увеличение

Име:	ball.gif
Прегледа:	212
Размер:	3.9 Килобайти
ID:	7386

Това в ръката на Тонолан орб ли е? Като онези в Castlevania? Все тая... Тонолан печели магически предмет и в края на всяко ниво. Заклинанията се пускат от специално меню, което се показва при натискане на START. Оттам с "A" избирате своята магия, а със "SELECT" я пускате. Достатъчно просто е.

В играта има странен бъг или... и аз не знам как да го нарека. Ако се справяте добре, но изгубите последния си живот някъде към края на ниво, вместо "GAME OVER" играта ще ви покаже, че имате 9 съвсем нови живота, награждавайки ви за доброто ви представяне... поне тове е единственото обяснение, което аз съм си намерил...

В играта има голямо разнообразие на обстановката. Пътувате през призрачни гори, мрачни пещери, замъци, блата, планини... Има и много готино ниво на кораб. Всяко ниво ви се представя на карта...май пак като в "Castlevania", и има поне 1 checkpoint. Лошото е, че когато умрете, връща точките ви опит на същите, които сте имали при достигане на chekpoint-а. Това може да доведе до много ядосване, тъй като всеки път противниците ви ще ви дават различни предмети...

Музиката, съвсем сериозно, е една от най-добрите, които съм чувал във видео-игра. Не просто, че звучи добре, но и отлично подчертава атмосферата. При заглавието на играта звучи героична темичка, в пещерите - мрачна музика, подсказваща за отчаяние, а на кораба - музика, навяваща за пътуване далеч от дома. В началото си, едно от парчетата страшно напомня на "Bloody Tears" от... "Castlevania". Дори като умрете звука е готин! Благодарен съм, че има "Sound Test" в менюто с настройки.

Що се отнася до гадовете - граничат от типичните скелети и зомбита...както в...Ааааа, писна ми вече, майната им на приликите...та, докъде бях...враговете граничат от скелети и зомбита, до страховити чудовища и митологични същества като Кракен и харпии. Дори трябва да се сблъскате с ваш зъл двойник...оооо да! Играта има и доста босове. От трето ниво нататък, ще трябва да се преборите с от 2 до 5 боса на ниво. Щом вдигнете опит обаче, не би трябвало да ви озорят много. Любимите ми гадове са рицарите - изглеждат страхотно и са доста лесни за побеждаване, особено с колянното спускане.

Битката с последния бос е просто жестока. Ефектите не са нищо впечатляващо, но си изпълняват функцията повече от добре и нажежават обстановката допълнително.
Първо трябва да победите 4 от рицарите, които споменах по-горе. Новото е, че сега те могат да се превръщат във всеки един от враговете от играта, освен босовете. Щом ги преодолеете, идва ред на Белзед! Тя не е особено трудна, но битката трае продължително време, тъй като не й точите много кръв нито с ритници, нито с магия.

Щом я победите, ви се представя добре-написан завършек на историята и Тонолан излита с принцесата, оставяйки крепостта на Белзед да гори в далечината. Друго, което изключително много харесвам в края на играта е, че има послание до играча:

"Congratulations, fellow Video-Gamer. Once again you have triumphed over a difficult task..."

и така нататък. Много хубаво е да получиш малко признание :)

След това получавате и Password, с който стартирате на първо ниво, но на по-висока трудност.

Като цяло, "Kick Master" трябва задължително да се пробва при възможност. Не толкова заради графиката си, колкото заради пристрастяващия й геймплей. Не е нито прекалено трудна, нито прекалено лесна - идеална трудност.

Изключително съм благодарен за тази игра. Имам много спомени от нея, а и като я превърти човек, изпитва едно такова приятно усещане отвътре.

Като си говорим за спомени, ето историята за това, как се сдобих с играта.

С баща ми бяхме излезли на разходка като бях още в начален курс и той реши да ме заведе до "Планета на игрите". Там видях "Kick Master" за първи път, сред дискетите от 5 лева. Помолихме да ни пуснат играта и не ни трябваше много време, за да решим да я купим. Рестартирах конзолата, въведох password-а да пробвам пак... и играта заби отново... и отново... и отново.
Прибрах се и играх ли, играх... докато играта не заби на 3то ниво.

На следващия ден отидохме до магазина, показахме им проблема на място и веднага ни върнаха парите, като ми казаха, че мога да задържа дискетата. За мен обаче парите този път нямаха толкова голямо значение... подаръкът от баща ми не работеше... Тогава не знаех още, че мога да потърся password-и за следващите нива в интернет, а и не познавах никой друг, който да има играта. Изглеждаше няма как да я превъртя. И тогава дойде онзи ден, в който един Петър не си беше написал домашното по английски. Каза, че ако аз му го напиша ще ми подари някаква дискета с игра, която му била много трудна. Написах му го и за мое учудване на следващия ден той ми донесе "Kick Master".
След края на часовете се затичах към вкъщи, веднага седнах пред телевизора, въведох password-а и се надявах...ДА!! Играта не забиваше!! Най-накрая можех да я превъртя! Така и сторих! И го правя отново и отново...

Целият саундтрак на играта чуйте тук: http://www.youtube.com/watch?v=rUjVU...x=0&playnext=1

Review от NESPlayer.com: http://www.nesplayer.com/reviews/kickmasterr.htm
Прикачени изображения Прикачени изображения Натиснете изображението за увеличение

Име:	ball.gif
Прегледа:	3.9 Килобайти
Размер:	436
ID:	7387  

Запиши си "Kick Master - забравената класика и спомените" в Digg Запиши си "Kick Master - забравената класика и спомените" в del.icio.us Запиши си "Kick Master - забравената класика и спомените" в StumbleUpon Запиши си "Kick Master - забравената класика и спомените" в Google

Обновени 02-10-2010 на 19:13 от [ARG:5 UNDEFINED]

Ключови думи: kick master, nes, nintendo, review, taito, video-game
Категории
Игри

Коментари

1. Аватара на NeoRage-X
    Браво ! Евала за труда. тези игри не трябва да се забравят. Въпреки, че вече никой не ги пуска освен теб и НЪРДА това не означава, че трябва да умрът. прекарал съм доста часове пред нея и ми бе приятно да прочета. 
  2. Аватара на Владо
    Браво, чудесна статия! И аз имам няколко такива 8-битови игри, които никога няма да забравя. :)
  3. Аватара на norush
    страхотна игра,за времето си,но не не заемстват ли Taito от Konami с тяхната Castelvania.Плагиатството никога не е спирало и никога няма да спре,въпреки всичко Kick Master си остава rare прекрасно заглавие.Да не забравяме и BuckyO'Hare и Monsters in my Pocket,както и десетките други онли форове за Нинтендо.
  4. Аватара на Mach Rider
    Бъки и Чудовищата са невероятни игри, наистина. Обожавам саундтрака на Monster in my Pocket.

Trackbacks